Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
29535 |
1920 godło Litwy Środkowej, marginesowa próba znaczka za 1 mk. w kolorze niebieskim, niekatalogowana na liniowanym średnim żeberkowanym poziomo papierze, dodatkowo z lekkim abklatschem, gwarancja Walocha. | 300 PLN | 250 PLN | |
29540 |
1920 godło Litwy Środkowej, próba znaczka za 2 mk. w rzadszym odcieniu ciemnofioletowym, na średnim gąbczastym papierze gazetowym, lekkie ślady adnotacji ołówkiem kopiowym, gwarancja Walocha | 60 PLN | 60 PLN | |
29545 |
1920 godło Litwy Środkowej, parka w układzie tete - beche rozdzielona międzypolem, znaczki widocznie w różnych barwach. | 20 PLN | 20 PLN | |
29555 |
1920 Orzeł i Pogoń, parka znaczków opłaty skarbowej (revenue) za 1 mk., zdjęta z dokumentu. | 60 PLN | 60 PLN | |
29556 |
1920 Orzeł i Pogoń, pasek trzech znaczków opłaty skarbowej (revenue) za 1 mk., zdjęty z dokumentu, dodatkowo bez peforacji poziomej na dole. | 90 PLN | 90 PLN | |
29568 |
1921 Ostra Brama, niekatalogowana próba znaczka za 2 Mk. w kolorze czerwonolila o podwójnym druku na białym zwykłym papierze, bardzo ładny stan zachowania, podwójna gwarancja Walocha. | 320 PLN | 230 PLN | |
29576 |
1921 Katedra z wieżą, Insygnia Rektorskie, makulatura próby znaczka za 4 mk. w kolorze oliwkowym na białym papierze, na niej w położeniu odwróconym próba rysunku znaczka za 6 mk w kolorze karminowym bez napisów i nominału, które na znaczku wydrukowano w kolorze oliwkowoszarym, gwarancja Walocha. | 160 PLN | 120 PLN | |
29577 |
1921 Katedra z wieżą, próba znaczka za 4 mk. w kolorze oliwkowym bez tła, na szarym grubym gąbczastym papierze, gwarancja Walocha. | 120 PLN | 120 PLN | |
29583 |
1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy. | 40 PLN | 40 PLN | |
29589 |
1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy. | 50 PLN | 50 PLN | |
29599 |
1921 wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, makulatura narożnego znaczka za 25 f.+ 2 mk. o lekkim schmitzdruku i z przesuniętym w lewo nadrukiem, dodatkowo błąd nadruku "cienkie L w ŚLĄSK", niegumowana, gwarancja Walocha. | 80 PLN | 80 PLN | |
29604 |
1921 wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, kasowany grzecznościowo ząbkowany znaczek z odwróconym nadrukiem (Fi.500.-), gwarancja Krawczyk. | 150 PLN | 150 PLN | |
29605 |
1921 wydanie z dopłatą na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, seria cięta. | 70 PLN | 70 PLN | |
29663 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, rzadka próba znaczka za 150 mk. w kolorach czerwonym i lilakarminowym, słabo makulaturowo odbity kolor czerwony - środek i nominał, gwarancja i opis Schmutz. | 600 PLN | 500 PLN | |
29667 |
1921 Obserwatorium Astronomiczne, próba znaczka dopłaty za 50 f. w kolorze karminowym, na białym gładkim średnim papierze (nakład 100 szt.), przedwojenna sygnatura znana z wybitnych zbiorów przyległości Rosji, gwarancja Schmutz. | 200 PLN | 180 PLN | |
29714 |
1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, seria ząbkowana. | 150 PLN | 180 PLN | |
29720 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze granatowym na cienkim gazetowym papierze (katalogowana tylko na papierze liniowanym), lekki szczątkowy jasnoniebieski podwójny druk, gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 270 PLN | |
29722 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, marginesowa próba znaczka za 50 mk. w kolorze ciemnozielonym, na cienkim papierze (nakład 250 szt.), gwarancja Schmutz. | 250 PLN | 250 PLN | |
29739 |
1919 Konstantynopol, seria nowodruków na podlepkach. | 40 PLN | 40 PLN | |
29752 |
1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", na podlepkach, wszystkie znaczki gwarancja (dwa ostatnie Schmutz). | 80 PLN | 72 PLN | |
29753 |
1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT" nie wprowadzonym do obiegu, seria w parkach. | 300 PLN | 270 PLN | |
29754 |
1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT" na podlepkach. | 20 PLN | 20 PLN | |
29776 |
1929 Port Gdańsk, znaczek z prążkowaniem pionowym w, gwarancja Krawczyk. | 140 PLN | 140 PLN | |
29782 |
1930 Port Gdańsk, znaczek w kolorze szaroniebieskim, gwarancja i opis Walocha. | 60 PLN | 60 PLN | |
29785 |
1931 Port Gdańsk, list polecony nadany z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku do Kartuz. | 350 PLN | 315 PLN | |
29787 |
1933 Port Gdańsk, list na kopercie firmowej, koperta lekko uszkodzona z lewej strony. | 125 PLN | 125 PLN | |
29791 |
1933 Port Gdańsk, gwarancja Krawczyk. | 380 PLN | 380 PLN | |
29802 |
1936 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (I), seria czysta (Mi.57 euro), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 100 PLN | 100 PLN | |
29806 |
1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), seria czysta (Mi.50 euro), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja: Falkowski (5, 25 gr), Krawczyk (15 gr). | 100 PLN | 100 PLN | |
29816 |
1938 Port Gdańsk, FDC - 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta (Mi.25 euro), bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
29838 |
1920 Górny Śląsk, znaczek z nadrukiem podwójnym, gwarancja Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
29840 |
1920 Górny Śląsk, II wydanie plebiscytowe, nadruk 10/20 f. na znaczku z błędami "H nad SCHLESIEN" i częściowym aklatschem nadruku, na szarym papierze, gwarancja Schmutz. | 60 PLN | 65 PLN | |
29888 |
1920 Kwidzyn, seria pierwszego wydania mediolańskiego, dwa znaczki z pustopolami. | 750 PLN | 750 PLN | |
29945 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. o barwie czarnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J. Bukowskiego - odmiana I - znak diakrytyczny Ą częściowo pod tłem, a wszystkie linie tła dochodzą do owalu, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 150 PLN | 170 PLN | |
29951 |
1920 Śląsk Cieszyński, parka z przesuniętym w dół nadrukiem, na gumie ślady po przywarciu. | 15 PLN | 13 PLN | |
29969 |
1921 Górny Śląsk, "Poczta Zielona", komplet znaczków ciętych i ząbkowanych, czystych i stemplowanych. | 500 PLN | 500 PLN | |
29983 |
1921 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, 2½ Pf - marginesowy czworoblok skasowany w dniu plebiscytu - 20.3 w ambulansie nr.852 relacji GUBCZYCE-KANIÓW, ładnie odciśnięty owalny datownik "LEOBSCHÜTZ-JÄGERNDORF BAHNPOST ZUG 852", znaczki z gumą. | 120 PLN | 120 PLN | |
29985 |
1921 Górny Śląsk - SODOW - Sadów, datownik typu B (dawniej typ I), czytelnie odciśnięty 23 4 na parce znaczków za 20 Pf, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania (górny znaczek uszkodzony). | 50 PLN | 50 PLN | |
29991 |
1921 Górny Śląsk, znaczek wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, gwarancja Schmutz. | 30 PLN | 30 PLN | |
30003 |
1922 Górny Śląsk - SLAWENTZITZ (Kr.COSEL) - Sławęcice, datownik typu H (dawniej typ V), czytelnie odciśnięty na parce znaczków za 10 Pf, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN |