Die Auktion beginnt am 20.09.2024

Ergebnisse

Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
30981

150 PLN150 PLN
30987

200 PLN200 PLN
30994

80 PLN80 PLN
30998

120 PLN120 PLN
31008

200 PLN200 PLN
31044

1944 znaczek dopłaty niebieski za 10 f na karcie ostemplowany okolicznościowo 22.VIII czerwonym datownikiem; temat - CZERWONY KRZYŻ; gwarancja.

40 PLN40 PLN
31057

1944 wielkanocna karta ozdobiona drzeworytem sygnowanym Z.S. (Zygmunt Szatkowski) lub Ż.S. (Żukowski Stanisław), na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN80 PLN
31059

120 PLN120 PLN
31067

1 000 PLN1 000 PLN
31068

1 400 PLN1 250 PLN
31072

1944 kartka pocztowa ozdobiona rzadko spotykaną grafiką "Lajkonik", gwarancja.

500 PLN500 PLN
31083

100 PLN105 PLN
31093

1942 budynek obozowy, nacinany znaczek za 10 f. w kolorze czarnym, na papierze białym gładkim grubym (nakład łącznie z ciętym 150 szt.), gwarancja i opis 1bx2C Krawczyk.

150 PLN170 PLN
31098

1942 druty znaczek w kolorze jasnozielonym na papierze y1 bez gumy, uszkodzony prawy górny narożnik, gwarancja Schmutz.

160 PLN130 PLN
31106

1942 Wystawa Rybacka, nowodruk, gwarancja Walisch.

100 PLN100 PLN
31117

1943 50. gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, nowodruk, gwarancja Walisch.

80 PLN80 PLN
31158

1945 list nadany 31.SEP przez Komitet Polski w Monachium do Polskiego Ośrodka Wojskowego w Murnau, który powstał na terenie byłego Oflagu VIIA, kasownik odbiorczy 2.10, sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

400 PLN320 PLN
31163

1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 10 f, wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku, czysta; rzadki walor (sporządzono 579 kart) w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

500 PLN500 PLN
31171

1944 Rok Olimpijski, gwarancja Walocha.

300 PLN300 PLN
31192

1944 GROSS BORN - NEUBRANDENBURG, przesyłka z okresu łączenia obu obozów, które jeśli idzie o służby pocztowe zakończyło się ostatecznie w czerwcu 1944 roku, ilustrowana karta obiegowa (Mickiewicz) o nominale 20 f, wysłana do mjr.Konrada Rogaczewskiego szefa sztabu konspiracji obozu, datowana i wysłana 7.III (datownik poczty Gross-Born słabo odciśnięty), poprzez wspólną Izbę Chorych przekazana do drugiej części obozu, tam skasowano ją dodatkowo jednowierszowym datownikiem "8 KW. 1944" poczty Neubrandenburga; rzadki przypadek skasowania znaku opłaty datownikami obu istniejących równolegle Poczt!!! walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

400 PLN400 PLN
31195

1944 ZDWOJONY DRUK LITER POC w POCZTÓWKA, Rok Olimpijski całostka z brunatnoczerwonym znakiem opłaty za 10 f (20 gr) na kartonie białym gładkim dofrankowana znaczkiem w nowej walucie za 20 gr, łącznie 40 gr, co odpowiadało taryfie za kartę zwykłą - karta z życzeniami wysłana 27 XII 44 (wymiary 91x70 mm).

Do 31.X.1944 opłaty pocztowe były określane w walucie niemieckiej, a od 1.XI - wskutek wstrzymania przez niemiecką komendę obozu wypłat żołdu dla jeńców w bonach opiewających na walutę niemiecką - w walucie obozowej 1Piast=100gr, kurs w stosunku do marki niemieckiej wynosił 1Mk=2Piasty; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

800 PLN800 PLN
31212

1944 nalepka "lis", nalepki stosowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (z pobliskiej lisiej fermy); w dniu 21.XI zastosowano nalepki "lis" w kolorze pomarańczowym, a kiedy sytuacja się powtórzyła tj. w dniu 28.XI zastosowano nalepki z lisem w kolorze niebieskim, gwarancja Walocha.

250 PLN430 PLN
31215

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, blok czysty sprzedawany przeważnie z datownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja jak na znaczek czysty.

300 PLN300 PLN
31221

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie, po lewej datownik z tego dnia, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano tym datownikiem, druk na fragmencie liniowanego papieru ze znakiem wodnym; znaczki opłaty z bloku zagwarantowane jako czyste, piękny stan zachowania, w katalogu bloki prezentowane są z wyretuszowanym stemplem ozdobnym, gwarancja

900 PLN810 PLN
31271

1944 II wydanie definitywne - nie wprowadzone do obiegu, znaczek typu 1, gwarancja Schmutz.

900 PLN810 PLN
31272

1944 II wydanie definitywne - nie wprowadzone do obiegu, znaczek typu 5, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

800 PLN720 PLN
31314

1940 Rudnia Poczajewska - sowiecki obóz dla polskich jeńców, wykorzystywanych przez GUSZOSDOR-u (Zarząd Głównych Dróg Bitych NKWD) jako tania siła robocza, m.in. przy budowie Drogi Zachodnioukraińskiej nr.1 Nowogród Wołyński-Korzec-Równo-Dubno-Brody-Lwów; ponieważ jeńcy polscy zatrudnieni na budowach NKWD mieli prawo pisania listów, stąd wiadomo, że w niektórych miejscowościach m.in. w Rudni Poczajewskiej znajdowała się grupa obozowa; oferowana przesyłka z obozu - być może jedyna znana - datowana 27.V, została wysłana z Kijowa do Zalesia Górnego, stempelek cenzury Wehrmachtu; całość w idealnym stanie zachowania; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego.

700 PLN700 PLN
31317

1940 Brody-Zamek - sowiecki obóz dla polskich żołnierzy zagarniętych w wyniku zdradzieckiej napaści 17.IX.1939, jeńcy pod nadzorem NKWD budowali drogi, m.in. strategiczną Nowogród Wołyński - Lwów, karta pocztowa wysłana 3.IX z obozu do Lublina, okrągły stempelek cenzury niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN250 PLN
31327

200 PLN180 PLN
31337

1940 GRIAZOWIEC, przesyłka do oficera zamordowanego w Katyniu, który był więziony w Kozielsku - jego nazwisko znajduje się na liście katyńskiej; korespondencja wysłana na adres obozu w Kozielsku - już po wymordowaniu jeńców przez sowietów, została zwrócona, a ponieważ 432 oficerów ocalałych z zagłady w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku przeniesiono do obozu w Griazowcu, rodzina miała nadzieję, że znajdzie go w tym właśnie obozie; niestety adresat tej przesyłki nie żył już od kilku miesięcy; polecona karta pocztowa wysłana 25.VIII z Warszawy do obozu jenieckiego w miejscowości Griazowiec; tu zapewne opatrzono przesyłkę stempelkiem "RETOUR INCONNU", który przekreślono czerwoną kredką, tak jak i adres odbiorcy pisany po polsku, dodatkowa adnotacja "Retour"; kartę odesłano do nadawcy - zwracano nieliczne przesyłki, głównie polecone; pozostałe były niszczone (3.VII.1940 w Starobielsku NKWD zniszczyło 4308 sztuk); stempelki cenzury niemieckiej; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania, nieme świadectwo tragedii tysięcy polskich oficerów i ich rodzin; gwarancja Schmutz.

4 000 PLN4 000 PLN
31344

1940 Kozielsk, dokumenty i list majora piechoty Wojska Polskiego Adolfa Zygmunta Fiszera (wymienionego na Liście Katyńskiej). W czasie kampanii wrześniowej 1939 dostał się do sowieckiej niewoli. Od grudnia 1939 przebywał w obozie w Kozielsku. Między 16 a 19 kwietnia 1940 został zamordowany przez funkcjonariuszy NKWD w Katyniu i tam pogrzebany. Oryginalne dokumenty przed i powojenne wszystkie pokazane na fotografiach.

2 200 PLN2 200 PLN
31372

1942 Interniertenlager (Ilag) Libenau - obóz dla internowanych, karta pocztowa datowana 8.X, wysłana 14.10 z obozu we Friedrichshafen do Krakowa, pieczęć urzędowa szpitala obozowego z godłem "Kriegslazarett Ravensburg Interniertenlager Liebenau", w którym przebywała autorka kartki, treść pisana po angielsku; bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania.

Obóz powstał w 1940 roku na terenie zamku, z którego usunięto zakonnice prowadzące szpital dla umysłowo chorych, a 700 chorych zamordowano wstrzykując im truciznę, pierwsi internowani (ok.300 osób) to obywatele brytyjscy wywiezieni z terenów Polski.

500 PLN500 PLN
31383

1942 internowanie w Szwajcarii, lotniczy list polecony z Szwajcarii do Wielkiej Brytanii, najprawdopodobniej od polskiego żołnierza internowanego w obozie w Wetzikon, zalepki cenzury szwajcarskiej i brytyjskiej.

100 PLN90 PLN
31399

1943 internowani w Szwajcarii, ekspresowy list polecony z Częstochowy do internowanego Polaka w obozie internowania w Gudo w Szwajcarii, nalepka kierunkowa obozu, zalepki i stempele cenzury wojskowej Wermachtu i cenzury szwajcarskiej.

200 PLN180 PLN
31410

1944 Tengeru-Arusha - osiedle w Tanganice dla polskich uchodźców, głównie kobiet i dzieci, wywiezionych z Polski po agresji sowieckiej 17.IX.1939 do Związku Sowieckiego, a części których dzięki gen.Andersowi udało się opuścić "nieludzką ziemię" i po koszmarze pobytu w kraju rad znaleźć tam spokojną przystań; list lotniczy do Tengeru wysłany 12.X za pośrednictwem polskiej poczty polowej 118, stempelki polskiej cenzury 107 i cenzora 554; mały okrągły stempelek cenzora brytyjskiego, na odwrocie rzadko spotykany stempel egipski "Egypt Postage Paid" 18 OCT i brytyjski "BASE ARMY POST OFFICE 4" z 20 OCT; dodatkowo, również rzadko spotykany, trzywierszowy w ramce stempelek "LOTNICZA/ BY AIR MAIL/ PAR AVION"; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w słabszym stanie zachowania.

500 PLN400 PLN
31431

1945 poczty międzyobozowe w Niemczech - Dachau Allach, list ofrankowany znaczkami z Monachium do Wielkiej Brytanii opłacony znaczkami poczty obozu w Dachau Allach, znaczki skasowane stemplem "KOMITET POLSKI MONACHIUM / POLISH COMMITTEE MÜNCHEN" z datą 7.AUG.1945, dodatkowo stempel "POCZTA POLSKA MONACHIUM", brak cenzur, koperta pionowo zagięta, na odwrocie gwarancja Walocha.

750 PLN750 PLN
31437

1945 poczty międzyobozowe w Niemczech - Helmstedt, nie wprowadzony do obiegu znaczki wykorzystane jako winiety o charakterze charytatywnym, znaczki cięte.

750 PLN650 PLN
31448

1945 poczty międzyobozowe w Niemczech, tereny północne - "Libertas", bardzo rzadki znaczek z fioletowym nadrukiem "=POHLS=", gwarancja Schmutz.

1 000 PLN800 PLN
31475

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Spakenberg i Havkruk, gwarancja Schmutz.

150 PLN150 PLN
31523

1945 Helmstedt, arkusik niedoszłych do obiegu naklejek pocztowych o charakterze charytatywnym "Polacy na ziemi niemieckiej", gwarancja.

600 PLN500 PLN