Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
37290 |
1970 100-lecie urodzin Lenina, karta z dodatkowym napisem "WYSTAWA FILATELISTYCZNA LENIN 100 WARSZAWA 22.IV.-3.V.1970 R.", bardzo dobry stan zachowania. | 20 PLN | 20 PLN | |
37375 |
1985 30. rocznica powrotu ziem zachodnich, karnet. | 30 PLN | 30 PLN | |
37407 |
1923 "AEROLLOYD" połączenie lotnicze Warszawa-Lwów, ekspresowy list lotniczy (druk) wysłany 26.VI z Warszawy do Lwowa, stempelek gotówkowej dopłaty za przesyłkę lotniczą, stempelek "Par avion", na odwrocie kasownik odbiorczy Lwów 1 z 28.VI; całość o ładnie udokumentowanym obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Bura. | 800 PLN | 650 PLN | |
37414 |
1926 ekspresowy list lotniczy z Warszawy do Gdańska, nalepka kierunkowa w kolorze niebieskim, stempel "SAMOLOTEM", stempel tranzytowy Wolnego Miasta Gdańska "Mit Luftpost befördert Flugpostamt Danzig 5", na odwrocie kasownik odbiorczy z Gdańska, gwarancja. | 500 PLN | 510 PLN | |
37418 |
1927 otwarcie linii Lotniczej Łódź-Lwów z okazji Targów Wschodnich, czerwony stempel dodatkowy "I-y Lot ŁÓDŹ-LWÓW 1er vol.", list lotniczy przesłany z Łodzi do Lwowa - lotem tym przesłano zaledwie 100 sztuk poczty!!! doskonały stan zachowania. | 400 PLN | 400 PLN | |
37420 |
1928 LOPP, znaczki składkowe, Warszawa Komitet Społeczny - śmigło i skrzydła, znaczek za 10 gr w kolorze czerwonym na liście lotniczym wysłanym 30.III z Warszawy do Lwowa, znaczki skasowane datownikiem nadawczym WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY; na froncie stemple: do oznaczania opłaty lotniczej, SAMOLOTEM i "NADESZŁO POCZTĄ LOTNICZĄ.", na odwrocie datownik odbiorczy LWÓW 1 z wyróżnikiem "2h" z tego samego dnia; walor w doskonałym stanie zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
37436 |
1932 kartka z pierwszego lotu pocztowego na trasie Warszawa - Wilno - Ryga - Tallin. | 240 PLN | 240 PLN | |
37460 |
1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Poznań - alegoria, czworoblok znaczków za 5 gr, bez gumy w ładnym stanie. | 30 PLN | 30 PLN | |
37461 |
1935 sześcioblok nalepek Ligi Obrony Powietrznej Państwa z Poznania. | 60 PLN | 60 PLN | |
37493 |
1945 PRZESYŁKA URATOWANA Z KATASTROFY LOTNICZEJ, polecony list lotniczy wysłany 20.IX z miejscowości DJIB DJENINE w Libanie do USA, samolot przewożący pocztę uległ katastrofie, być może chodzi o wypadek z 30.IX.45 francuskiego samolotu Lockheed C-60 Lodestar lecącego z Antananarivo na Madagaskarze do Paryża z międzylądowaniem w Trypolisie, gdzie po starcie uległ on katastrofie, w której zginęła załoga i wszyscy pasażerowie (8 osób); przesyłkę, która ocalała dostarczono do Marsylii, gdzie zabezpieczono ją urzędowymi zalepkami i opatrzono adnotacją: "Brûlée dans un accident d'aviation. Répareé avec bande gommée no 509. Marseille gare 26.11.45 Le contr." (Spalony w wypadku lotniczym. Zabezpieczono gumowanymi zalepkami. Marsylia dworzec); a stamtąd już bezpiecznie dotarła do Stanów Zjednoczonych, datownik odbiorczy z 9.12; bardzo rzadki walor w doskonałym (jak na przesyłkę z katastrofy) stanie. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
37517 |
1959 rozbudowany komplet 5 arkuszy czystych znaczków do przesyłek podczas zawodów balonowych o puchar Międzynarodowych Targów Poznańskich dla balonów: "Katowice", "Warszawa", "Syrena", 3 arkusze na podstawowym papierze białym bezdrzewnym, niegumowanym, dodatkowo arkusz znaczka "Syrena" na bardzo rzadko spotykanym papierze kremowożółtym, oraz arkusz znaczka "Katowice" z niekatalogowanym brakiem perforacji pionowej w 3 i 4 kolumnie; zakładając, że wszystkie znaczki zachowały się, a na przesyłki zużyto: 2124 znaczki "Katowice" (to pozostało 2876 - około 143 arkuszy), 2124 znaczki "Warszawa" (to pozostało 2873 - około 143 arkuszy), 2124 znaczki "Syrena" (to pozostało 2906 - około 145 arkuszy); niecodzienny zestaw w bardzo dobrym stanie zachowania. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
37529 |
1962 list z USA do Polski ocalały z katastrofy lotniczej samolotu Viscount 804 w dniu 19 grudnia 1962, bardzo rzadkie, gwarancja na odwrocie Fabian Bura. | 700 PLN | 700 PLN | |
37531 |
1962 "Katastrofa Lotnicza" - list ocalały z katastrofy samolotu PLL LOT typu Vickers Viscount 804 w dniu 19.XII w pobliżu lotniska Okęcie w Warszawie (zginęli wszyscy na pokładzie - 33 osoby); częściowo nadpalone przesyłki zabezpieczano i po naklejeniu specjalnej nalepki, wyjaśniającej przyczyny jej uszkodzenia/zniszczenia, odsyłano adresatom; w katalogu specjalizowanym "cena amatorska"! | 700 PLN | 700 PLN | |
37547 |
1964 list okolicznościowej poczty lotniczej z okazji Igrzysk Olimpijskich w Tokio. | 25 PLN | 25 PLN | |
37576 |
1973 Pierwszy lot linii PLL "LOT" Warszawa-Amsterdam-Nowy Jork, koperta ze stemplem "OTWARCIE LINII PLL LOT WARSZAWA-NOWY JORK-WARSZAWA 16-IV-1973", dodatkowy stempelek "lot odbył się samolotem IŁ-62 Mikołaj Kopernik". | 40 PLN | 40 PLN | |
37580 |
1980 list z przelotu polskiej ekipy olimpijskiej na Igrzyska Olimpijskie w Moskwie. | 25 PLN | 25 PLN | |
37584 |
1984 książka Henri L. Nierinck'a "Recovered mail airplane crashes 1918 - 1978" z skatalogowanymi wypadkami lotniczymi, z których ocalała przesyłana korespondencja, książka dwujęzyczna po francusku i angielsku, 366 stron, czarno białe ilustracje, twarda oprawa. | 500 PLN | 500 PLN | |
37587 |
1991 arkusik znaczków do opłacania przesyłek lotniczych z okazji Krajowej Wystawy Filatelistycznej w Olsztynie. | 40 PLN | 40 PLN | |
37596 |
1912 nalepka promująca Igrzyska Olimpijskie w Sztokholmie. | 60 PLN | 60 PLN | |
37621 |
1956 przelot polskiej ekipy na Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, osiem poleconych listów lotniczych z Warszawy do Melbourne, na odwrocie każdego inny australijski kasownik okolicznościowy Igrzysk Olimpijskich, widok frontu kopert praktycznie identycznych i skany odwrotnych stron. | 100 PLN | 100 PLN | |
37729 |
1953 "POLPEX 1952-53" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago; jaśniejszy bloczek na stronie gumy wzdłuż lewej krawędzi przywarcie papieru (paseczek szerokości ok.1 mm), od frontu minimalny ubytek papieru po lewej stronie. | 50 PLN | 50 PLN | |
37763 |
1981 pamiątkową winieta "Wystawa Biblioteki Polskiej w Paryżu Muzeum im.gen.Sikorskiego Londyn S.W.7.,28.II.1981". | 30 PLN | 30 PLN | |
37857 |
1964 Międzynarodowy Kongres Astronautyczny w Warszawie - koperta Komitetu Organizacyjnego z autografem Leonida Siedowa wiceprezydenta Międzynarodowej Federacji Astronautycznej; temat - KOSMOS. | 50 PLN | 50 PLN | |
37985 |
1858 Ukraina, świetnie zachowany znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze ze znakiem wodnym "cyfra 1" o grubości 0,12 mm oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony czytelnie prowizorycznym dwuobrączkowym kasownikiem z ukraińskim napisem КIИЕВЪ П(ОЧТА) bez daty; podobne znane są jedynie z Dynaburga i Kowna, należą do najrzadszych kasowników rosyjskich i znane są tylko na dwóch pierwszych wydaniach; znaczek użyto we wczesnym okresie, pomiędzy 26 lutego - kiedy to wprowadzono obowiązek unieważniania znaczków kasownikiem, a 31 maja 1858 roku - wprowadzono wtedy w Kijowie kasownik numerowy 18 w trzech okręgach z kropek. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
37988 |
1861 Rosja, koperta za 10+1 kop., wydania z 1861 roku, o wymiarach 137x107 mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu lustrzanym, kształt klap III; na kopercie prywatny nadruk adresu firmy Towarzystwa Ubezpieczeń od Ognia "Salamandra" w Petersburgu; bardzo dobry stan zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
37992 |
1869 Rosja, list wysłany 22.XII z Moskwy do Tarare we Francji, opłacony znaczkami za 3, 5 i 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono czerwonym datownikiem "MOCKBA 1 ЕКСП." dla korespondencji zagranicznej, dodatkowo rzadki romboidalny datownik i owalny stempelek "FRANKIROVANO"; obok stemple tranzytowe: czerwony pruski "P.D." (Transit/Aachen, Saarbrücken) i niebieski francuski "PRUSSE ERQUELINES" z 8.I.1870 i odręczna adnotacja czerwoną kredką o opłacie tranzytowej "5 1/2", na dole kaszetka nadawcy; efektowna całość sprzed przystąpienia Rosji do UPU; pochodzi ze sprzedanej w Nowym Jorku wielkiej kolekcji "Korespondencja Zagraniczna z Imperialnej Rosji i Finlandii" (cena z aukcji 750-1000$), bardzo dobry stan zachowania. | 1 600 PLN | 1 600 PLN | |
38010 |
1912 Rosja, wydanie dla poczty w Turcji - Levant, karta pocztowa za 20 Para/4 kop, bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
38019 |
1916 Rosja, korespondencja do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, list polecony wysłany 13.5 z Pskowa do ocenzurowania w Piotrogrodzie; dwie zalepki i dwa różne stempelki cenzury piotrogrodzkiej, w tym cenzora nr.1081; nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
38032 |
1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list pieniężny wysłany 26.6 z miejscowości Kuźnieck, niebieska zalepka dla przesyłek rejestrowanych z napisami grażdanką!!! niedozwolona dla korespondencji zagranicznej, na odwrocie pięć pieczęci lakowych; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
38038 |
1922 RFSRS (Rosyjska Federacyjna Socjalistyczna Republika Sowiecka), list wysłany z Piotrogrodu do Rygi, ofrankowany między innymi paskiem pionowym 5 znaczków za 27 R na papierze normalnym, list przyjęto 15.12 w urzędzie na dworcu Mikołajewskim, a wysłano go dopiero 17.12, stemple odbiorcze Rygi z 23.XII; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 400 PLN | 400 PLN | |
38042 |
1931 ZSRR, nieząbkowana seria zepelinowa, na poleconym liście lotniczym wysłanym 15.V z Moskwy do Berlina w pierwszym dniu obiegu znaczków!!! stemple odbiorcze na odwrocie (same znaczki kasowane Mi.300 euro). | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
38043 |
1933 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa, wysłana z Odessy do Niemiec, dobry stan zachowania. | 240 PLN | 240 PLN | |
38044 |
1935 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa (ilustracja B145), dofrankowana i 17.4.35 wysłana z miejscowości Rebricha w Kraju Ałtajskim do Szwajcarii, znaki opłaty unieważnione datownikiem РЕБРИКА З.СИБ.КР.; datownik odbiorczy Monti Della Trinitia; bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
38047 |
1943/45 ZSRR, karta pocztowa, czysta. | 30 PLN | 30 PLN | |
38048 |
38054 |
1950 ZSRR, 30 Lat Radzieckiego Filmu, znaczek czysty. | 110 PLN | 110 PLN | |
38057 |
1952 ZSRR, sporty zimowe, seria czysta. | 25 PLN | 25 PLN | |
38065 |
1954 ZSRR, Sport, seria czysta. | 60 PLN | 60 PLN | |
38069 |
1955 ZSRR, Wszechzwiązkowa Wystawa Rolnicza w Moskwie (II), seria czysta. | 60 PLN | 60 PLN | |
38070 |
1955 ZSRR, Wszechzwiązkowa Wystawa Rolnicza w Moskwie (II), seria czysta w tym dwa pięcioznaczkowe paski. | 80 PLN | 80 PLN |