Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Ergebnisse

Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
7361

1947 wydanie przedrukowe, pionowa marginesowa parka ciętych znaczków za 5/6 zł., gwarancja Krawczyk.

450 PLN350 PLN
7385

1947 kultura polska, czworoblok bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, gwarancja Wysocki.

200 PLN180 PLN
7400

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

25 PLN25 PLN
7402

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

20 PLN20 PLN
7407

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

35 PLN35 PLN
7411

1947 kultura polska, makulaturowa parka z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

100 PLN90 PLN
7419

1947 kultura polska, blok legitymacyjny znaczka w barwie ciemnozielonej na jasnym tle, gwarancja i oznaczenie (na jednym znaczku) Walocha.

60 PLN90 PLN
7420

1947 firmowy list polecony z Knyszyna 18.IX.47 do Warszawy.

25 PLN22 PLN
7421

1947 Kultura Polska (II) - 5 zł nieząbkowane (Bogusławski, Modrzejewska, Jaracz), legitymacyjna parka pozioma z oznaczeniem walca N.3.W.III. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
7456

1947 kartka z Sopotu 21.12.47 do Australii.

30 PLN30 PLN
7464

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z błędem "ścięta lewa górna belka", gwarancja Krawczyk.

40 PLN50 PLN
7465

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z błędem "lewa belka z kreseczką", gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
7466

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z nadrukiem ukośnym, gwarancja i opis Walocha.

80 PLN72 PLN
7470

1947 wydanie przedrukowe lotnicze, parka znaczków w barwie czerwonej, prawy znaczek z błędem "LOFNICZA", gwarancja Kalinowski.

90 PLN90 PLN
7475

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek w barwie jasnoszaroczerwonej "różowej", fotoatest Schmutz.

1 900 PLN1 900 PLN
7477

1947 Wydanie z dopłatą na "pomoc zimową" - brat Albert, znaczek za 2+18 zł o ząbkowaniu ZL11, legitymacyjny z oznaczeniem walca O.K. - znajdującym się pod 41 znaczkiem w arkuszu, nadruk "groszy" typu 23, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
7480

1947 wydanie z dopłata na pomoc zimową - brat Albert, znaczek z błędem "pozioma kreska na zewnątrz lewej ramki", gwarancja i opis Walocha.

25 PLN25 PLN
7485

1947 cegiełka na budowę gmachu Ligi Morskiej w Warszawie.

70 PLN117 PLN
7488

1948 kartka z Międzyzdrojów 25.7.48 do Bydgoszczy.

20 PLN18 PLN
7490

1948 pojedyncza frankatura na liście z Tarnobrzega 15.2.48 do Jarosławia.

10 PLN10 PLN
7496

1948 list z Krakowa 2.9.48 do Sopotu.

10 PLN10 PLN
7506

1948 wydanie lotnicze - Centaur, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

50 PLN45 PLN
7507

65 PLN70 PLN
7508

1948 wydanie lotnicze - Centaur, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie, znaczek z nadrukiem groszy.

50 PLN56 PLN
7517

40 PLN36 PLN
7518

1948 wydanie lotnicze - Centaur, znaczek za 75 zł. z rzadkim błędem na poz.91 w N.1.W.III. "biała smuga do T", gwarancja i oznaczenie.

120 PLN120 PLN
7522

1948 Wiosna Ludów, 15 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 30.10 z Tarnowa do Starachowic, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym "DNI TARNOWA 30-X-1948 STULECIE WIOSNY LUDÓW" (Myślicki 48 115) odciśniętym dodatkowo na kopercie; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
7523

1948 100-lecie Wiosny Ludów, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

45 PLN50 PLN
7524

1948 100-lecie Wiosny Ludów, parka z numerem walca na dolnym marginesie.

50 PLN50 PLN
7549

1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, parka z podwójna perforacją poziomą pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Walocha.

120 PLN120 PLN
7550

1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, 35 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 22.9 z Bielska do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie.

20 PLN20 PLN
7624

1948 walka z gruźlicą, list z Uhnowa nadany 1.2.49 do Krakowa.

200 PLN180 PLN
7626

1948 walka z gruźlicą, seria z różnymi przywieszkami na liście ekspresowym (opłaconym zgodnie z taryfą) wysłanym 2.7 z Olsztyna do Poznania, dodatkowo znaczek kwestarski "DNI PRZECIWGRUŹLICZE"; datownik odbiorczy z 3.7.50 na odwrocie; efektowna całośc w bardzo dobrym stanie zachowania.

250 PLN250 PLN
7649

1948 bojownicy o wolność i demokrację, 4 serie z kompletem przywieszek po lewej stronie.

3 800 PLN3 500 PLN
7664

1948 Bolesław Bierut, parka znaczków nieząbkowanych, gwarancja Walocha.

2 400 PLN2 400 PLN
7680

1948 (około) chorągiewka do worka pocztowego z plombą pocztową, przesyłka wartościowa z Okręgowej Składnicy Materiałów Pocztowych w Bytomiu do urzędu pocztowego Miedźna k. Pszczyny.

300 PLN300 PLN
7692

1949 list polecony z Pabianic 20.1.49 do Warszawy, ciekawa automatyczna erka, na odwrocie stempel odbiorczy.

40 PLN40 PLN
7704

360 PLN324 PLN
7705

1949 list z Płocka do stanów Zjednoczonych.

25 PLN25 PLN
7719

1950 "groszy", Kultura Polska (I), ząbkowana seria czysta z dyrekcyjnymi nadrukami "groszy" typu 15 - Poznań 7, tylko wartość 2 zł. (do niedawna bardzo wysoko wyceniana w katalogu Michel, obecnie niekatalogowana) z nadrukiem typu 23A - Warszawa, bardzo dobry stan zachowania, siedem wartości ex-Ćwiertnia, jego gwarancja na każdym znaczku, ósma (2 zł.) gwarancja Krawczyk.

250 PLN250 PLN