Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
3571 |
1935 pośrednictwo pocztowe w Grodnie w Hotelu Handlowym, list nadany 12.02.35 do Wilna ze stemplem pośrednictwa w kolorze czarnym „POCZTA HOTELOWA HOTEL HANDLOWY – GRODNO 1 – 11 LUTY 1935”, znaczek pocztowy skasowany tego samego dnia w U.P. Grodno 1. | 1 100 PLN | 1 100 PLN | |
3577 |
1935 wydanie żałobne, 5 gr - frankatura mieszana, karta pocztowa wysłana 30.VII z Przemyśla do Warszawy, karta firmowa "Franciszek Czyżyński Pracownia Ślusarsko-Mechaniczna"; bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
3578 |
1935 wydanie żałobne, 5 gr i 25 gr (typografia) - list polecony wysłany 14.IX z Kraśnika do Lublina, kasownik odbiorczy na odwrocie. | 40 PLN | 40 PLN | |
3580 |
1935 wydanie żałobne, 15 gr frankatura pojedyncza - widokówka wysłana 19.XI. z miejscowości Hrebenów do Leska; znaczek uszkodzony. | 50 PLN | 50 PLN | |
3583 |
1935 wydanie żałobne, 25 gr (offset) znaczek na kopercie skasowany w Warszawie 18.V w dniu pogrzebu Marszałka. | 40 PLN | 40 PLN | |
3584 |
1935 wydanie żałobne, 25 gr (druk ofsetowy) - znaczek na kopercie żałobnej ostemplowany datownikiem URZĄD TELEKOMUNIKACYJNY WARSZAWA w bardzo rzadko stosowanym w Polsce kolorze czerwonym - 17.V w dniu wyruszenia Marszałka w swą ostatnią podróż na Wawel; bardzo dobry stan zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
3586 |
1935 wydanie żałobne, 1 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy nadany 18.X w urzędzie Warszawa 1 do Rio de Janeiro, znaczki skasowane datownikiem URZĄD TELEKOMUNIKACYJNY WARSZAWA z wyróżnikiem "m", datownik przejściowy Portu Lotniczego w Warszawie (19.X), stempel odbiorczy Rio z 22.X; koperta firmowa " Kompanja Handlu Zamorskiego S.A. Warszawa, Moniuszki 6."; minimalnie słabszy stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
3588 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, widokówka przedstawiająca model kopca, wysłana z Krakowa do Sanoka, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca. | 40 PLN | 40 PLN | |
3593 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria skasowana okolicznościowo 7.VI na widokówce przedstawiającej projekt głównego wejścia na kopiec, wysłanej do Wolnego Miasta Gdańska; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 35 006). | 80 PLN | 80 PLN | |
3596 |
1935 "PAMIĄTKA BUDOWY KOPCA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO NA SOWIŃCU W KRAKOWIE", efektowny dyplom autorstwa Stanisława Ostoi-Chrostowskiego wykonany techniką dwubarwnego drzeworytu, na odwrocie znaczki ostemplowane okolicznościowo; wyjątkowe wydawnictwo; temat - JÓZEF PIŁSUDSKI. | 300 PLN | 300 PLN | |
3637 |
1936 "HALA GĄSIENICOWA 1520 Metr. nad poziomem morza w TATRACH" - fioletowa pieczęć schroniska na widokówce wysłanej 24.VIII z Zakopanego do Łodzi; bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 70 PLN | |
3662 |
1937 ekspresowy list polecony z Gdyni do Szwecji, nalepka kontroli dewizowej. | 150 PLN | 120 PLN | |
3663 |
1937 stempel pośrednictwa pocztowego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w schronisku pod Babią Górą podległego urzędowi pocztowemu w Zawoi, kartka nie wypisana. | 100 PLN | 80 PLN | |
3665 |
1937 ekspresowy list polecony z Gdyni do Szwecji, stempel kontroli dewizowej. | 150 PLN | 150 PLN | |
3667 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa Kraków nr 101, stempel z wyróżnikiem b, widokówka z Częstochowy. | 40 PLN | 40 PLN | |
3671 |
1937 miejscowy polecony list zleceniowy z Poznania, na odwrocie stempel odbiorczy. | 30 PLN | 30 PLN | |
3674 |
1937 miejscowy list polecony z Warszawy, list nadany w oddziale upt Warszawa 2 na dworcu Wileńskim w Warszawie. | 60 PLN | 65 PLN | |
3679 |
1937 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 101. | 40 PLN | 40 PLN | |
3687 |
1937 kartka nadana z agencji pocztowej Warszawa 2 Kiosk do Zakopanego. | 30 PLN | 30 PLN | |
3692 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zebrzydowice - Warszawa nr 2. | 50 PLN | 45 PLN | |
3694 |
1937 poczta peronowa Koluszki, widokówka Tomaszowa Mazowieckiego wysłana 26.07.37 z Koluszek do Tarnowa, znaczek opłaty skasowany datownikiem poczty peronowej w Koluszkach. | 900 PLN | 800 PLN | |
3743 |
1938 Polska okupacja Zaolzia, kartka stemplowana grzecznościowo w Darkowie, dodatkowo stempel propagandowy "POZDROWIENIA Z ZIEM POLSKICH / odebranych Czechom w końcu 1938 r.". | 100 PLN | 171 PLN | |
3744 |
1938 ekspres polecony z Pińska do Katowic, znaczki unieważnione stemplem okolicznościowym "JARMARK POLESKI PIŃSK 1". | 100 PLN | 100 PLN | |
3746 |
1938 Polska okupacja Zaolzia, koperta stemplowana datownikiem polskim Morawka, odbitka trójkątnego stempla propagandowego "MORAWKA (ZAOLZIE) OD 16.XI-9.XII.1938r. w granicach Rzeczypospolitej Polskiej" (Myślicki 38 259 - stopień rzadkości C). | 120 PLN | 120 PLN | |
3754 |
1938 Polska okupacja Zaolzia, koperta stemplowana grzecznościowo polskim kasownikiem Cieszyna 2, dodatkowo stempel propagandowy "NASI BRACIA Z ZA OLZY/ ZŁĄCZYLI SIĘ Z MACIERZĄ" i "BOHATERSKIE ZAOLZIE/ WRÓCIŁO DO POLSKI" (Myślicki 38 244 + 245). | 60 PLN | 60 PLN | |
3755 |
1938 list ze stemplem okolicznościowym z Grudziądza "Pierwsze Targi Meblowe w Nowem nad Wisłą", gwarancja Petriuk. | 20 PLN | 20 PLN | |
3764 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku w parkach (Fi.260.-); bardzo dobry stan zachowania. | 240 PLN | 240 PLN | |
3777 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna z lwowskimi kasownikami okolicznościowymi na wycinkach. | 150 PLN | 150 PLN | |
3787 |
1938 miejscowy list na kopercie firmowej z Krakowa 18.XI.38. | 30 PLN | 30 PLN | |
3791 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i zamazanym drukiem obrazka znaczków, gwarancja - ładna prezentacja błędu. | 450 PLN | 405 PLN | |
3803 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czwórka z bloku (Fi.75.-). | 80 PLN | 80 PLN | |
3818 |
1938 polecony list z wystawy filatelistycznej w Warszawie. | 160 PLN | 160 PLN | |
3840 |
1938 "NIEMA LEPSZYCH (żarówek) NAD PHILIPSA/ NIECO DROŻSZE ALE... PHILIPS" - 15 gr, frankatura mechaniczna H3, papiery handlowe wysłane 3.III z Warszawy do Kielc. | 80 PLN | 80 PLN | |
3843 |
1938 Zaolzie, 9 całości pocztowych z ostemplowaniami polskimi po zajęciu Zaolzia przez Polskę; dwa obiegowe z Pietwałdu i Karwiny, oraz stemplowane grzecznościowo z Bogumina, Cieszyna, Jaworzyny Spiskiej, Karwiny, Lutyni i Poręby koło Orłowa. | 300 PLN | 300 PLN | |
3844 |
1938 Zaolzie, koperta ze stemplami okolicznościowymi z okazji zajęcia Zaolzia, czechosłowacki znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym Jabłonkowa. | 180 PLN | 180 PLN | |
3845 |
1938 Zaolzie, koperta ze stemplem okolicznościowym z okazji zajęcia Zaolzia, Czechosłowackie znaczki unieważnione polskim i czechosłowackim stemplem Cieszyna. | 180 PLN | 180 PLN | |
3846 |
1938 pokwitowanie wpłaty datku na rzecz Funduszu Obrony Morskiej. | 50 PLN | 50 PLN | |
3854 |
1939 list z Lwowa do Lichtensteinu. | 20 PLN | 20 PLN | |
3863 |
1939 kartka firmowa z Częstochowy do Śremu. | 30 PLN | 30 PLN | |
3874 |
1939 polecony list zleceniowy nadany w UP Łódź 14 do Rudy Pabianickiej. | 40 PLN | 40 PLN |