Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
15330 |
1940 całostka z sygnaturą VI-1938 hasłem propagandowym 4, długi napis "KARTA POCZTOWA", gwarancja Pelczar. | 1 000 PLN | 900 PLN | |
15331 |
1940 całostka z sygnaturą VI-1938 hasłem propagandowym 5, gwarancja Pelczar. | 35 PLN | 35 PLN | |
15332 |
1940 całostka z sygnaturą VI-1938 hasłem propagandowym 3, gwarancja Pelczar. | 35 PLN | 35 PLN | |
15333 |
1940 całostka z sygnaturą VI-1939 hasłem propagandowym 5, gwarancja Pelczar. | 60 PLN | 60 PLN | |
15341 |
1940 formularz na polskiej całostce. | 150 PLN | 490 PLN | |
15342 |
1940 formularz na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku. | 100 PLN | 330 PLN | |
15344 |
1940 formularz na polskiej całostce. | 50 PLN | 295 PLN | |
15345 |
1940 formularz na polskiej całostce. | 50 PLN | 305 PLN | |
15373 |
1941 2. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych ostemplowanych okolicznościowo 26.10 w: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | 120 PLN | 120 PLN | |
15379 |
1941, 1943 dwie kartki z Cieszanowa nadane 31.I.1941 oraz 13.I.1943 ilustrujące historię tej miejscowości i ziem wschodnich zajętych przez Niemców podczas II wojny światowej. 12 września 1939 roku do miasta wkroczył Wehrmacht. Po wycofaniu się Niemców do miasta na krótko wkroczyli żołnierze Armii Czerwonej. Następnie po opuszczeniu miasta przez Rosjan została ustawiona linia demarkacyjna. Cieszanów znalazł się w obrębie Generalnego Gubernatorstwa. Administracyjnie przydzielony został do powiatu tomaszowskiego, a po jego skasowaniu wszedł w skład powiatu zamojskiego (dystrykt lubelski). W Cieszanowie Niemcy utworzyli getto, które znajdowało się wokół synagogi. | 250 PLN | 250 PLN | |
15385 |
1941 seria z dopłatą na pomoc zimową stemplowana kasownikiem okolicznościowym z okazji urodzin Hitlera z Radomia. | 40 PLN | 40 PLN | |
15386 |
1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł, arkusik - sektor 2, dodatkowo na poz.8 błąd "czerwona łza między Z i L w ZLOTY", dobry stan zachowania, w kilku miejscach delikatnie nadgięcia (nie złamania). | 250 PLN | 250 PLN | |
15391 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 2gr + 8gr - frankatura dwukolorowa, widokówka datowana "Ruda 30/12.42" nadana z agencji pocztowej w Rudzie Różanieckiej, dwuwierszowy stempelek "Ruda Rozaniecka über Rawa Ruska", znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem "RAWA RUSKA (DISTR GALIZIEN)" z wyróżnikiem "C"; bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
15404 |
1941 koperta na papierze z z sygnaturą X.43, gwarancja Pelczar. | 150 PLN | 150 PLN | |
15405 |
1941 koperta na papierze x z sygnaturą III.42, gwarancja Pelczar. | 70 PLN | 70 PLN | |
15406 |
1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze szarobiałym skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.100.-); minimalnie słabszy stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
15426 |
1941 formularz adresu pomocniczego paczki. | 80 PLN | 80 PLN | |
15428 |
1941 koperta na telegramuo sygnaturze 1.43. | 50 PLN | 50 PLN | |
15434 |
1942 stempel okolicznościowy z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym z Krakowa. | 30 PLN | 30 PLN | |
15438 |
1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych. | 150 PLN | 150 PLN | |
15446 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowana okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | 40 PLN | 40 PLN | |
15447 |
1942 seria na karnecie okolicznościowym wystawy sztuki w Krakowie. | 35 PLN | 35 PLN | |
15460 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza. | 40 PLN | 40 PLN | |
15474 |
1943 seria z okazji urodzin Hitlera stemplowana stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu. | 25 PLN | 25 PLN | |
15482 |
1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, seria znaczków na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41), kasowana okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | 40 PLN | 40 PLN | |
15483 |
1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie. | 30 PLN | 30 PLN | |
15487 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty. | 30 PLN | 30 PLN | |
15496 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy, 24 + 60 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list urzędowy wysłany 6.8 z sądu w Drohobyczu do Truskawca, koperta przycięta z lewej strony. | 30 PLN | 30 PLN | |
15497 |
1943 znaczki urzędowe, godło rzeszy, 1 zł + 8 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list wysłany 9.9 z sądu w Radomiu do Kielc, pieczęć urzędowa; koperta nieco pogięta. | 50 PLN | 50 PLN | |
15532 |
1943 potwierdzeni odbioru przesyłki. | 30 PLN | 30 PLN | |
15550 |
1944 55. urodziny A.Hitlera, seria w 3 znaczkowych paskach z górnymi marginesami z gapami, bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
15552 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w czworoblokach. | 20 PLN | 20 PLN | |
15556 |
1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | 70 PLN | 70 PLN | |
15557 |
1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusik cięty, drobne zagniecenia w kilku miejscach, ogólnie dobra prezencja. | 800 PLN | 800 PLN | |
15568 |
1944 widoki, znaczek za 24 gr. nie wprowadzony do obiegu na podlepce, gwarancja Walocha. | 800 PLN | 800 PLN | |
15590 |
1941 obóz koncentracyjny KL Birkenau (Auschwitz II) Oświęcim II - Brzezinka, list wysłany 20.10.41 z obozu do Częstochowy, czerwony trzywierszowy stempel cenzury w ramce z parafką cenzora, w kopercie list na formularzu obozowym z tym samym stemplem cenzora, dodatkowo zdjęcie obozowe nadawcy listu - kopia z archiwum obozu. | 400 PLN | 400 PLN | |
15591 |
1941 Dachau - niemiecki obóz koncentracyjny, koperta z sygnaturą 1285, wysłana 9.1.41 z obozu do Korczyna, ramkowy trzywierszowy stempelek cenzury na kopercie i liście na formularzu obozowym, bardzo dobry stan zachowania. | 400 PLN | 400 PLN | |
15594 |
1942 (?) KL Mauthausen-Gusen - niemiecki obóz koncentracyjny, bardzo rzadka koperta wysłana 5.VIII z obozu do Krakowa, znaczki unieważnione kasownikiem Sankt Georg, dwuwierszowy stempelek cenzury; całość w dobrym stanie zachowania (koperta klejona z prawej strony u dołu); wysoka wycena katalogowa - atrakcyjna cena wywoławcza!!! | 400 PLN | 400 PLN | |
15620 |
1944 Auschwitz Monowice, kompletny list z podobozu na specjalnym listowniku obozowym obozu koncentracyjnego Auschwitz nadany 21.6.44 do Rzejowic, stempel cenzora "Postzansurstelle / K.L. Auschwitz III / (2) / gerprüft: .......", dobry stan zachowania. | 700 PLN | 700 PLN | |
15626 |
1944 Mauthausen Gusen - niemiecki obóz koncentracyjny, kartka z Nowego Sącza do więźnia obozu w Mauthausen, stempel cenzury obozowej. | 500 PLN | 500 PLN |