Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
36515 |
1945 zabytki Gdańska, próba znaczka w barwie oliwkowej, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 2 500 PLN | 2 300 PLN | |
36537 |
1945 Powstanie Listopadowe, znaczek kasowany, gwarancja. | 100 PLN | 80 PLN | |
36558 |
1945 kartka nadana z poczty polowej nr 65414 do Augustowa, stempel cenzury wojskowej nr 972. | 40 PLN | 40 PLN | |
36561 |
1945 "Opłata pocztowa pobrana gotówką", fioletowy stempelek opłaty gotówkowej na karcie pocztowej (niemiecki formularz poczty polowej) wysłanej 18.VI z Poznania do Milanówka, fioletowy dwuwierszowy stempelek "Urząd Pocztowo-Telekom. Poznań 6", datownik nadawczy POZNAŃ 2 z wyróżnikiem "cc"; niebieska z orłem pieczątka cenury wojskowej nr.1694; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | 400 PLN | 350 PLN | |
36601 |
1946 list polecony z Krakowa do Czechosłowacji, stempel urzędu cenzury nr 3157. | 50 PLN | 50 PLN | |
36663 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, narożnikowy znaczek z błędem "szabla". | 70 PLN | 70 PLN | |
36687 |
1946 Święto Morza, znaczek z błędem "kropka po T", gwarancja i opis Walocha. | 40 PLN | 36 PLN | |
36693 |
1946 rocznica manifestu lipcowego, oryginalnie kasowany w Żywcu znaczek za 3 zł., gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 55 PLN | |
36703 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł ciemnooliwkowoszary (ciemnooliwkowy) o kontrastowym rysunku i ciemnym tle na papierze grubym drzewnym gładkim, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IV. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 108 PLN | |
36710 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVII. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
36713 |
1946 Henryk IV Probus, parka z silnie przesuniętą perforacją. | 75 PLN | 75 PLN | |
36721 |
1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, parka znaczków za 3+12 zł., górny z błędem na poz.8 "plamka nad dźwigiem", gwarancja i oznaczenie Kalinowski. | 120 PLN | 120 PLN | |
36752 |
1946 seria fantazyjnego wydania przedstawiającego różne widoki Gdańska, znaczek za 10 +10 zł ślad niewielkiego przywarcia na gumie, fotoopinia Walocha. | 800 PLN | 800 PLN | |
36758 |
1947 kartka lotnicza z Sopotu do Rumunii. | 30 PLN | 30 PLN | |
36759 |
1947 lotniczy list polecony z Gdańska do Kanady, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze. | 80 PLN | 64 PLN | |
36765 |
1947 list polecony lotniczy z Warszawy do Argentyny. | 50 PLN | 50 PLN | |
36777 |
1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 3+7 zł. znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | 100 PLN | 85 PLN | |
36782 |
1947 XXII narciarskie Mistrzostwa Polski, czworoblok z podwójnym ząbkowaniem poziomym, gwarancja Ryblewski. | 800 PLN | 18 PLN | |
36798 |
1947 Kultura polska (I) - 2 zł nieząbkowane (św.Albert Chmielowski) marginesowa parka pozioma, prawy z błędem na poz.50 "półksiężyc"; gwarancja i opis. | 80 PLN | 80 PLN | |
36813 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | 30 PLN | 27 PLN | |
36825 |
1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie. | 30 PLN | 27 PLN | |
36845 |
1947 Kultura polska (II) - 6 zł ząbkowane (A.Świętochowski, S.Żeromski, B.Prus) czworoblok legitymacyjny na papierze drzewnym (x) z oznaczeniem walca N.2.W.III. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 90 PLN | |
36848 |
1947 Kultura Polska (II) - 10 zł Maria Skłodowska-Curie, nieząbkowany narożnikowy pasek poziomy trzech znaczków blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się po 10 znaczku w arkuszu, co rzadkie takie usytuowanie oznaczeń walca występuje wyłącznie na dwóch z pięciu walców tej wartości; na znaczku z poz.7 (pierwszy od lewej) błąd "kropki na czole", czyste, dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | 250 PLN | 225 PLN | |
36852 |
1947 Kultura polska (II) - Adam Mickiewicz, znaczek za 20 zł. z błędem "rysunek przekreślony białą kreską", gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
36857 |
1947 "Świat Pracy", pasek czterech znaczków za 10 zł., trzy z "chmurami" na niebie, czwarty z "plamką w cyfrze 0" gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 65 PLN | |
36861 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z poz. 16 z błędem "połączone TN w LOTNICZA", gwarancja i opis Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
36869 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z błędem "LOFNICZA", gwarancja i opis Schmutz. | 90 PLN | 90 PLN | |
36874 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, czworoblok znaczków za 50 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, prawy górny z błędem na poz.30 "biała plamka w I", a prawy dolny z błędem na poz.40 "ścięta górna prawa belka" (Fi.255.-), dodatkowo znaczki podstawowe z rysunkiem przebijającym na odwrocie, gwarancja i opis Schmutz. | 360 PLN | 360 PLN | |
36905 |
1948 100-lecie Wiosny Ludów, cięta próba w barwie jasno karminoworóżowej, gwarancja Schmutz. | 3 000 PLN | 3 000 PLN | |
36909 |
1948 Międzynarodowy Wyścig Kolarski, czworoblok znaczków za 15 zł., prawy górny z błędem na poz.33 "kropka na kołe", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Kalinowski | 100 PLN | 100 PLN | |
36926 |
1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie, koperta pierwszego dnia obiegu na kopercie "firmowej" Konferencji. | 50 PLN | 50 PLN | |
36938 |
1948 Bolesław Bierut, seria czysta bardzo dobry stan zachowania (Fi. 65.-). | 50 PLN | 50 PLN | |
36964 |
1948 Bolesław Bierut, 5 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.3.W.IV. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, zwraca uwagę nieco rozlany druk i dwie "chmurki" farby z lewej strony i nad głową; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 72 PLN | |
36965 |
1948 Bolesław Bierut, 5 zł czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.6.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, prawy górny znaczek z błędem "szrama na policzku" na poz.90, prawy dolny z błędem "ciemna plama na klapie marynarki" na poz.100; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 108 PLN | |
36990 |
1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, komplet dwóch filatelistycznych listów poleconych ofrankowanych seriami obu wydań, wysłanych 7.3.49 z urzędu Bydgoszcz 3 do Koszalina, przesyłki o kolejnych numerach polecenia, na odwrocie datowniki: urzędu przejściowego Bydgoszcz 1 i odbiorcze Koszalina z następnego dnia; bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
37020 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, 100 zł Kazimierz Pułaski, znaczek z przywieszką - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 27.6.1949 z urzędu Gdańsk 5 (Oliwa) do Londynu, datownik urzędu przejściowego Warszawa na odwrocie, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.850.-). | 500 PLN | 400 PLN | |
37097 |
1950 groszy, firmowy ekspres polecony z Ścinawy Średniej do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym. | 30 PLN | 30 PLN | |
37105 |
1950 kartka lotnicza z Kalisza do Ameryki. | 15 PLN | 15 PLN | |
37121 |
1950 groszy, list firmowy z Skwierzyna do Poznania opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 20 w kolorze fioletowym. | 30 PLN | 30 PLN | |
37129 |
1950 groszy, list do Gdańska opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 16B w kolorze fioletowym i nieodnotowanym w PZP czarnym, gwarancja Jendroszek. | 100 PLN | 80 PLN |