Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
8037 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 29 - Częstochowa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 13.VII.34 z Budziszewice do Krakowa; dobry stan zachowania (Fi.80.-). | 50 PLN | 50 PLN | |
8042 |
1931 Henryk Sienkiewicz, karta ilustrowana - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (41 mm), dofrankowana i wysłana 25.XI.1932 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Berlina. | 40 PLN | 35 PLN | |
8057 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Hala Gąsienicowa, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i przesłana 16.II miejscowo w Warszawie; znaki opłaty unieważnione wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P."; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 30 126). | 40 PLN | 40 PLN | |
8075 |
1934 wydanie prowizoryczne z nadrukiem nowej obniżonej taryfy, całostka z ilustracją 19. | 300 PLN | 300 PLN | |
8110 |
1937 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią wysłana z Włocławka do Warszawy, uszkodzona zszywaczem część na odpowiedź. | 100 PLN | 90 PLN | |
8235 |
1944 całostka wydania prowizorycznego, ilustracja nr 31. | 90 PLN | 90 PLN | |
8236 |
1944 całostka wydania prowizorycznego, ilustracja nr 18. | 90 PLN | 90 PLN | |
8237 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 21. | 100 PLN | 100 PLN | |
8248 |
1945 formularz służbowy na przedwojennej kopercie pocztowej z wydrukowanym znakiem opłaty z Edwardem Rydzem - Śmigłym na przesyłki lotnicze (Ck9), znak opłaty zadrukowany czarną belką, dobry stan zachowania. | 300 PLN | 300 PLN | |
8251 |
1945 Pomnik Władysława Jagiełły w Krakowie, karta na kartonie kremowym. | 60 PLN | 60 PLN | |
8259 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem z okazji Kongresu PPS, skasowana okolicznościowo 14.12 we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu. | 50 PLN | 50 PLN | |
8261 |
1948 zamek w Lanckronie, rzadka kartka ilustrowana w super stanie zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
8266 |
1948 całostka z ilustracją nr 19. | 35 PLN | 30 PLN | |
8269 |
1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego. | 40 PLN | 40 PLN | |
8270 |
1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura XII.49 - piąty nakład; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie ostemplowane znaczki bez i z zielonym nadrukiem groszy). | 30 PLN | 30 PLN | |
8272 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu II. | 100 PLN | 100 PLN | |
8273 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu I. | 80 PLN | 80 PLN | |
8277 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 4. | 120 PLN | 120 PLN | |
8278 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 4. | 80 PLN | 80 PLN | |
8284 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka ilustrowana z nadrukiem typu 6, rzadkie, doskonały stan zachowania. | 700 PLN | 570 PLN | |
8303 |
1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze czerwonym. | 40 PLN | 40 PLN | |
8367 |
1965 VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, koperta lotnicza z przesuniętym drukiem barwy niebieskiej. Gwarancja Pelczar | 300 PLN | 250 PLN | |
8389 |
1977 całostki, rocznik: 1 koperta i 28 kart w tym 680b i 680c (Fi.90.-). | 55 PLN | 55 PLN | |
8435 |
1921 bardzo wczesny i rzadki lotniczy list polecony z warszawy wysłany 15.7.21 do Francji, stempelek "Par avion" i opłaty lotniczej "Perçu fres ........ mks. .........", katalog Fischer 1.700,- zł. | 800 PLN | 800 PLN | |
8455 |
1929 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Katowice, przewieziono 210 listów, na odwrocie stempel odbiorczy. | 160 PLN | 170 PLN | |
8466 |
1930 Polska-Ameryka, list lotniczy z Warszawy do Peoria przesłany lotem Warszawa-Chicago (przewieziono 53 sztuki poczty), znaczki skasowane 29 V datownikiem WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY, dodatkowy stempel okolicznościowy stosowany wyłącznie tego dnia "U.S.A.-Canada-Cuba-Mexico-Panama-Peru-Polska I Lot Pocztowy First Flight" (Myślicki 30 201 - najwyższy stopień rzadkości D); na odwrocie adnotacja odbiorcy "Received at Peoria, Ill June, 10, 1930 P.F.Robertson"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania; stempelek własnościowy B.B.JOFFE. | 1 000 PLN | 750 PLN | |
8468 |
1930 list lotniczy z Wrocławia do warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy z Warszawy 19 Port Lotniczy i stempelek "Nadeszło pocztą lotniczą". | 150 PLN | 150 PLN | |
8478 |
1934 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon - Benneta w warszawie, list przewieziony pocztą balonową balonem "Legionowo". | 30 PLN | 30 PLN | |
8492 |
1935 kartka z samochodowego pościgu za balonem wolnym w Mościcach. | 80 PLN | 80 PLN | |
8515 |
1939 list polecony z Bejrutu do Warszawy przewieziony pierwszym lotem na trasie Bejrut - Warszawa. | 120 PLN | 130 PLN | |
8520 |
1939 otwarcie linii lotniczej na trasie Gdynia - Warszawa - Wenecja - Rzym, niedostatecznie opłacony list lotniczy wysłany 14.6.39 z Warszawy do Rzymu; dodatkowe stempelki: "14-VI-1939 OTWARCIE LINII GDYNIA-WARSZAWA-WENECJA-RZYM" oraz "1919-1939 XX LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ 14-16.VI.1939 GDYNIA" (Myślicki 39 225 + 226) oba o stopniu rzadkości - C; włoski stempelek i znaczek dopłaty; datownik odbiorczy na odwrocie. | 60 PLN | 60 PLN | |
8539 |
1958 Poczta lotniczo - dyliżansowa Sztandaru - Młodych "Wścibuś". | 30 PLN | 25 PLN | |
8542 |
1958 VII Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Lesznie, komplet 5 kopert przewiezionych pięcioma lotami szybowców: "Bocian" (loty I i II), "Jaskółka" (loty III i V), "Mucha 100" (lot IV), dekoracyjne całości z dodatkowymi znaczkami opłaty szybowcowej. | 250 PLN | 320 PLN | |
8571 |
1970 samolotowy lot pocztowy szlakiem Lenina w Polsce. | 20 PLN | 20 PLN | |
8572 |
1972 Igrzyska Olimpijskie - przelot polskiej ekipy olimpijskiej na trasie Warszawa - Monachium, koperta przesłana 22.VIII. | 20 PLN | 20 PLN | |
8581 |
1980 przelot polskiej ekipy na Igrzyska Olimpijskie "Moskwa 80", list lotniczy wysłany 13.VII; kasownik odbiorczy. | 20 PLN | 15 PLN | |
8594 |
1960 Polska, igrzyska olimpijskie w Rzymie, koperta ze znaczkami dodatkowej opłaty lotniczej z przedrukiem olimpijskim, przesłana lotem balonowym na zakończenie Igrzysk Olimpijskich. | 30 PLN | 25 PLN | |
8611 |
1980 Polska, igrzyska olimpijskie w Moskwie, przelot polskiej ekipy na Igrzyska Olimpijskie "Moskwa 80", polecony list lotniczy, ofrankowany bloczkiem olimpijskim, wysłany 13.VII do Moskwy; kasownik odbiorczy. | 40 PLN | 40 PLN | |
8643 |
2003 25. rocznica pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II - wydanie wspólne z pocztą Watykanu, samoprzylepny znaczek na srebrnej folii, czysty w specjalnym etui. | 20 PLN | 20 PLN | |
8647 |
1953 bitwa pod Grunwaldem, praca dyplomowa na wydziale grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie wykonana przez Czesława Słanię w postaci odbitki stalorytniczej w formie znaczka pocztowego na arkusiku z czerpanego papieru, odbitka na arkusiku niezwykle rzadka, najczęściej spotykana w formie perforowanego znaczka pocztowego, bardzo dobry stan zachowania. | 4 000 PLN | 3 600 PLN |