Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
31842 |
1944 Wodzowie, znaczek w kolorze ciemnoniebieskim z podwójny ząbkowaniem poziomym na górnym marginesie, niekatalogowane, gwarancja i opis. | 800 PLN | 720 PLN | |
31845 |
1944 Wodzowie, znaczek w kolorze ciemnoniebieskim z błędem "duża głowa", gwarancja i opis. | 400 PLN | 400 PLN | |
31846 |
1944 Wodzowie, parka znaczków z poz. 24-25, lewy znaczek z błędem "duża głowa", gwarancja i oznaczenie błędu Schmutz. | 500 PLN | 555 PLN | |
31853 |
1944 Goznak, list z Siedlec do warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 14. | 140 PLN | 120 PLN | |
31856 |
1944 Goznak, list z Sanoka 12.2.45 do Jasła, użyto parki znaczków wydania Goznak wycofanych z obiegu z dniem 1.1.45, pobrano od odbiorcy dopłatę w wysokości 2 zł, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 251, koperta przycięta od góry. | 90 PLN | 70 PLN | |
31874 |
1944 Goznak, znaczek z silnie rozmytym drukiem sprawiającym wrażenie druku podwójnego. | 120 PLN | 120 PLN | |
31880 |
1944 Goznak, kartka z Piotrkowa Trybunalskiego 19.3.45 do Kamienicy Polskiej, niemy poniemiecki kasownik i stempel prowizoryczny "PIOTRKÓW TRYB.", stempel cenzury wojskowej nr 253. | 150 PLN | 120 PLN | |
31882 |
1944 Goznak, znaczek z przesuniętą perforacją - dolna belka na górze znaczka. | 80 PLN | 80 PLN | |
31883 |
1944 list z Białej Podlaskiej do Lublina, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym "Biała - Podlaska", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 14. | 240 PLN | 190 PLN | |
31892 |
1944 Goznak, górny znaczek z parki z ciekawym niekatalogowanym błędem w postaci wcięcia w górnej części litery O w POLSKA. | 40 PLN | 40 PLN | |
31897 |
1944 Goznak, znaczek z błędem "uszkodzone C i Z". | 30 PLN | 30 PLN | |
31898 |
1944 Goznak, znaczek z błędem "uszkodzone C w i Z w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 40 PLN | 50 PLN | |
31906 |
1944 K.R.N., znaczek z podwójnym nadrukiem z poz. 49, gwarancja i oznaczenie Perzyński, Schmutz. | 2 400 PLN | 2 400 PLN | |
31919 |
1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem- nominał na dole znaczka, gwarancja. | 150 PLN | 135 PLN | |
31936 |
1944 R.T.R.P., znaczek z błędem "uszkodzona kreska drugiej cyfry 4". | 35 PLN | 35 PLN | |
31968 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązoworóżowym z błędem "PÓLSKA", gwarancja i opis Walocha. | 220 PLN | 220 PLN | |
31973 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, marginesowy czworoblok znaczka w kolorze czerwonobrązowym, gwarancja i opis. | 800 PLN | 700 PLN | |
31982 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.29 "pierwsza litera a uszkodzona u góry", gwarancja i opis Falkowski. | 200 PLN | 200 PLN | |
32000 |
1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.49 "litera z ścięta z prawej, a pierwsza litera o pogrubiona", gwarancja i opis. | 50 PLN | 50 PLN | |
32016 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "obniżona litera ź". | 60 PLN | 60 PLN | |
32032 |
1945 wyzwolenie miast, list polecony z Kielc 21.3.45 do Siepraw, gwarancja Schmutz. | 800 PLN | 800 PLN | |
32045 |
1945 wyzwolenie miast, list polecony z Siemianowic Śląskich nadany 19.3.45 do Poznania, niemy datownik i prowizoryczny kasownik oraz erka z Siemianowic Śląskich, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 813, gwarancja. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
32070 |
1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.24 "brak noska w cyfrze 1", gwarancja i opis Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
32107 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja. | 150 PLN | 150 PLN | |
32123 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek z przesuniętą perforacja pionową wchodzącą na obrazek znaczka oraz liczby rozrachunkowe na marginesie. | 35 PLN | 30 PLN | |
32125 |
1945 wydanie łódzkie, czworoblok z silnie przesuniętą perforacją. | 240 PLN | 240 PLN | |
32132 |
1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z brakiem perforacji pionowej na marginesie. | 100 PLN | 90 PLN | |
32133 |
1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków z brakiem perforacji pionowej między pierwszymi dwoma znaczkami w pasku. | 150 PLN | 150 PLN | |
32135 |
1945 wydanie łódzkie, znaczków z silnie przesuniętą perforacją - napis "POCZTA POLSKA" na górze znaczka. | 120 PLN | 108 PLN | |
32138 |
1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków ciętych, górny znaczek ślad po podlepce, gwarancja Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
32162 |
1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 50 gr. w kolorze jasnozielonym z błędem na poz.8 "odbity fragment czwartej belki", gwarancja i opis. | 120 PLN | 120 PLN | |
32167 |
1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, parka znaczków w kolorze ciemnozielonym, dolny znaczek bez ząbkowania poziomego na marginesie, pomiędzy znaczkami podwójne ząbkowanie poziome, gwarancja i opis. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
32172 |
1945 list z Proszowic do Otwocka, stempel cenzury wojskowej nr 1844. | 40 PLN | 50 PLN | |
32181 |
1945 zabytki Krakowa, 50 gr (bez podpisu J.Wilczyk) czworoblok legitymacyjny o ząbkowaniu liniowym 10¾ z oznaczeniem walca N.3.W.III. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
32204 |
1945 list polecony z Leżajska 10.5.45 do Łodzi, poniemiecka erka i stempel cenzury wojskowej nr 175 na odwrocie. | 60 PLN | 60 PLN | |
32245 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego. | 15 PLN | 15 PLN | |
32303 |
1945 Zabytki Gdańska, 1 zł ząbkowanie liniowe ZL 10¾ parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | 50 PLN | 55 PLN | |
32312 |
1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL 11 parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.3.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 65 PLN | |
32314 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty, gwarancja Walocha. | 90 PLN | 80 PLN | |
32371 |
1945 list z Sopotu do Gdańska, stempel opłaty kredytowanej. | 60 PLN | 60 PLN |