Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
35100 |
1949 narożnikowy znaczek z numerem walca na marginesie. | 20 PLN | 18 PLN | |
35106 |
35108 |
1949 trąbka pocztowa, blok legitymacyjny, znaczki z nadrukiem groszy typ 19 w kolorze fioletowym, na marginesie sektorowe perforowane międzypola (pustopola). | 50 PLN | 45 PLN | |
35110 |
1949 znaczek z numerem walca na marginesie. | 40 PLN | 36 PLN | |
35111 |
35112 |
35126 |
1953 Godło państwa, znaczek za 50 gr. z numerem walca na marginesie N.III.W.I | 40 PLN | 36 PLN | |
35198 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, próbna odbitka jednej z klisz w kolorze czarnym z nominałem 5 Pf., gwarancja Kniep. | 800 PLN | 800 PLN | |
35288 |
1932 "FABRYKA ŚRODKÓW SPOŻYWCZYCH DR.AUGUST OETKER, OLIWA" dokument z ozdobną winietą, wysłany 21 stycznia z Gdańska-Oliwy do Sądu Grodzkiego w Białej-Podlaskiej, "ofrankowany" znaczkami opłaty sądowej; niecodzienny dekoracyjny dokument w bardzo dobrym stanie zachowania. | 160 PLN | 160 PLN | |
35347 |
1938 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, znaczek za 25 Pf., niekatalogowany z numerem 439 HAN na lewym marginesie. | 150 PLN | 150 PLN | |
35348 |
1938 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, znaczek za 40 Pf. z numerem 738 HAN na prawym marginesie. | 150 PLN | 150 PLN | |
35391 |
1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2½ fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; dobry stan zachowania -punktowe przebarwienia na górnej i lewej krawędzi karty (Fi.90.-). | 50 PLN | 50 PLN | |
35393 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 14 w tym na doklejonym znaczku za 2,5 fen. | 120 PLN | 120 PLN | |
35397 |
1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym, nadruk czerwonobrązowy typ 1 z dolna belka kończącą się na linii wyznaczonej przez lewy brzeg ramki, gwarancja i oznaczenie kartonu Schmutz. | 140 PLN | 140 PLN | |
35399 |
1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie żółtobrązowym v, gwarancja i opis Schmutz. | 160 PLN | 160 PLN | |
35436 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 50 z najrzadszym błędem na całostkach tego wydania nadrukiem "POCZTA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA", znane kilkanaście całostek z tym błędem w większości z obiegu pocztowego, najbardziej spektakularny błąd i typ nadruku, bardzo rzadkie w doskonałym stanie, gwarancja i oznaczenie typu Schmutz. | 4 800 PLN | 5 050 PLN | |
35491 |
1923 pokwitowanie telegraficzne z odręcznym przewartościowaniem "400 mk". | 30 PLN | 71 PLN | |
35501 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 1 - Lublin, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | 100 PLN | 80 PLN | |
35502 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 2 - Płock, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | 100 PLN | 80 PLN | |
35503 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 3 - Ojców, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | 100 PLN | 80 PLN | |
35504 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 4 - Mir, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | 100 PLN | 80 PLN | |
35505 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5 - Lwów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | 100 PLN | 80 PLN | |
35506 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 6 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | 100 PLN | 100 PLN | |
35510 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 11 - Kraków, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | 100 PLN | 80 PLN | |
35511 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 13 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | 100 PLN | 80 PLN | |
35514 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 17 - Lwów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | 100 PLN | 80 PLN | |
35519 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 23 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | 100 PLN | 80 PLN | |
35526 |
1931 Henryk Sienkiewicz, komplet całostek z ilustracjami 1-32, wszystkie kartki z drugiego nakład z sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, idealny stan zachowania, w takim stanie bardzo rzadko oferowane. | 2 600 PLN | 2 600 PLN | |
35527 |
1931 Henryk Sienkiewicz, komplet 32 kartek z wszystkimi ilustracjami, wszystkie całostki z długą sygnaturą typu IIc XI-1931, wszystkie kartki w identycznym doskonałym stanie, na ilustracji pierwsze cztery całostki z kompletu. | 3 000 PLN | 3 000 PLN | |
35528 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 7 - Poznań, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone). | 80 PLN | 80 PLN | |
35529 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 17a - Lwów, Kaplica Boimów, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone). | 60 PLN | 60 PLN | |
35530 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 19 - Dziewczęta z Krobi, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone, nadgięta pionowo z prawej strony u dołu); gwarancja Żółkiewski. | 80 PLN | 80 PLN | |
35543 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 5. | 80 PLN | 65 PLN | |
35548 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 10. | 80 PLN | 65 PLN | |
35550 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 14. | 80 PLN | 65 PLN | |
35551 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 16. | 80 PLN | 65 PLN | |
35552 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 18. | 80 PLN | 65 PLN | |
35554 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 21. | 80 PLN | 65 PLN | |
35557 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 30. | 80 PLN | 65 PLN | |
35562 |
1934 wydanie prowizoryczne z nadrukiem nowej obniżonej taryfy, całostka z ilustracją 19, nadruk typ I. | 320 PLN | 260 PLN |