Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Auctionen 99. Feldpost im I Weltkrieg

18379

1916 Enklawa Jasna Góra, kartka wysłana z terenu Enklawy jasna góra do Naczelnego Komitetu Narodowego Legionów w Piotrkowie, stempel formacyjny "K. u. K. Komando der / Enklave jasna - Góra", rzadkie, kartka w doskonałym stanie, gwarancja i fotoatest.

4 800 PLN
18380

1917 nalepka dobroczynna "LEGIONISTOM POLSKIM" stemplowana kasownikiem poczty etapowej.

Fi.3b
150 PLN
18381

1917 list wysłany 18.II z austriackiej poczty polowej nr. 511 (datownik z wyróżnikiem a) do Gandawy, pieczęć formacyjna z godłem "K.u.k. 11. Armeekommando Proviantamt"; opłata niezgodna z taryfą, wysoka wycena katalogowa (list Mi.250.- euro).

Fi.42
80 PLN
18382

1917 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 20.11 z miejscowości Tuła ocenzurowany w Moskwie - zalepka i stempelek cenzury moskiewskiej nr.122; erka z napisami grażdanką!!! niedozwolona dla korespondencji zagranicznej, na odwrocie datownik odbiorczy z datą 25.12, a na froncie duński stempelek "Brev ank. til Kbhvn 28.Dec 1917"; dobry stan zachowania.

Mi.72II
100 PLN
18383

800 PLN
18384

1917 sekretnik wysłany 27.1 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 207 do Hamburga, zwraca uwagę datownik "Kais. Deutsche Feldpoststation" z częściowo usuniętymi napisami - pozostawiono "K D Feldpost".

80 PLN
18385

Fi.18A
250 PLN
18386

1917 dwa formularze Austriackiego Czerwonego Krzyża (część na odpowiedź i część z opłaconą odpowiedzią) przeznaczone do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, podpisy po rosyjsku i niemiecku, przesyłki od i do tego samego odbiorcy, pierwsza datowana 29.3 wysłana z Oświęcimia do obozu w miejscowości Rudniewka poczta Wyszni-Wołoczek w Guberni Twerskiej, gdzie dotarła 19.6, stemple cenzur austriackiej i rosyjskiej; druga datowana 28.VI, wysłana 25.6 (wg kalendarza juliańskiego) z miejscowości Wyszni-Wołoczek do Oświęcimia, stemple cenzur austriackiej i rosyjskiej; obie przesyłki pisane po polsku; walory w dobrym stanie zachowania.

200 PLN
18387

1917 Legiony Polskie - POCZTA POLOWA 199, widokówka wysłana 19.I z Dęblina za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; owalny stempel formacyjny z orłem "KOMENDA SZPITALA REZERWOWEGO LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P212) i dodatkowy dwuwierszowy "SZPITAL REZERWOWY LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P213); przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; ciekawa całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN
18388

1917 widokówka "Typy wołyńskie" wydana nakładem 4 austriackiego Korpusu Armijnego, wysłana 16.VIII do Zakopanego za pośrednictwem poczty polowej 287 (datownik z wyróżnikiem a) przez Polaka służącego w armii austriackiej, stempel formacyjny: "K.u.K. Schützenregiment Nr.16".

40 PLN
18389

40 PLN
18390

1917 widokówka przedstawiająca atak spieszonych ułanów w Besarabii, wysłana 27.VIII za pośrednictwem poczty polowej 445 do Miskolc, stempelek formacyjny i parafka cenzora; dobry stan zachowania (niewielki ubytek papieru).

40 PLN
18391

400 PLN
18392

80 PLN
18393

1917 Legion Ukraiński - ozdobny formularz wysłany 17.III do miejscowości Selb za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 649 przydzielonej do obsługi oddziałów ukraińskich, okrągła pieczęć formacyjna z godłem "Ukrainische Legionen I. Baons-Kompanie", dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

500 PLN
18394

1917 dekoracyjna koperta z emblematem Czerwonego Krzyża - oddziału d/s jeńców wojennych Wszechrosyjskiego Związku Miast (ВСЕРОССIЙСКIЙ СОЮЗЪ ГОРОДОВ), wysłana 3.10 z centrali w Piotrogrodzie do biura w Kopenhadze; stempelek cenzury piotrogrodzkiej z numerem 214; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

100 PLN
18395

1917 Legiony Polskie - formularz z orłem (Kucharski K.22b) wysłany 2.VIII z Piotrkowa za pośrednictwem austriackiego urzędu etapowego do Wiednia, czytelnie odciśnięty stempelek formacyjny z orłem "Dywizjon Artylerji Legionów Polskich KADRA" (Berek P150); stempelek cenzury w języku niemieckim ZENSURIERT (Berek C40); walor o ładnej prezencji w minimalnie słabszym stanie zachowania.

160 PLN
18396

1917 Legiony Polskie, patriotyczna widokówka autorstwa Adama Setkowicza z treścią drugiej zwrotki Hymnu Strzelców, wysłana 22.10 z Bochum do Mikstatu (Mixstadt); bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
18397

1917 Legiony Polskie - formularz poczty polowej (Kucharski K.66.) z doklejoną nalepką ząbkowaną za 10 hal z wizerunkiem orła legionowego na tarczy; minimalnie gorszy stan zachowania (słabsze narożniki).

Fi.Fp21
80 PLN
18398

1917 widokówka wysłana z austriackiej poczty polowej.

30 PLN
18399

1917 kartka z poczty polowej z Chełma 17.1.17 z "improwizowanego" szpitala IV Armii.

120 PLN
18400

1917 list polecony z Platerndorf do Komitetu Ratunkowego dla internowanych Polaków z Królestwa Polskiego w Wiedniu.

120 PLN
18401

1917 kartka na formularzu węgierskiej poczty polowej z Modlina do Piotrkowa, stempel odbiorczy Departamentu Wojskowego N.K.W.

60 PLN
18402

1917 kartka nadana z niemieckiej poczty polowej z Kowna do Wrocławia, stempel listowy twierdzy w Kownie, na widokówce Dom Napoleona.

70 PLN
18403

1917 list z Śniatynia do jeńca wojennego w obozie przy koszarach w twierdzy Belwedere w Florencji we Włoszech, stempel cenzury.

100 PLN
18404

1917 list z obozu internowania dla oficerów w Reisen (Rydzyna) do Moskiewskiego Komitetu Pomocy przy Czerwonym Krzyżu w Kopenhadze, stemple i zalepki cenzorskie.

150 PLN
18405

1917 kartka wysłana z poczty etapowej 378 6.2.17 do Żółkiewki, stempel "Komenda Legionów Polskich", widokówka z Warszawy.

150 PLN
18406

1917 kartka nadana w poczcie polowej nr 424 adresowana do poczty polowej nr 420, stempel formacyjny "K. u. k. Feldhaubitzregiment No. 24".

35 PLN
18407

1917 Legiony Polskie - widokówka (Warszawa) wysłana 8.I za pośrednictwem poczty polowej 378 do Tarnowa; czytelnie odbita pieczęć formacyjna: "Komenda 3.p.p. Legionów pol." - nieopisana u Berka; dobry stan zachowania.

Fi.18
80 PLN
18408

1917 kartka z austriackiej poczty polowej w Noworadomsku, stempel formacyjny "K.k.Lst Etpp Baon 424 / 2 Kompagnie".

80 PLN
18409

1917 pocztówka z widokiem dworca w Baranowiczach wysłana 14.10.17 z 3. pułku II Brygady Legionów podczas pobytu w Baranowiczach do Tarnowca, datownik FELDPOSTAMT 378, stempel formacyjny "3. Pułk / Legionów Polskich".

70 PLN
18410

1917 naśladownictwo we wzorze zbliżonym do nalepek wydania NKN, znaczek bez perforacji poziomej na dole nalepki, liczne podlepki.

50 PLN
18411

1917 kartka pocztowa wysłana z poczty polowej nr 378 do Krakowa, stempel formacyjny "KANCELARYA RACHUNKOWA 2. PUŁKU LEGIONÓW POLSKICH" z orłem Legionowym, widokówka z Warszawy.

200 PLN
18412

Fi.1-11
2 600 PLN
18413

Fi.1-11
4 200 PLN
18414

1918 seria I wydania przedrukowego poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego na wycinkach, gwarancja Jungjohann.

Fi.1-11
3 600 PLN
18415

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; narożny sześcioblok znaczków za 15 kop. (Fi.480._), dodatkowo prawy górny z błędem na poz.90 "uszkodzone l w Pol.", a lewy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone o w Pol.", zachowany w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

600 PLN
18416

1918 I Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, list polecony nadany 6.6.18 z Rohaczewa do twierdzy w Bobrujsku opłacony znaczkami I i II wydania I Polskiego Korpusu, rzadki dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania, ze zbioru Z. Mikulskiego, fotoatest Drzewiecki.

Fi.6, 12A
2 700 PLN
18417

1918 I wydanie poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek stemplowany za 35 kop., gwarancja Ryblewski.

150 PLN
18418

25 PLN