Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
26337 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 2. | Fi.Cp89 |
| 100 PLN | |
26338 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 26. | Fi.Cp89 |
| 100 PLN | |
26339 |
1944 wydanie prowizoryczne, nadruk osobnego typu o większym rozstawie kwadratów na całostce ze znakiem opłaty z zamkiem w Mirze, bardzo rzadkie, prawdopodobnie przedrukowano nie więcej niż 200 sztuk, w rzeczywistości walor należy traktować jako próbę, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Żółkiewski. | Fi.Cp90I |
| 1 620 PLN VERKAUFT | |
26340 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty zamek w Mirze z ilustracją nr 20, przedrukowano niewielką ilość tych całostek z odmiennym rozstawem kwadratów, doskonały stan zachowania, gwarancja Petriuk. | Fi.Cp90I (Cp77) |
| 2 250 PLN | |
26341 |
1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por.Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja. | Fi.CfpU4 |
| 160 PLN | |
26342 |
1945 formularz służbowy na przedwojennej kopercie pocztowej z wydrukowanym znakiem opłaty z Edwardem Rydzem - Śmigłym na przesyłki lotnicze (Ck9), znak opłaty zadrukowany czarną belką, dobry stan zachowania. | Fi.Cfpu |
| 300 PLN | |
26343 |
1945 całostka z napisem Łódź z nadrukiem, hasło propagandowe nr 2, karton kremowy. | Fi.Cp91I |
| 130 PLN VERKAUFT | |
26344 |
1945 całostka z napisem Łódź z nadrukiem, hasło propagandowe nr 3, karton kremowy. | Fi.Cp91I |
| 160 PLN | |
26345 |
1945 całostka z napisem Łódź z nadrukiem, hasło propagandowe nr 2, karton piaskowy. | Fi.Cp91I |
| 160 PLN | |
26346 |
1945 całostka bez napisu Łódź z hasłem propagandowym nr 3, karton piaskowy. | Fi.Cp91II |
| 130 PLN | |
26347 |
1945 całostka bez napisu Łódź z hasłem propagandowym nr 4, karton piaskowy. | Fi.Cp91II |
| 130 PLN | |
26348 |
1945 całostka bez napisu Łódź z hasłem propagandowym nr 1a, karton piaskowy. | Fi.Cp91II |
| 130 PLN | |
26349 |
1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 6 - "Obywatelu! Kształć się zawodowo", karta przesłana 4.VIII miejscowo w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania (lekko odciśnięty ślad spinacza). | Fi.Cp92I |
| 120 PLN | |
26350 |
1945 kartka z oryginalnego obiegu z Krakowa do Warszawy z hasłem propagandowym 7 i cenzurą wojskową, gwarancja Berbeka. | Fi.Cp92 |
| 160 PLN | |
26351 |
1945 Pomnik Władysława Jagiełły w Krakowie, całostka na papierze seledynowym wysłana 4.9 z Kielc do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania (lekko odciśnięty ślad spinacza). | Fi.Cp93 |
| 60 PLN | |
26352 |
1945 całostka na papierze kremowym. | Fi.Cp93 |
| 40 PLN | |
26353 |
1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura typu 2 (33 mm) w układzie poziomym. | Fi.Cp94A t.1 |
| 40 PLN | |
26354 |
1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym i numerem druku nonparelem. | Fi.Cp95AI |
| 30 PLN | |
26355 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 4.9.1946 z Poznania do Warszawy. | Fi.Cp95AIIx |
| 15 PLN | |
26356 |
1945 Belweder 1,50 zł, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, karta wysłana 24.4.1946 z Wałbrzycha do Staszowa. | Fi.Cp95AIIxa |
| 20 PLN | |
26357 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem; karta wysłana 8.VIII.1946 z miejscowości Mosina do Warszawy; zwraca uwagę kasownik prowizoryczny. | Fi.Cp95AI |
| 25 PLN | |
26358 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem. | Fi.Cp95AIz |
| 50 PLN | |
26359 |
1945 Belweder 3(5)zł, dwie karty ilustrowane: niebieska Leszno Wlkp.-ratusz, brązowa Warszawa-UPT na ul.Nowogrodzkiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp99-100 |
| 120 PLN | |
26360 |
1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 17.4.1948 z Kwidzyna do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (lekko odciśnięte 2 ślady spinacza). | Fi.Cp97, 431B |
| 30 PLN | |
26361 |
1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste. | Fi.Cp97-98 |
| 80 PLN | |
26362 |
1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6. | Fi.Cp97-98 |
| 50 PLN | |
26363 |
1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 21.6.1948 z niewielkiej kaszubskiej miejscowości Strzepcz do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza). | Fi.Cp98 |
| 60 PLN | |
26364 |
1947 całostka z podobizną Ignacego Daszyńskiego. | Fi.Cp102I |
| 25 PLN | |
26365 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii. | Fi.Cp102I |
| 40 PLN | |
26366 |
1947 całostka z obiegu pocztowego. | Fi.Cp102I |
| 10 PLN | |
26367 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii, dofrankowana karta pocztowa wysłana 22.7.1948 z miejscowości Świdwin do Gdyni; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza). | Fi.Cp102I, 431A |
| 30 PLN | |
26368 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.XII we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu; prawy dolny róg nadgięty (Fi.60.-). | Fi.Cp102II |
| 40 PLN | |
26369 |
1948 SZCZĄTKOWY PODWÓJNY DRUK KOLORU CZERWONEGO do tej pory niekatalogowany, widoczny szczególnie dobrze na literach napisów, "KONGRES JEDNOŚCI MŁODZIEŻY POLSKIEJ WROCŁAW 19-22.VII.1948" Wrocław 1, dofrankowana całostka "Polacy walczący w Hiszpanii" z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 20.7 wysłana do Warszawy; dobry stan zachowania (Myślicki 48 071). | Fi.Cp102II, 462, 465 Mi.493, 496 |
| 400 PLN | |
26370 |
1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.70.-). | Fi.Cp103 |
| 60 PLN | |
26371 |
1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana. | Fi.Cp105 |
| 150 PLN | |
26372 |
1948 zamek w Lanckronie, rzadka kartka ilustrowana w super stanie zachowania. | Fi.Cp105 |
| 250 PLN | |
26373 |
1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 7 - Maria Konopnicka, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie. | Fi.Cp106 |
| 25 PLN | |
26374 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 12. | Fi.Cp106 |
| 45 PLN | |
26375 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 13. | Fi.Cp106 |
| 45 PLN | |
26376 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 10. | Fi.Cp106 |
| 45 PLN | |