Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Auctionen 99. Volksrepublik Polen 1952-1989

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
24761

1973 frankatura mechaniczna - 50 gr "ŚWIATOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA EXPOSITION PHILATELIQUE MONDIALE POZNAŃ 19.8-2.9.73" na karcie pocztowej.

Fi.Cp579
10 PLN
24762

1973 FDC - "Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73"", bloczek na ilustrowanej kopercie skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.91 (46) b
Mi.Bl.56
150 PLN
24763

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej.

Fi.bl.91ND (46)
Mi.Bl.56ND 
40 PLN
24764

1973 Mikołaj Kopernik arkusik nalepek poczty dyliżansowej o nominale 1 zł z okazji roku kopernikowskiego.


40 PLN
VERKAUFT
24765

1974 karnet zaproszenie - "IX ZJAZD TOWARZYSTWA PRZYJAŹNI POLSKI-RADZIECKIEJ".

Fi.2098, 2165
Mi.2245, 2313
40 PLN
24766

1974 "WOJSKOWA MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" seria wydana z okazji 30-lecia LWP skasowana 21.X okolicznościowo na karcie.

Fi.2127-30
Mi.2275-78
40 PLN
24767

1974 rocznik kopert FDC (bez bl.92a(47a), bl.92b(47b), bl.93(48), bl.94(49); Fi.66.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
70 PLN
24768

1974 rocznik znaczków czystych (Fi.115,20).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
80 PLN
24769

1974-1975 TOM XI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 216 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2148-2273
Mi.2296-2420
180 PLN
24770

1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek z niekatalogowanym błędem w postaci nie dodruku dolnego znaczka z ostatniego rzędu w arkuszu, tak zwany suchy druk minimalną ilością farby, błąd przypadkowy występujący być może tylko w jednym arkuszu na 10 znaczkach, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.2149MK
Mi.2297
480 PLN
24771

1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek cięty, gwarancja.

Fi.2151nz
Mi.2299U
450 PLN
VERKAUFT
24772

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ostemplowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.92b(47b)
Mi.Bl.57
40 PLN
24773

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2246 + 4x2247) - niekatalogowany zawierający znaczki z serii telewizyjne filmy dziecięce; czyste, dobry stan zachowania.

Fi.6l (2246-47)
Mi.2393-94
80 PLN
24774

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2272 + 4x2273) zawierający znaczki wydane z okazji VII Zjazdu PZPR, skasowane w dniu wejścia do obiegu - 8.XII stemplem okolicznościowym "VII ZJAZD PZPR WARSZAWA PKiN 8-XII-1975" odciśniętym również na okładce; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.6i (2272-73)
Mi.2419-20
30 PLN
24775

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2175 + 4x2185) zawierający znaczki z serii X Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Lublinie i XIX Międzynarodowy Kongres Ogrodnictwa w Warszawie (ogórki); czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.6k (2175, 2185)
Mi.2322, 2332
80 PLN
24776

1975 zeszycik znaczkowy 15 zł (6x2154 + 6x2239) zawierający znaczki z serii polskie budownictwo drewniane i eksperymentalny lot "Apollo"-"Sojuz"; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.7a (2154, 2239)
Mi.2302, 2386
50 PLN
24777

1975 list z Poznania do Stanów Zjednoczonych.

Fi.2195, 2199
Mi.2342, 2346
10 PLN
24778

1975 list z Poznania do Stanów Zjednoczonych.

Fi.2196
Mi.2343
10 PLN
24779

1975 Arcydzieła sztuki polskiej - szopka krakowska, 1 zł arkusz sprzedażny, sektor 3, z błędami na: poz.5 ""chmurka" na lewo od wieży", poz.20 "czerwone kółeczko na lewo od wieży" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2199
Mi.2346
50 PLN
24780

1975 30. rocznica wyzwolenia Warszawy, arkusz sprzedażnym złożony w połowie.

Fi.2206 ark.
Mi.2353
25 PLN
24781

1975 rocznik znaczków czystych (Fi.106,90).

Fi.2206-73
Mi.2353-2420
70 PLN
24782

1975 rocznik kopert FDC (bez bl.96(52) i bl.97(53); Fi.97,20).

Fi.2206-73
Mi.2353-2420
150 PLN
24783

1975 Sokoły, znaczki za 1 zł i 1,50 zł komplet parek i trójek w układach: zwykłym i odwrotnym, czyste.

Fi.2207-10
Mi.2354-57
100 PLN
24784

1975 30. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, znaczek z przesuniętym drukiem barwy czerwonej.

Fi.2215
Mi.2362
20 PLN
24785

1975 100. rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, parka z pustopolem.

Fi.2223-4
Mi.2370-1 
10 PLN
24786

1975 100.rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, seria: dwie parki znaczków z pustopolem z lewej strony, parka z pustopolami u dołu, czyste.

Fi.2223-28
Mi.2370-75
50 PLN
24787

1975 ochrona zabytków, znaczek z rolki z numerem na odwrocie.

Fi.2267
Mi.2414
10 PLN
24788

1975 XII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna "Łódź '75", arkusz czysty (3 sektor).

Fi.2268
Mi.2415
80 PLN
24789

1975 "IX JUBILEUSZOWE SPOTKANIE KLUBU CZERWONY KRZYŻ" karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 30.XI w Łodzi; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.Cp641
10 PLN
24790

1975 FDC - "Eksperymentalny lot "Apollo"-"Sojuz"", kiedyś arkusik, później bloczek, aktualnie znowu arkusik (w katalogu Michel blok) na kopercie skasowany 30 VI stemplem okolicznościowym w Warszawie - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.ark.2239-41 (bl.51)
Mi.Bl.62
200 PLN
24791

1975 Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Katowicach, arkusz sprzedażny nowodruków bloku z przekreślonym nominałem.

Fi.bl.50 ND ark.
Mi.Bl.61 SD
320 PLN
24792

1975 Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Katowicach, parka bloków i nowodruków z przekreślonym nominałem.

Fi.bl.50, bl50ND
Mi.Bl.61, Bl.61 SD
60 PLN
24793

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, parka nowodruków.

Fi.bl.50ND
Mi.Bl.61SD 
50 PLN
24794

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, nowodruk bloku.

Fi.bl.50ND
Mi.Bl.61SD 
25 PLN
24795

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, czworoblok bloków, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.bl.95(50)
Mi.Bl.61
50 PLN
24796

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej, drukowany formami dwusektorowymi 3x3 nowodruki, w lewym górnym narożniku oznaczenie 1 sektora, bardzo rzadkie.

Fi.bl.95(50) ND
Mi.Bl.61
150 PLN
24797

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, nowodruk bloku.

Fi.bl.95ND
Mi.Bl.61SD
35 PLN
24798

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, czarnodruk bloku.

Fi.bl.95ND
Mi.Bl.61SD
25 PLN
24799

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu '76, unikalny projekt bloku autorstwa Waldemara Andrzejewskiego i J. Kopeckiego, projekt na grubej tekturze o rozmiarze 30,5 x 25 cm, na odwrocie i osobnym kartoniku próbki kolorów, dodatkowo ostatecznie wydany blok, unikalny zestaw oryginału projektu z archiwum po projektancie.

Fi.bl.95P
Mi.Bl.61
8 000 PLN
24800

1975 FDC - "200. rocznica ogłoszenia niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki", bloczek na kopercie skasowany 24 IX stemplem okolicznościowym w Warszawie - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.96 (52)
Mi.Bl.63
200 PLN