21165 |
1939 pierwszy stempel okolicznościowy przygotowany z okazji utworzenia GG. | Fi.1 |
| 40 PLN | |
21166 |
1939 współkursor, kartka z Warszawy 11.12.39 do Wągrowca, mieszana frankatura ze znaczkami niemieckimi będącymi w obiegu do końca 1939 roku. | Fi.1 |
| 150 PLN | |
21167 |
1939 I wydanie przedrukowe, 6 + 8 gr - frankatura dwukolorowa, formularz kartkowy definitywny o sygnaturze C154 Din A6 opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłany 17.12.39 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Osten z Jasła do Lublina, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym JASŁO, data odciśnięta osobnym numeratorem; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta w dwóch miejscach pionowo zgięta). | Fi.1, 2 |
| 200 PLN | |
21168 |
1939-1943 zestaw serii kasowanych (Fi.200.-). | Fi.1-13, 40-65, 89-95, 104, D1-4 |
| 120 PLN | |
21169 |
| 600 PLN | |
21170 |
1939-44 komplet podstawowych znaczków (bez odmian) wydań dla Generalnego Gubernatorstwa; znaczki opłaty, doręczeniowe i urzędowe, wszystkie znaczki w doskonałym stanie. | Fi.1-125, D1-4, U1-36 |
| 600 PLN VERKAUFT | |
21171 |
| 1 100 PLN | |
21172 |
1939 I wydanie przedrukowe, 50 gr - frankatura pojedyncza, list opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłany 27.XII z Gorlic do "Administracji Łemkowszczyzny" w Sanoku, znaczek z dolnym marginesem unieważniony fioletowym kasownikiem prowizorycznym "Gorlice" z dostawioną datą "27 Dez.1939"; przesyłka dosyłana, liczne adnotacje na odwrocie. | Fi.9 |
| 100 PLN | |
21173 |
| 80 PLN | |
21174 |
1939 I wydanie przedrukowe - dofrankowana całostka za 12 gr."długie e" opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłana 29.2.1940 z Krakowa do Radomia; idealny stan zachowania (Mi.100 euro). | Fi.Cp1II, 1, 3 |
| 120 PLN | |
21175 |
1939 niemiecka kartka obiegowa typ I z nadrukiem. | Fi.Cp2I |
| 50 PLN | |
21176 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "długie e", prawidłowa przesyłka z okresu podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940), wysłana 29.2.1940 z Czarnego Dunajca do Nowego Targu, stempelek wpływu "ZARZĄD MIEJSKI król. wol. m. w Nowym Targu"; bardzo dobry stan zachowania (Mi.90 euro). | Fi.Cp2II |
| 120 PLN | |
21177 |
1939 polska karta pocztowa użyta jako formularz przez urzędnika niemieckiego, wysłana 28.11 z Krakowa do Halle, przekreślony znak opłaty unieważniono datownikiem KRAKAU 1 z wyróżnikiem "c", na górze karty dopisek "Deutsche Dienstpost", w adresie nadawcy podano urząd Kraków 3, pieczęć urzędowa wysyłającego z godłem III Rzeszy "Postbeauftragte de ... Militärbefehlshabe ... "; niezwykle ciekawy walor z początkowego okresu funkcjonowania niemieckiej poczty okupacyjnej, doskonały stan zachowania. | Fi.Cp78I |
| 350 PLN | |
21178 |
| 70 PLN | |
21179 |
1939 prekursor, znaczek obiegowy Rzeszy za 15 fen użyty na terenie GG, polska karta pocztowa wykorzystana jako formularz opłacona znaczkiem niemieckim według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940), wysłana 20.XII z Warszawy do Pruszkowa; znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym - polskim przedwojennym datownikiem; dobry stan zachowania. | Mi.520 |
| 250 PLN | |
21180 |
1939 prekursor GG, widokówka z motywem pomnika czynu legionów w Radomiu, wysłana 13 listopada z Włoszczowej do Neuhaus obok Schliersee w Rzeszy, z prowizorycznym dwuwierszowym stemplem Włoszczowa w kolorze fioletowym, rzadkie. | |
| 320 PLN | |
21181 |
1939 Oflag XIA, prowizoryczny formularz datowany 2.XII, wysłany 3.XII z Warszawy do obozu, stempel prowizoryczny - przedwojenny polski datownik WARSZAWA 1 z wyróżnikiem "4a"; stempelek cenzora nr.1 z parafką; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |
21182 |
1939 karnet okolicznościowy z Krakowa z okazji powołania gubernatora dla terenów Generalnego Gubernatorstwa, na odwrocie podlepki. | |
| 15 PLN | |
21183 |
1939 prekursor, kartka z Warszawy 24.11.39 na Węgry opłacona znaczkami niemieckimi będącymi w obiegu do końca listopada. | |
| 200 PLN | |
21184 |
1939 współkursory, kartka z Warszawy opłacona niemieckimi znaczkami opłaty, w tym czasie dopuszczone do obiegu równolegle z pierwszym wydaniem dla Generalnego Gubernatorstwa, które weszło do obiegu 1.12.39. | |
| 60 PLN VERKAUFT | |
21185 |
1940 kartka z Warszawy do Krakowa. | Fi.1, 3 |
| 25 PLN | |
21186 |
1940 kartka z Zamościa do Skierniewic. | Fi.1, 3, Cp1 |
| 60 PLN | |
21187 |
1940 kartka z warszawy 28.4.40 na Litwę, stempel niemieckiej cenzury wojskowej. | Fi.1, 6 |
| 100 PLN | |
21188 |
1940 kartka z Kazimierzy Wielkiej 7.2.40 do Bukaresztu, stempel cenzury niemieckiej i odbiorczy. | Fi.1, Cp1 |
| 50 PLN | |
21189 |
1940 list stemplowany kasownikiem poczty urzędowej z Niska. | Fi.3 |
| 60 PLN | |
21190 |
1940 przekaz paczkowy z Krasnystaw do Warszawy. | Fi.5, 12 |
| 160 PLN | |
21191 |
1940 list na kopercie firmowej z Warszawy do Leszna. | Fi.6 |
| 60 PLN | |
21192 |
1940 kartka z Krakowa do polskiego żołnierza internowanego na Węgrzech. | Fi.7 |
| 120 PLN | |
21193 |
1940 list z Warszawy na Morawy, frankatura pojedyncza znaczka za 50 pf. | Fi.9 |
| 100 PLN | |
21194 |
1940 list z Opoczna do Tomaszowa Mazowieckiego, frankatura pojedyncza znaczka za 50 gr. | Fi.9 |
| 100 PLN | |
21195 |
1940 firmowy list z warszawy do Niemiec, pojedyncza frankatura znaczka wydania przedrukowego za 50/25, ładny stan zachowania. | Fi.9 |
| 120 PLN | |
21196 |
1940 ekspresowy list polecony z Krakowa do Czechosłowacji, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.9, 10, 12 |
| 160 PLN | |
21197 |
| 250 PLN | |
21198 |
| 240 PLN | |
21199 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na marginesowym znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona odmiana (Fi.450.-), piękny stan, gwarancja i opis Wiatrowski. | Fi.14I |
| 400 PLN VERKAUFT | |
21200 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr z katalogowanym błędem "kropka połączona z R", kasowany, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.17 B2 |
| 40 PLN | |
21201 |
1940 wydanie przedrukowe, lewy górny znaczek z błędem "kropka połączona z R" lewy dolny znaczek z błędem "uszkodzone pióro". | Fi.17B2, B4 |
| 220 PLN | |
21202 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "prawa cyfra 4 zakończona szpicem". | Fi.18B4 |
| 10 PLN | |
21203 |
1940 list polecony z Tomaszowa Mazowieckiego do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.19, 20, 21, 24I, 38 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
21204 |
1940 list polecony z Bogucic do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel pośrednictwa pocztowego w Bogucicach, na odwrocie stemple i zalepka niemieckiej cenzury. | Fi.21, 35 |
| 240 PLN | |