Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
21405 |
1943 widoki zabytkowych budowli, arkusze znaczków nieperforowanych za 2, 4 i 6 zł w doskonałym stanie. | Fi.113-5nz ark. |
| 1 900 PLN | |
21406 |
1943 widoki zabytkowych budowli, seria w narożnych czworoblokach z gapami na górnym marginesie. | Fi.113-6 |
| 60 PLN | |
21407 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami. | Fi.113-16 Pw1 |
| 60 PLN | |
21408 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), seria z gapami skasowana na wycinkach 21.VII.44 w Radzyniu Podlaskim. | Fi.113-16 Pw1 |
| 40 PLN | |
21409 |
1943 widoki zabytkowych budowli, arkusz w bardzo dobrym stanie. | Fi.115 ark. |
| 100 PLN VERKAUFT | |
21410 |
1943 widoki zabytkowych budowli, arkusz w bardzo dobrym stanie. | Fi.116 ark. |
| 80 PLN VERKAUFT | |
21411 |
1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.116; 34 |
| 20 PLN | |
21412 |
1943 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, czerwony trzywierszowy w ramce stempelek "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)" odciśnięto prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano 26.6 w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 45 PLN VERKAUFT | |
21413 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 6 gr. z przesuniętą cyfrą wartości, gwarancja. | Fi.U25 |
| 150 PLN | |
21414 |
1943 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta w czworoblokach z górnymi marginesami; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U25-36 |
| 150 PLN | |
21415 |
1943 seria znaczków urzędowych godło II Rzeszy na tle Wawelu w 12 arkuszach sprzedażnych, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U25-36 ark. |
| 2 700 PLN | |
21416 |
1943 znaczek makulaturowy z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja. | Fi.U27MK |
| 90 PLN | |
21417 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 12 gr - frankatura wielokrotna, list urzędowy w specjalnej kopercie "Technisches Hauptamt LEMBERG" wysłany 11.3.44 ze Lwowa do Krakowa; doskonały stan zachowania. | Fi.U28 |
| 100 PLN | |
21418 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 16 gr z błędem na poz.94 "daszek litery T w DEUTSCHES uszkodzony z prawej strony", czyste; gwarancja. | Fi.U29 s6 |
| 50 PLN | |
21419 |
1943 (?) "Nächtraglich entwertet" rzadki stempel pocztowy na miejscowym liście urzędowym przesłanym w Warszawie, w urzędzie nadawczym znaczek nie został skasowany, a w urzędzie odbiorczym - aby uniemożliwić jego powtórne użycie - unieważniono go stempelkiem "Nächtraglich entwertet"; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.U31 |
| 300 PLN | |
21420 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list urzędowy w specjalnej kopercie "DEVISENSTELLE KRAKAU GENEHMIGUNGS-ABTEILUNG KRAKAU 20" o sygnaturze 1668/40014/XI.43/25000 przesłany miejscowo 20.4.44 w Krakowie; nadany w urzędzie Kraków 20; doskonały stan zachowania. | Fi.U31 |
| 80 PLN | |
21421 |
1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony wysłany 26.8 z Berlina do Starachowic, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.856, 857, 858 |
| 30 PLN | |
21422 |
1943 SS FELDPOST (poczta polowa SS) - miejscowy list wysłany 06.10 z urzędu Kraków 20 jako przesyłka poczty polowej SS, pieczęć listowa "SS-FELDPOST GENERALGOUVERNEMENT DER SS UND POLIZEIFUHRER IM DISTRIKT KRAKAU" (Szef SS i Policji Dystryktu Kraków); bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
21423 |
1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list lotniczy wysłany 21.9 z Lizbony do Warszawy, liczne stempelki cenzur portugalskich i niemieckich, ślady przeprowadzania cenzury chemicznej w poszukiwaniu ukrytych informacji; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta). | |
| 150 PLN | |
21424 |
1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy. | |
| 60 PLN | |
21425 |
1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt. | |
| 55 PLN | |
21426 |
1943 zestaw 17 talonów materiałowy (Prämienmarke) na różne reglamentowane produkty. | |
| 500 PLN | |
21427 |
1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na towary bawełniane. | |
| 45 PLN | |
21428 |
1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na wyroby skórzane. | |
| 45 PLN | |
21429 |
1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach. | |
| 200 PLN | |
21430 |
1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony wysłany 27 września z Esztergom do Warszawy; adnotacje, pieczątki i zalepka cenzury niemieckiej, na odwrocie ślady cenzury chemicznej i warszawski jednobrączkowy datownik odbiorczy "WARSCHAU C1" z wyróżnikiem "d"; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |
21431 |
1944 list polecony z Warszawy do Krakowa, list nadany ostemplowany kasownikiem pocztowym urzędu pocztowego przy placu im. Adolfa Hitlera, dzisiejszy plac im. marszałka Józefa Piłsudskiego nosił taka nazwę w czasie całej niemieckiej okupacji, erka z pełna nazwą urzędu, list mocno przefrankowany, na odwrocie stempel odbiorczy z Krakowa, wątpliwy obieg pocztowy ale rzadki walor, fotoatest Schweitzer. | Fi.51, 70 |
| 1 000 PLN | |
21432 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia. | Fi.64, 81 |
| 50 PLN | |
21433 |
1944 portret Hitlera, znaczki wydań obiegowych z lat 1941-43 skasowane na czterech kartach stemplem propagandowym "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" przygotowany z okazji 10. rocznicy niemieckiej organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc. | Fi.71-82, 86-88, 110-12; 36 |
| 50 PLN | |
21434 |
1944 list z Lublina 13.4.44 do Oszczowa w gminie Dołchobyczów gdzie w tym okresie doszło do mordu na polskiej ludności przez ukraińskich nacjonalistów, stempelek z informacją o czasowym braku możliwości doręczenia przesyłki " Sendung z. Zt. unzustellbar / Neue Anschrift abwarten / Zurück an Absender". | Fi.72 |
| 500 PLN | |
21435 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia. | Fi.74, 112, 113 |
| 60 PLN | |
21436 |
1944 grudzień kartka na przedwojennej polskiej całostce z Częstochowy do Brwinowa. Korespondencja Anny Boye-Guerquin (zd. Boye) Słynna architektka i konserwator zabytków, projektowała m.in.: - kamienice przy Krakowskim Przedmieściu i ul. Koziej w Warszawie; - kamienica "Na Lasockiem", ul. Długa 28 w Warszawie (1951-53); - Pałac Marii Radziwiłłowej w Warszawie (1951-57); - Kamienica Salwator, Pod Chrystusem w Warszawie (1953-54). Żołnierz AK, pseudonim "Hanka". Uczestniczka Powstania Warszawskiego. | Fi.75 |
| 130 PLN | |
21437 |
1944 kartka na przedwojennej polskiej całostce z Częstochowy do Piotrkowa. Korespondencja Anny Boye-Guerquin (zd. Boye) zamieszkałej czasowo u Adolfa Szyszko Bohusza -głównego konserwatora Wawelu. Słynna architektka i konserwator zabytków, projektowała m.in.: - kamienice przy Krakowskim Przedmieściu i ul. Koziej w Warszawie; - kamienica "Na Lasockiem", ul. Długa 28 w Warszawie (1951-53); - Pałac Marii Radziwiłłowej w Warszawie (1951-57); - Kamienica Salwator, Pod Chrystusem w Warszawie (1953-54). Żołnierz AK, pseudonim "Hanka". Uczestniczka Powstania Warszawskiego. | Fi.75 |
| 150 PLN | |
21438 |
1944 kartka z zakopanego do Buska-Zdroju, kasownik okolicznościowy z Zakopanego, widokówka Tatry, gwarancja Berbeka. | Fi.75 |
| 300 PLN | |
21439 |
1944 kartka polecona z Krosna do Krakowa. | Fi.75, 78, Cp8 |
| 50 PLN | |
21440 |
1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy niemieckiej organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie. | Fi.76; 36 |
| 30 PLN | |
21441 |
1944 AMBULANS relacji Rzeszów - Jasło, znaczek na wycinku skasowany 02.3.44 datownikiem ambulansu BAHNPOST REICHSHOF (DISTR.KRAKAU)-JASLO ZUG 235, dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia na znaczkach). | Fi.78 |
| 50 PLN | |
21442 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia. | Fi.79, 81, 113 |
| 60 PLN | |
21443 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia. | Fi.81, 83, 86 |
| 40 PLN | |
21444 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia. | Fi.85, 86, 114 |
| 80 PLN | |