Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Auctionen 97. Volksrepublik Polen 1952-1989

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
6851

1986 Polska żegluga bałtycka - promy, seria z pustopolami u dołu, czyste (Fi.48.-).

Fi.2881-84
Mi.3029-32
30 PLN
6852

1986 poczet królów polskich, znaczek z przesuniętą w poziomie perforacją wchodzącą na rysunek znaczka.

Fi.2918MK
Mi.3066
60 PLN
6853

1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN".

Fi.bl.19B1
Mi.Bl.99 
20 PLN
6854

1986 Polska żegluga bałtycka - promy, blok za 40+15 zł na znaczku za 25 zł błąd "zdwojenie napisu ROGALIN", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.bl.129 (85) B1
Mi.Bl.99
40 PLN
6855

1986 Światowy Dzień Poczty, blok na kopercie FDC, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia Muzeum Poczty i Telekomunikacji urzędu Wrocław 1 skasowana datownikiem okolicznościowym, trudna do zdobycia koperta FDC, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.131 (87)
Mi.Bl.101
150 PLN
6856

1987 rocznik kopert FDC (bez bl.132(88); Fi.69.-).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
55 PLN
6857

1987 rocznik znaczków czystych, dodatkowo znaczek 2983 z przywieszką (Fi.238,60).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
150 PLN
6858

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im. H.Arctowskiego, 10 zł petrel - arkusz sprzedażny, z błędem na poz.9 "plamka na zakończeniu dolnego (prawego) skrzydła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2930 B
Mi.3078
50 PLN
6859

1987 polska stacja antarktyczna, niekatalogowany błędnodruk znaczka za 10 zł. z przesuniętymi w lewo kolorami: zielonym - lekko i niebieskim - mocniej, gwarancja.

Fi.2930 MK
Mi.3078 
400 PLN
6860

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im. H.Arctowskiego, 10 zł pingwiny - arkusz sprzedażny, z błędem na poz.9 ""duży iluminator" w kadłubie jachtu"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2931 B
Mi.3079
50 PLN
6861

1987 150. rocznica urodzin Artura Grottgera, znaczki z pustopolem u dołu i góry, czyste (Fi.24.-).

Fi.2940
Mi.3088
20 PLN
6862

1987 150. rocznica urodzin Artura Grottgera, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.2940
Mi.3088
10 PLN
6863

1987 III wizyta Jana Pawła II w Polsce, czworoblok znaczków za 15 i 45 zł., prawy górny z błędem "wyszczerbione k", gwarancja.

Fi.2951+2952 B1
Mi.3099-100 
40 PLN
6864

1987 III wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, prawy znaczek z błędem "uszkodzona litera k W Polska".

Fi.2951, 2952B1
Mi.3099, 3100
10 PLN
6865

1987 III wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, prawy znaczek z błędem "uszkodzona litera k W Polska".

Fi.2951, 2952B1
Mi.3099, 3100
10 PLN
6866

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, komplet kombinacji parek i trójek, czyste.

Fi.2951-2
Mi.3099-100
20 PLN
6867

1987 wizyta Jana Pawła II w Polsce, arkusz sprzedażny.

Fi.2951-2
Mi.3099-100 
20 PLN
6868

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem po prawej stronie i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

Fi.2951-2 B1, Ark.2951-2 II i III
Mi.3099-100
45 PLN
VERKAUFT
6869

1987 wojna obronna 1939 roku, seria, znaczek z błędem "ścięte d w pod".

Fi.2965 B2 (2965-7)
20 PLN
6870

1987 Poczet królów i książąt polskich (II) - Bolesław Chrobry znaczki z przywieszkami i pustopolami z lewej i prawej strony (Fi.30.-).

Fi.2983
Mi.3131
20 PLN
6871

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszką i pustopolem.

Fi.2983
Mi.3131
15 PLN
6872

1987 poczet królów polskich, znaczek z przesunietym drukiem ramki w PRAWO (staloryt pozostaje właściwie scentrowany w stosunku do ząbkowania). Błąd pokazał się kilka lat temu, obecnie rzadko oferowany. Do specjalizacji wydania.

Fi.2983 MK2
Mi.3131
250 PLN
6873

1987 poczet królów polskich, parka znaczków z drukiem ramki przesuniętym lekko w lewo - ramka zachodzi na druk stalorytu.

Fi.2983MK
Mi.3131
150 PLN
6874

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszka i przesuniętym drukiem stalorytu zachodzącym na druk rotograwiury.

Fi.2983MK
Mi.3131
90 PLN
6875

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przesuniętym drukiem stalorytu zachodzącym na druk rotograwiury.

Fi.2983MK
Mi.3131
40 PLN
6876

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przesuniętym drukiem stalorytu zachodzącym na druk rotograwiury.

Fi.2984MK
Mi.3132
40 PLN
6877

1987 "XXII MIĘDZYNARODOW WYSTAWA PSÓW RASOWYCH" Poznań 2, karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 18.X; temat - PIES.

Fi. Cp963
10 PLN
6878

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok.

Fi.bl.131
Mi.Bl.102
81 PLN
VERKAUFT
6879

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. W. Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok ze stemplem okolicznościowym z datą 8.06.1987.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
250 PLN
6880

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
120 PLN
6881

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
110 PLN
6882

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku królewskim w warszawie, blok.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
99 PLN
VERKAUFT
6883

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok skasowany 6.07.87 datownikiem w Białymstoku, pełna oryginalna guma; bloki kasowane są o wiele rzadsze od czystych; bardzo dobry stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
240 PLN
6884

1987 Spotkanie papieża Jana Pawła II z Jaruzelskim, blok idealnie skasowany 1987 08 06 stemplem okolicznościowym w Warszawie, pełna oryginalna guma, doskonały stan zachowania.

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
400 PLN
6885

1987 Spotkanie papieża Jana Pawła II z Jaruzelskim, blok na kopercie listu poleconego skasowany okolicznościowo 08.06 w Warszawie (Fi.400.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
300 PLN
6886

1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC z całą pewnością jednej z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert z pierwszego dnia obiegu z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
800 PLN
6887

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok czysty (Fi.180.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
120 PLN
6888

1987 III wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, unikalny zestaw projektu i elementów graficznych służących do sporządzenia matrycy okolicznościowego bloku autorstwa Waldemara Andrzejewskiego, poszczególne rysunki w dużym rozmiarze, druga ilustracja przedstawia normalny blok, unikalny zestaw oryginałów projektu i jego elementów w jednym egzemplarzu z archiwum po projektancie bloku.

Fi.bl.133 Projekt
Mi.Bl.103
8 750 PLN
VERKAUFT
6889

1988 rocznik kopert FDC (bez bl.137(93); Fi.63.-).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
40 PLN
6890

1988 rocznik znaczków czystych (Fi.132,40).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
90 PLN