Die Auktion endet am 06.05.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 96. Kriegsgefangenlager Woldenberg

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
38799

1942 wystawa filatelistyczna, blok stemplowany okolicznościowym kasownikiem wystawy z pierwszego dnia obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
450 PLN
38800

1942 Wystawa Filatelistyczna, fałszerstwo bloku Madonna, zbliżony rysunek, ale cienki papier i kolor żółty zamiast pomarańczowego, może uchodzić za próbę, ciekawy walor do zbioru specjalizowanego obozów.

Fi.bl.2 FALSE
180 PLN
38801

1942 Boże Narodzenie, sygnowana odbitka linorytu przedstawiająca słynną cukiernię Ludwika Zalewskiego przy ulicy Akademickiej we Lwowie z jej nie mniej słynnym oknem wystawowym, które dokładnie opisał w "Wysokim Zamku" Stanisław Lem; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


2 500 PLN
38802

1942 GRYF - Żuraw Gdański - Konkurs na znaczki obozowe; Zygmunt Pazda - unikalna odbitka autorska projektu znaczka za 20 f. z trzyznaczkowej zwycięskiej serii - projekt odbito w kolorze czarnym na białym średnim papierze, pod rysunkiem podpis autora Z.Pazda; wyniki konkursu ogłoszono podczas Wystawy Filatelistycznej w listopadzie 1942 roku, w handlu niespotykana, nie było jej nawet we wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera (choć zawierała kilka odbitek autorskich innych projektów).


3 200 PLN
VERKAUFT
38803

1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej.


70 PLN
38804

1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej.


70 PLN
38805

1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej.


70 PLN
38806

1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej.


70 PLN
38807

1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej.


70 PLN
38808

1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej.


70 PLN
38809

1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej.


70 PLN
38810

1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej.


70 PLN
38811

1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej.


70 PLN
38812

1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej.


70 PLN
38813

1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej.


70 PLN
38814

1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej.


70 PLN
38815

1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej.


70 PLN
38816

1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej.


70 PLN
38817

1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej.


70 PLN
38818

1942 grafika obozowa przedstawiająca zawodników grających w siatkówkę z napisem "19.VII. TOWARZYSKI TURNIEJ SIATKÓWKI SITWY WOLDENBERG 1942", inicjały autorów grafiki "MK" - grafika sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, dobry stan zachowania, rozmiar grafiki 68 x 88 mm.


1 000 PLN
VERKAUFT
38819

1942 grafika obozowa autorstwa Eugeniusz Pichella, wymiary grafiki 120 x 82 mm, grafika na papierze bibułkowym zagiętym w pionie, na dole częściowo obcięty podpis autora.


1 000 PLN
VERKAUFT
38820

1942 "Hubertus" - piękna grafika autorstwa M. Puchalskiego, wymiary grafiki 120 x 154 mm, na dole podpis autora.


1 000 PLN
VERKAUFT
38821

1942 Madonna Obozowa, odbitka linorytu na grubym papierze autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiająca figurę Matki Boskiej z Dzieciątkiem z kaplicy obozowej z podpisem "NMP W OŁTARZU OB.II C/ RZEŹ. POPŁAWSKI RYT. PUCHALSKI", emblematem "FWS" oraz datą "15 VIII 42"; autorem rzeźby był ppor.Stanisław Horno-Popławski jeniec obozu - wybitny artysta, a przed wojną profesor rzeźby na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w obozie zorganizowano dla niego nawet pracownię w której powstało wiele rzeźb, szkiców i projektów, zrealizowane prace przeznaczono głównie do kaplicy obozowej; walor w dobrym stanie zachowania (na odwrocie delikatne pozostałości taśmy klejącej).


3 000 PLN
38822

1942 dwie połówki tworzące w sumie cały los II Loterii Funduszu Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych, bilety ozdobione grafiką, na odwrocie obu części ten sam numer 0531, podpisy m.in J.Głowacki; niezwykle rzadki przypadek zachowania się obu części losu razem, ozdobne wydawnictwo obozowe w doskonałym stanie zachowania.


1 800 PLN
38823

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, kasowana seria znaczków z bloku, gwarancja.

Fi.(bl.4)
200 PLN
38824

1943 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją wysłanej 24.IV, dodatkowy stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU zamiast "DRZEWORYTU"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.16x
160 PLN
38825

1943 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej wysłanej 24.XII, ozdobionej rzadką bożonarodzeniową ilustracją, której autorem jest Marian Stępień, dodatkowo zielony napis POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.16y
250 PLN
38826

1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja Schmutz.

Fi.18
50 PLN
38827

1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, gwarancja.

Fi.18
35 PLN
38828

1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja.

Fi.18
40 PLN
38829

1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach", gwarancja i opis.

Fi.18 B1
80 PLN
38830

1943 kartka z obiegu pocztowego ze stemplem okolicznościowym "400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika", dwuwierszowy stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC", gwarancja Schmutz.

Fi.19
180 PLN
38831

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja Schmutz.

Fi.19-21
150 PLN
38832

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria stemplowana, gwarancja.

Fi.19-21
100 PLN
38833

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja.

Fi.19-21
120 PLN
38834

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria skasowana 10.V datownikiem na karcie w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.19-21
150 PLN
38835

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana, gwarancja.

Fi.19-21
130 PLN
38836

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria na karcie skasowana 22.XI stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.19-21
200 PLN
38837

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego przesłanym 22.IX.1943, dodatkowo odciśnięty rzadko spotykany stempel propagandowy "KONKURS ODBUDOWY WSI"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.22
200 PLN
38838

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego wysłanym 15.VIII, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja.

Fi.22
150 PLN