Die Auktion endet am 06.05.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 96. Kriegsgefangenlager Woldenberg

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
38759

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na białym gładkim bibułkowym papierze - jednym z czterech na których drukowano projekty, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - po po0 lewej obok okładki, zrealizowano jako znaczki, jeden - po lewej w środkowym rzędzie, jako kartę pocztową; komplety projektów na tym samym gatunku papieru są rzadkie, dodatkowo ładnie zachowana okładka, w którą pakowano projekty; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 E
3 200 PLN
38760

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej wykonanych z okazji Wystawy Filatelistycznej; 27 odbitek autorskich, w tym prace takich autorów jak Z. Pazda (I miejsce), M. Stępień (II i III m.) M. Puchalski i innych, z tego trzy pierwsze zrealizowano jako znaczki serii "pochodnia", i ostatni jako znak opłaty na karcie pocztowej, wszystkie projekty na papierze średnim, piękny stan, dodatkowo odbitka stempela wystawy, gwarancja.

Fi.15-17P, Cp6P
2 800 PLN
38761

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.15-17x
60 PLN
38762

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.15-17x
70 PLN
38763

1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej, jeden z projektów zrealizowanych jako znaczek wydania "pochodnia".

Fi.15P
80 PLN
38764

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk.

Fi.15ab-17y
110 PLN
38765

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja.

Fi.15ab-17y
80 PLN
38766

1942 Pochodnia, karminowy znaczek za 5 f na papierze szarym szorstkim grubym na świąteczna karta pocztowa z okolicznościową grafiką i wydrukowanymi na odwrocie życzeniami "Zdrowych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku życzy", wysłana 22.XII efektowne, rzadko spotykane wydawnictwo w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15ay
500 PLN
38767

1942-44 zestaw 9 znaczków na wycinkach skasowanych stemplami okolicznościowymi: ROKITNA, XXV ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, RACŁAWICE, WILNO, TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH, ŚWIĘTO MORZA, ROK OLIMPIJSKI, MIŁUJ BLIŹNIEGO, WARNA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk (Tydzień Ziem Wschodnich), pozostałe.

Fi.15ay, 32, 36a, 38, 39, 51, D2c, D4b, D5
250 PLN
38768

1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym, przesłanym 11.XI.1943, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowy z okazji Święta Niepodległości; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15bx
150 PLN
38769

1942 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.16
120 PLN
38770

1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej z życzeniami bożonarodzeniowymi, ozdobionej scenką z warszawskiego Nowego Miasta malowaną piórkiem i akwarelami - to kamienica "Pod Okiem Opatrzności" przy Freta 29, dziś lokale na parterze zajmuje salon fryzjerski; sygnowana "MS" (Marian Stępień?), przesłana 24.XII; przepiękna dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.16y
2 400 PLN
38771

1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej, jeden z projektów zrealizowanych jako znaczek wydania "pochodnia".

Fi.17P
80 PLN
38772

1942 "Wdowa", karta pocztowa czysta ze znakiem opłaty w kolorze czerwonobrązowym - odcień ciemniejszy (część z niewielkiego nakładu 415 szt.); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1
1 200 PLN
38773

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nie retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp2Iax
200 PLN
38774

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nie retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego wysłana 23.XII, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2Iax
150 PLN
38775

1942 Matka Boska Obozowa, niekatalogowana całostka bez napisu "POCZTÓWKA", unikalne, gwarancja jako próba Schmutz.

Fi.Cp3 P
2 000 PLN
38776

1942 Matka Boska Obozowa i Matka Boska Ostrobramska, zestaw dwóch czystych kart pocztowych; dobry stan zachowania (niewielkie niebieskie przebarwienia na froncie i odwrocie); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3-4
200 PLN
38777

1942 całostka stemplowana stemplem okolicznościowym Wystawy Filatelistycznej, gwarancja i oznaczenie na odwrocie.

Fi.Cp4y2
120 PLN
38778

1942 Lotnik, uszkodzona (prawie niewidoczna) litera A w POCZTÓWKA, całostka - druk biblioteczny wysłany 30.01.1943; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
500 PLN
38779

1942 Lotnik, całostka wysłana 23.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5
120 PLN
38780

1942 lotnik, całostka z obiegu, gwarancja.

Fi.Cp5
50 PLN
38781

1942 lotnik, całostka z drukiem z biblioteki obozowej na odwrocie, gwarancja.

Fi.Cp5
60 PLN
38782

1942 lotnik, gwarancja.

Fi.Cp5
60 PLN
38783

1942 Lotnik, całostka, ciekawie obrócony znak opłaty, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cp5
150 PLN
38784

1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany, gwarancja.

Fi.D1-4
400 PLN
38785

1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - wiele odmian papierów i kolorów, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.D1-4
600 PLN
38786

1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis).

Fi.D1y, D3y
300 PLN
38787

1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis).

Fi.D1y, D3y
400 PLN
38788

1942 seria znaczków dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1y, D3y
480 PLN
38789

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, blok w bardzo dobrym stanie, gwarancja.

Fi.bl.1
1 900 PLN
38790

1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu, szczególnie trudny do nabycia jako czysty (Fi.2300.-); gwarancja Schmutz.

Fi.bl.1
2 500 PLN
38791

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.1
600 PLN
38792

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, gwarancja Jendroszek.

Fi.bl.1
2 000 PLN
38793

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, rzadki czysty blok z narożnikami w słabszym stanie, gwarancja.

Fi.bl.1
1 100 PLN
38794

1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu kasowany okolicznościowo, gwarancja.

Fi.bl.1
600 PLN
38795

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna (Fi.600.-), gwarancja.

Fi.bl.2
400 PLN
38796

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.850.-), gwarancja.

Fi.bl.2
600 PLN
38797

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
600 PLN
38798

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok w pięknym stanie na papierze białym gładkim średnim, Fischer 850,- zł, gwarancja.

Fi.bl.2
550 PLN