28827 |
1937 "FESTIWAL SZTUKI POLSKIEJ WARSZAWA 2.10.X.1937" Warszawa 35, kasownik okolicznościowy idealnie odciśnięty 9.X na kopercie (Myślicki 37 033). | Fi.Ck7 |
| 50 PLN | |
28828 |
1937 kartka z Warszawy do Ustjanowa, nalepka na pomoc bezrobotnym. | Fi.Cp70 |
| 40 PLN | |
28829 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Poznań nr 206, nietypowe umieszczenie numeru ambulansu w kasowniku. | Fi.Cp73 |
| 80 PLN | |
28830 |
1937 kartka z Warszawy do Skierniewic, wirnik propagandowy Warszawa 2 "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ". | Fi.Cp80 |
| 20 PLN | |
28831 |
| 250 PLN | |
28832 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez druku ozdobnych napisów na marginesach. | Fi.bl.2 MK Mi.Bl.2 |
| 750 PLN | |
28833 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, rzadka z pełną oryginalną gumą, sygnowana, lekkie zgięcia i zmatowienia na marginesach typowe dla tego waloru, znaczki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 MK |
| 800 PLN | |
28834 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, bloki stemplowane kasownikiem okolicznościowym XX Międzynarodowego Kongresu Przeciw Alkoholowego w Warszawie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2-4 Mi.bl.2-4 |
| 200 PLN | |
28835 |
| 360 PLN | |
28836 |
| 180 PLN | |
28837 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet bloków czystych (Fi.400.-). | Fi.bl.2-4 |
| 320 PLN | |
28838 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, z perforacją, bez gumy, w nierozciętym arkuszu drukarskim obejmującym cztery bloki - jeden sektor drukarski, duży format 28 x 34 cm, na lewym marginesie numerator, arkusz zgięty w połowie, zagięcia i zagniecenia głównie w narożnikach, ogólnie dobry stan zachowania, rzadka w postaci nierozciętego arkusza makulatura bloku pojawiająca się czasami w postaci pojedynczo wyciętych bloków. | Fi.bl.2MK Mi.Bl.2 |
| 1 600 PLN | |
28839 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku z Ignacym Mościckim, ślady po dwóch załamaniach papieru na marginesach,duży rozmiar, gwarancja. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 750 PLN | |
28840 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulaturowa parka niegumowanych i nie rozciętych bloków z bardzo rzadką podwójną perforacją na lewym marginesie, małe dziurki i małe naddarcie na froncie przy dolnym marginesie, osobliwe i nie spotykane. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 2 000 PLN | |
28841 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, bez perforacji, bez gumy, w nierozciętym arkuszu drukarskim obejmującym cztery bloki - jeden sektor drukarski, duży format 29,5 x 34,5 cm, w górnym lewym rogu stempel z datą "23.LIP.1937", arkusz zgięty w połowie, zagięcia i zagniecenia głównie w narożnikach, ogólnie dobry stan zachowania, rzadka w postaci nierozciętego arkusza makulatura bloku pojawiająca się czasami w postaci pojedynczo wyciętych bloków. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 1 600 PLN | |
28842 |
1937 list z Poznania z wirnikiem propagandowym "SPEŁNIJ OBOWIĄZEK DAJ GROSZ NA SZKOŁĘ". | |
| 20 PLN | |
28843 |
1937 S/S "PUŁASKI" - widokówka datowana 9.XI wysłana z Rio de Janeiro do Warszawy przez członka załogi S/S "Pułaski", datownik odbiorczy z 3.XII; statek zakupiony w 1930 przez Polskie Transatlantyckie Towarzystwo Okrętowe, jeden z pierwszych polskich transatlantyków pływał na trasie Gdynia-Nowy Jork, a od 1936 Gdynia-Buenos Aires; w czasie II wojny światowej służył jako transportowiec, głownie na Oceanie Indyjskim. | |
| 200 PLN | |
28844 |
1937 list firmowy z Warszawy opłacony frankaturą mechaniczną Banku gospodarstwa Krajowego. | |
| 40 PLN VERKAUFT | |
28845 |
1938 kasownik okolicznościowy Wystawy Przemysłowo Rolniczej Pleszewianka. | Fi.204 |
| 25 PLN | |
28846 |
1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria. | Fi.227-9 Mi.348-50 |
| 35 PLN | |
28847 |
1938 list firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym poczty. | Fi.254, 280 |
| 40 PLN | |
28848 |
19387 "X. KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH" Mościce, stempel okolicznościowy stosowany wyłącznie w dniu 8.V na liście (druki) wysłanym do Warszawy, nieczęsty przypadek użycia stempla "balonowego" na zwykłej korespondencji; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C; dobry stan zachowania (Myślicki 38 007). | Fi.280 Mi.301 |
| 100 PLN | |
28849 |
1938 widokówka-cegiełka Polskiej Ligi Przyjaciół Zwierząt wysłana 21 XII z Warszawy do Krakowa, opłata za kartę do 5 słów, dodatkowy stempel "ZJEDNOCZENIE T-STW OPIEKI n.ZWIERZĘTAMI R.P. Oddział w Warszawie", dobry stan zachowania. | Fi.280 Mi.301 |
| 80 PLN | |
28850 |
1938 "KANONIZACJA BŁ. ANDRZEJA BOBOLI 17.IV.1938r. KOMITET PIELGRZYMKI DO RZYMU WARSZAWA, ŚW.JAŃSKA 15" Warszawa 2 (wyróżnik *d*), doskonałej jakości odbitka wirnika okolicznościowego na kopercie okienkowej wysłanej 2.IV; dobry stan zachowania (Myślicki 38 106). | Fi.284I Mi.305I |
| 80 PLN | |
28851 |
1938 kasownik okolicznościowy Targów Poznańskich. | Fi.294 |
| 20 PLN | |
28852 |
1938 kasownik okolicznościowy Targów Meblowych w Swarzędzu, Myślicki 38238. | Fi.294 |
| 35 PLN | |
28853 |
1938 kasowniki okolicznościowe Ogólnopolskiej V Wystawy Filatelistycznej w Warszawie. | Fi.294 |
| 20 PLN | |
28854 |
1938 kasownik okolicznościowy Wystawy Radiowej w Łodzi. | Fi.294 |
| 20 PLN | |
28855 |
1938 kasownik okolicznościowy Międzynarodowych Targów Futrzarskich w Wilnie. | Fi.294 |
| 40 PLN | |
28856 |
1938 wirnik Pierwszego Polskiego Kongresu Techników w Warszawie. | Fi.294 |
| 30 PLN | |
28857 |
1938 kartka z Dorocznej Wystawy Radiowej w Warszawie. | Fi.294 |
| 30 PLN | |
28858 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 384 z wyróżnikiem a, widokówka z Worochty. | Fi.294 |
| 80 PLN | |
28859 |
1938 stempel okolicznościowy I Polskiego Lotu do stratosfery w Zakopanem. | Fi.294 |
| 15 PLN | |
28860 |
1938 dowód przyjęcia prenumeraty na czasopisma Mrocza k. Bydgoszczy. | Fi.294 |
| 60 PLN | |
28861 |
1938 kasownik okolicznościowy Zjazdu Związku Stowarzyszeń Filatelistycznych w Warszawie. | Fi.294, 303 |
| 20 PLN | |
28862 |
1938 ekspres z Krakowa z stemplem okolicznościowym Dni Krakowa. | Fi.295, 298, 304 |
| 35 PLN | |
28863 |
1938 list polecony z Warszawy do Szwecji, nalepka kontroli dewizowej. | Fi.295, 305 Mi.316, 326 |
| 90 PLN | |
28864 |
1938 widokówka z Krynicy z kasownikiem okolicznościowym uzdrowiska, Myślicki 38001. | Fi.296 |
| 40 PLN | |
28865 |
1938 kartka z Cieszyna 2.10.38 do Śmigiel k. Poznania, po zajęciu Zaolzia, stempel propagandowy BOHATERSKIE ZAOLZIE /WRÓCIŁO DO POLSKI", kartka wykonana z pudełka po papierosach. | Fi.296 |
| 350 PLN | |
28866 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Gdynia nr 505. | Fi.296 |
| 80 PLN | |