28627 |
1933 wirnik okolicznościowy "X-LECIE L.O.P.P MIĘDZYNARODOWY MEETING LOTNICZY 24-25.V-WARSZAWA", na liście z Warszawy do Lwowa. | Fi.256 |
| 30 PLN | |
28628 |
| 1 000 PLN | |
28629 |
1933 700-lecie Torunia, rzadka próba znaczka za 60 gr. na żółtawym papierze prążkowanym poziomo, niegumowana, gwarancja i opis. | Fi.258 P4 Mi.279 |
| 3 000 PLN | |
28630 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego (Fi.1300.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.258D Mi.279Y |
| 1 250 PLN VERKAUFT | |
28631 |
| 280 PLN | |
28632 |
1933 700-lecie Torunia, frankatura mieszana - list polecony wysłany 16.6 z miejscowości Samostrzel do Grudziądza, stempelek polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy; koperta firmowa "DOM EKSPEDYCYJNO-HANDLOWY RUDOLF SCHIMMELFENNIG GRUDZIĄDZ"; dobry stan zachowania. | Fi.258G, 252 Mi.279, 273 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
28633 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.185.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 120 PLN | |
28634 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.740.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 440 PLN | |
28635 |
1933 zwycięzcy Challengu. | Fi.259 Mi.280 |
| 30 PLN | |
28636 |
1933 zwycięzcy Challengu, znaczek w ładnym stanie. | Fi.259 Mi.280 |
| 100 PLN | |
28637 |
1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok. | Fi.259 Mi.280 |
| 500 PLN | |
28638 |
| 300 PLN | |
28639 |
1933 II Wszechpolska wystawa filatelistyczna w Toruniu, czworoblok. | Fi.260 Mi.281 |
| 300 PLN | |
28640 |
| 100 PLN | |
28641 |
1933 Wystawa filatelistyczna w Toruniu, odmiana ze znakiem wodnym IID, gwarancja Petriuk. | Fi.260D Mi.281 |
| 90 PLN VERKAUFT | |
28642 |
| 130 PLN | |
28643 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, marginesowa parka znaczków za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.300.-), gwarancja Łaszkiewicz, z opisem Schmutz. | Fi.260D Mi.281Y |
| 280 PLN | |
28644 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D trąbki w dół (Fi.150.-) na wycinku z karnetu ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika. | Fi.260D Mi.281Y |
| 120 PLN | |
28645 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), czysty z pełną oryginalną gumą. | Fi.260D Mi.281Y |
| 140 PLN | |
28646 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół, na miejscowym liście (opłata niezgodna z taryfą) przesłanym 21.V w Toruniu, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym. | Fi.260D Mi.281Y |
| 120 PLN | |
28647 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 400 PLN | |
28648 |
| 300 PLN | |
28649 |
| 100 PLN | |
28650 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 100 PLN | |
28651 |
1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 120 PLN | |
28652 |
| 700 PLN | |
28653 |
1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczki w narożnym czworobloku z marginesami, ząbkowanie liniowe ZL11½, czyste; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.262 Mi.283 |
| 1 000 PLN | |
28654 |
1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty (Fi.240.-). | Fi.262 Mi.283 |
| 200 PLN | |
28655 |
1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 160 PLN | |
28656 |
1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty na podlepce. | Fi.262 Mi.283 |
| 50 PLN | |
28657 |
1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok. | Fi.263 Mi.284 |
| 100 PLN | |
28658 |
1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 30 gr na papierze ze znakiem wodnym II.G. z górnym marginesem z liczbą rozrachunkową "24 zł." w obramowaniu z 4 + 11 kresek pionowych; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.263 Mi.284 |
| 120 PLN | |
28659 |
| 100 PLN | |
28660 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wilno - Zemgale (Łotwa) nr 293. | Fi.Cp64 |
| 60 PLN | |
28661 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp74 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
28662 |
| 40 PLN | |
28663 |
| 15 PLN | |
28664 |
1933 list polecony z Londynu do fabryki mebli w Radomsku, list przewieziono na terenie Polski ambulansem pocztowym nr 5 na Trasie Gdynia - Warszawa. | |
| 100 PLN | |
28665 |
1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 25.VII do Kielc; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
28666 |
1934 kartka ekspresowa z gimnazjum w Gdyni do Poznania, charakterystyczny kasownik Gdyni. | Fi.245, 251, Cp51 |
| 50 PLN | |