31375 |
| 20 PLN | |
31376 |
| 120 PLN | |
31377 |
| 40 PLN | |
31378 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej. | Fi.416 Mi.451 |
| 45 PLN | |
31379 |
| 120 PLN | |
31380 |
| 180 PLN | |
31381 |
| 50 PLN | |
31382 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, narożna parka z oznaczeniem walca na marginesie. | Fi.416 Mi.4514 |
| 23 PLN VERKAUFT | |
31383 |
1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, czworoblok znaczków za 5+15 zł. z wyraźnym abklatschem i z trzema błędami na znaczkach podstawowych: na poz.55 "kropka przy prawym G", na poz.56 "kropka nad K" i na poz.65 "ukośne kreski od liter L i KA", gwarancja Schmutz. | Fi.417 B+B+B Mi.452 |
| 240 PLN | |
31384 |
1947 XXII narciarskie Mistrzostwa Polski, kompletny arkusz z nadrukami na arkuszu drukowanego z III walca, katalogowane błędy; B1 na poz. 24 i B2 na poz. 59, na siedmiu znaczkach kasownik Kraków 1, arkusz w dobrym stanie złożony w połowie. | Fi.417 ark. B1, B2 Mi.452 |
| 600 PLN VERKAUFT | |
31385 |
| 150 PLN | |
31386 |
1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków ciętych z lekko przesuniętym czerwonym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł. z oznaczeniem walca N.1.W.IV. pod 91/92 znaczkiem na dolnym marginesie; na tym wydaniu występuje ono tylko w tym narożniku arkusza, więc blok legitymacyjny ciętego znaczka jest unikalny, gwarancja Schmutz. | Fi.418 nz Mi.454 U |
| 2 400 PLN | |
31387 |
1947 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczków z pomarańczowym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł., prawy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone Z w ZŁ", gwarancja. | Fi.418b B Mi.454 |
| 80 PLN | |
31388 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek z zalanym ciemnopomarańczowym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.418b B Mi.454 |
| 50 PLN | |
31389 |
| 400 PLN | |
31390 |
| 1 000 PLN | |
31391 |
| 900 PLN | |
31392 |
| 1 000 PLN | |
31393 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty z błędem nadruku "łezka przy lewej gwiazdce", gwarancja. | Fi.418nz B2 Mi.454U |
| 400 PLN VERKAUFT | |
31394 |
1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; dwa czworobloki unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.1 - pierwszy to tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek; drugi to próby z ostatniej fazy tzw. wersja "b" z oznaczeniem walców przeniesionym pod 91 i 100 znaczek - jak w wydaniu definitywnym, drukowana 26.IV.1947, która została zaakceptowana i wykorzystana do druku znaczków, ale dopiero po oczyszczeniu - stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; wszystko opisane i zreprodukowane przez L.Schmutza w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2008 na str.75-77; po oczyszczeniu walca przystąpiono do druku znaczków; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym jedną (w wersji "a") tu oferowaną (Fi. po 4000.-), z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie inne też zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; wartość rzeczywista prób przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.420 P1(a, b) Mi.455 |
| 22 000 PLN | |
31395 |
1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów. | Fi.420-7A Mi.455-62B |
| 150 PLN | |
31396 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 20 PLN | |
31397 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420B Mi.455A |
| 25 PLN | |
31398 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420B Mi.455A |
| 20 PLN | |
31399 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421A Mi.456B |
| 20 PLN | |
31400 |
| 25 PLN | |
31401 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 15 PLN | |
31402 |
1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na marginesie. | Fi.422A Mi.457B |
| 30 PLN | |
31403 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.422B Mi.457A |
| 10 PLN | |
31404 |
1947 "3 ROCZNICA UWOLNIENIA MIASTA OD OKUPANTA" Rzeszów, znaczek na specjalnej karcie ostemplowany 2.VIII kasownikiem okolicznościowym w kolorze niebieskim; stempel stosowany wyłącznie tego dnia (Myślicki 47 029); temat - ARCHITEKTURA. | Fi.422B Mi.457A |
| 40 PLN | |
31405 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.423A Mi.458B |
| 20 PLN | |
31406 |
| 10 PLN | |
31407 |
| 80 PLN | |
31408 |
1947 Kultura Polska, znaczek bez perforacji pionowej na marginesie, liczby rozrachunkowe, gwarancja i opis. | Fi.423B MK Mi.458A |
| 100 PLN | |
31409 |
1947 Kultura Polska, czworoblok. | Fi.424A Mi.459B |
| 20 PLN | |
31410 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.424A Mi.459B |
| 25 PLN | |
31411 |
1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.424B Mi.459A |
| 25 PLN | |
31412 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny, podlepka. | Fi.425A Mi.460B |
| 30 PLN | |
31413 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.426A Mi.451B |
| 10 PLN | |
31414 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.426B Mi.461A |
| 10 PLN | |