31135 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy II typ 1, niewielkie uszkodzenie na dolnej perforacji, fotoatest Walocha. | Fi.376b Mi.409a |
| 900 PLN | |
31136 |
1945 wydanie przedrukowe, dwa kasowane znaczki za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem I formy poz.78 i 90 (Mi.2x500 euro); to najdroższe znaczki powojennej Polski znajdujące się w prawdziwym obiegu pocztowym, te doskonale ilustrują jak je pozyskiwano - wycięte z koperty nadanej w Sosnowcu, szukano ich w całej Polsce, znaleziono na listach z jedynie kilku miast, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376b F.I Mi.409a |
| 1 600 PLN | |
31137 |
1945 wydanie przedrukowe, parka kasowanych znaczków za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy typ 1+2 poz.67/68 (Fi.4000.-); to najdroższe znaczki powojennej Polski znajdujące się w prawdziwym obiegu pocztowym, ten wycinek doskonale ilustruje jak je pozyskiwano - ze zwykłych obiegowych kopert; szukano ich w całej Polsce, a znaleziono na listach z kilku jedynie miast, pozyskanie z obiegowych znaczków nierozerwanej parki o różnych typach nadruku dużo trudniejsze niż w przypadku znaczków czystych, gwarancja i opis Ryblewski. | Fi.376b F.II T.1+2 Mi.409a |
| 3 200 PLN | |
31138 |
1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy - typ 2, z błędem na znaczku podstawowym z II walca na poz.100 "wypustka na pierwszym A" i błędem nadruku "belka uszkodzona po prawej", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.376b F.II T.2 B Mi.409a |
| 800 PLN | |
31139 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z bardzo nadrukiem formy II z poz. 4, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.376b FII typ 2 Mi.409a |
| 1 400 PLN | |
31140 |
| 6 000 PLN | |
31141 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczki w kolorze czerwonym z nadrukami typ 1 i typ 2, gwarancja i oznaczenie jeden Ryblewski, drugi Petriuk. | Fi.376b typ 1 i 2 Mi.409a |
| 2 500 PLN | |
31142 |
1945 wydanie przedrukowe, list z Chorzowa do warszawy opłacony znaczkiem w rzadkiej odmianie koloru ciemno czerwonobrązowym, Fischer 1.000,- zł, gwarancja i oznaczenie. | Fi.376d Mi.409 |
| 600 PLN | |
31143 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadkim kolorze ciemno brązowoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Walisch. | Fi.376d |
| 1 060 PLN VERKAUFT | |
31144 |
| 1 400 PLN | |
31145 |
1945 Zabytki Gdańska, 1 zł ząbkowanie liniowe ZL 10¾ parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | Fi.377 Mi.410 |
| 50 PLN | |
31146 |
1945 Zabytki Gdańska, 1 zł nakład z 1947 roku ząbkowanie liniowe ZL 11 parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.5.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; w "Podręczniku Specjalizowanym Polskich Znaczków Pocztowych 1944-1999" katalogowany oddzielnie; czyste, dobry stan zachowania. | Fi.377 Mi.410 |
| 200 PLN | |
31147 |
1945 zabytki Gdańska, 1 zł + 2 zł - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 2.4.47 z Warszawy do Ząbkowic Śląskich, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.377, 378 Mi.410, 411 |
| 20 PLN | |
31148 |
1945 zabytki Gdańska, 2 zł + 3 zł - frankatura dwukolorowa, list wysłany 16.4.47 z Gdańska do Ząbkowic Śląskich, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.377, 379A Mi.410, 412B |
| 30 PLN | |
31149 |
1945 zabytki Gdańska, seria cięta na wycinku oryginalnego listu z Krakowa wysłanego w pierwszym dniu obiegu znaczków, liczone jako same znaczki (Fi.240.-). | Fi.377-79 nz Mi.410-12A U |
| 300 PLN | |
31150 |
1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL 11 parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.3.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.378 Mi.411 |
| 60 PLN | |
31151 |
1945 lotniczy list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 676. | Fi.378, 379B |
| 60 PLN | |
31152 |
1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł - frankatura wielokrotna, list polecony ofrankowany czworoblokiem znaczków wysłany 2.1.1946 z urzędu Warszawa 44 do Krakowa; czarny stempelek polecenia z dopisanym numerem; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.380 Mi.414 |
| 80 PLN | |
31153 |
1945 Warszawa oskarża, list z Środy do Zalesia opłacony znaczkiem z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.381 Mi.415 |
| 60 PLN | |
31154 |
| 45 PLN | |
31155 |
| 20 PLN | |
31156 |
1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura wielokrotna, polecony list ekspresowy wysłany 19.3.46 z urzędu Zakopane 1 do Wierzbnika; doskonale odciśnięty kasownik odbiorczy "STARACHOWICE-WIERZBNIK 1" z 22.3 w bardzo rzadko stosowanym czerwonym kolorze; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.383 Mi.417 |
| 50 PLN | |
31157 |
1945 firmowy list polecony dużego formatu z Głuchołaz 17.4.45 do Łodzi, prowizoryczny stempel z datownikiem z Głuchołaz. | Fi.384 Mi.418 |
| 140 PLN | |
31158 |
1945 Warszawa oskarża, bardzo rzadka próba znaczka za 10 zł. w kolorze jasnoczerwonym na białym cienkim papierze drzewnym i dodatkowo fałszerstwo takiej próby zagwarantowane przez nieżyjącego eksperta PZF; 385 P1 piękny stan, gwarancja Gryżewski, Mikstein. | Fi.385 P1, 385 P1 FF Mi.419 |
| 3 200 PLN | |
31159 |
1945 Warszawa oskarża, 10 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 7.11.1946 z Ząbkowic Śląskich do Gdańska, prowizoryczny stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (koperta z dwóch stron rozcięta). | Fi.385, 408a Mi.419, 441a |
| 40 PLN | |
31160 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów. | Fi.386 Mi.413 |
| 100 PLN | |
31161 |
1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych". | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
31162 |
1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH". | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
31163 |
| 60 PLN | |
31164 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., znaczki z tak wysoką dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Schmutz. | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
31165 |
1945 Powstanie Listopadowe, znaczek na kopercie prawidłowo i bardzo ładnie skasowany 4.II stemplem okolicznościowym "OGÓLNOPOLSKI i MIĘDZYNARODOWY ZJAZD B.WIĘŹNIÓW POLIT. NIEMIECKICH OBOZÓW KONCENTR." w urzędzie Warszawa 1; doskonały stan zachowania (Myślicki 46 001). | Fi.387 Mi.420 |
| 160 PLN | |
31166 |
1945 115. rocznica Powstania Listopadowego. | Fi.387 Mi.420 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
31167 |
1945 Powstanie Listopadowe, kasowany znaczek za 10 zł. | Fi.387 Mi.420 |
| 30 PLN | |
31168 |
1945 Powstanie Listopadowe, ładnie cięty znaczek za 10 zł. (Fi.10000.-), stan idealny, gwarancja L.Plewka, fotoatest Krawczyk. | Fi.387 nz Mi.420 U |
| 6 000 PLN | |
31169 |
1945 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty z Łodzi do Kielc z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką", stempel cenzury wojskowej nr 833. | Fi.CfkVIII |
| 80 PLN | |
31170 |
1945 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką" i kwotą pobrania 50 w trójkącie (50 gr.) wysłana z Łodzi do Lublina, stempel cenzury wojskowej nr 259. | Fi.CfkVIII |
| 80 PLN | |
31171 |
1945 kartka z Kielc 27.6.45 do Brzeźnicy, stempel cenzury wojskowej nr 1787. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
31172 |
1945 kartka z Głuchowa do Milanówka, stempel cenzury wojskowej nr 1667, dziury po archiwizacji. | Fi.Cp92 |
| 60 PLN | |
31173 |
1945 "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" całostka, ostemplowana okolicznościowo 15.VII w rocznicę bitwy (Myślicki 45 007 + 202). | Fi.Cp95 |
| 27 PLN VERKAUFT | |
31174 |
1945 kartka ze Strzegomia do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3010 i stempel brytyjskiej cenzury wojskowej. | Fi.Cp95 |
| 50 PLN | |