Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Auctionen 93. Volksrepublik Polen 1944-1952

13413

1944 Goznak, kompletny arkusz w dobrym stanie złożony w połowie, katalogowane błędy B1, B2 i B3.

Fi.343 ark. B1, B2, B3
Mi.384
320 PLN
13414

Fi.343B
Mi.384
30 PLN
13415

Fi.344
Mi.386
80 PLN
13416

1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.344
Mi.386
30 PLN
13417

1944 K.R.N., znaczek z poz. 1 z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.344 B1
Mi.386
160 PLN
13418

1944 K.R.N., znaczek z poz. 51 z charakterystyczną usterką znaczka podstawowego występującą w całym nakładzie "kreska długości ok. 1,5 mm na prawym skrzydle orła".

Fi.344 B1
Mi.386
25 PLN
13419

Fi.344
Mi.386
480 PLN
13420

Fi.344 B
Mi.386
40 PLN
13421

Fi.344 B
Mi.386
200 PLN
13422

Fi.344 B5-6, 10-15
Mi.386
900 PLN
13423

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr. z przesuniętym skośnie nadrukiem i błędem na poz.18/68 "mocno uszkodzone cyfra 1 i litera z", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B11
Mi.386
50 PLN
13424

1944 K.R.N., znaczek z podwójnym nadrukiem z poz. 49, gwarancja i oznaczenie Perzyński, Schmutz.

Fi.344 Np
Mi.386 DD
2 400 PLN
13425

1944 K.R.N., znaczek podstawowy i trzy z błędami nadruku - każdy z dwoma różnymi, skasowane na karcie 21.III w Krakowie; pierwszy - nominał na dole i błąd z poz.11 "uszkodzone dolne cyfry 3 i 9" (Fi.450.-); drugi - brak nominału i błąd z poz.47 "kropka po R ścięta" (Fi.600.-); trzeci - podwójny nadruk i błąd z poz.1/51 "uszkodzone górne cyfry 3, 1 i X" (344 Np B1 Fi.7500.-), niska cena wywoławcza - poniżej wyceny znaczków z błędami jako czystych - to tylko 46,8% ceny błędów jako kasowanych, sygnatura na odwrocie Kronnenberg, gwarancja pod każdym znaczkiem.

Fi.344 xB7, yB20, Np B1
Mi.386
4 000 PLN
13426

Fi.344, 342
Mi.386, 383
1 000 PLN
13427

1944 miejscowo użyta kartka polecona z Lublina o charakterze filatelistycznym (brak treści na odwrocie), rzadki stempel cenzury wojskowej nr 8. Pierwszy Dzień Obiegu!

Fi.344, Cp89
280 PLN
13428

1944 przedrukowa seria rocznicowa.

Fi.344-6
Mi.386-8
30 PLN
13429

Fi.344-46 No
Mi.386-88
11 000 PLN
13430

Fi.344B20
Mi.386
30 PLN
13431

Fi.345
Mi.387
700 PLN
13432

1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja.

Fi.345
Mi.387
120 PLN
13433

1944 P.K.W.N. i R.T.R.P., miejscowy list polecony z Siedlec 19.1.45, opłata jak za list o wadze ponad 20 gram, znaczek za 2 zł z błędem nadruku "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u dołu", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 204.

Fi.345, 346
Mi.387, 388
600 PLN
13434

Fi.346
Mi.388
65 PLN
13435

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
13436

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
70 PLN
13437

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł/25 gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 5.3.1945 z Lublina do Siedlec, znaczek uszkodzony przed naklejeniem, prowizoryczna erka; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 389; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.346
Mi.388
400 PLN
13438

Fi.346
Mi.388
100 PLN
13439

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z nadrukiem wartości zdecydowanie na dole - góra nadruku z poz.26 i nominał nasunięty z poz.27, dodatkowo na rzadszym znaczku podstawowym z I walca, gwarancja i pełen opis schmutz.

Fi.346
Mi.388
200 PLN
13440

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
13441

Fi.346
Mi.388
100 PLN
13442

Fi.346
Mi.388
120 PLN
13443

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 23.3.1945 z Biłgoraja do Lublina, znaczek unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym typu lubelskiego, prowizoryczna, ręcznie wypisana, erka; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 290; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388
1 250 PLN
13444

Fi.346
Mi.388
60 PLN
13445

1944 R.T.R.P., oryginalnie kasowany znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami nadruku z końcowej fazy na poz.16/66 "podcięta I w XII i przerwana litera z" gwarancja Krawczyk.

Fi.346 B
Mi.387
60 PLN
13446

1944 R.T.R.P., znaczek z błędem "przerwana ukośna kreska prawej cyfry 4", gwarancja i oznaczenie.

Fi.346B3
Mi.388
80 PLN
13447

Fi.346MK1
Mi.388
9 500 PLN
13448

Fi.346P
Mi.388
400 PLN
13449

1944 R.T.R.P., arkuszowa odbitka kontrolna formy przedrukowej, nadruk z poz. 24, gwarancja.

Fi.346ok
Mi.388
140 PLN
13450

Fi.346x
Mi.388
130 PLN
13451

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 50 z błędem "prawa kreska przerwana" z dodatkowym nadrukiem nominału z przesuniętego druku dolnej połowy arkusza z poz. 60, gwarancja i oznaczenie.

Fi.346yB8
Mi.388
350 PLN
13452

1945 firmowy list polecony z Biłgoraja 12.01.45 do Ministerstwa Skarbu w Lublinie, prowizoryczny kasownik, datownik i erka z Biłgoraja, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 367.

Fi.343
Mi.384
280 PLN