Die Auktion endet am 06.05.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 93. Generalgouvernement

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
12438

1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03; 30
50 PLN
12439

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek z dolnym marginesem (częściowe pustopole) z pełną gumą, skasowany okolicznościowo.

Fi.104
20 PLN
12440

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, połówka arkusika z górnym przeperforowanym marginesem - 5 kompletnych pustopól, czyste, na jednym pustopolu niewielkie przywarcie papieru na gumie.

Fi.104
200 PLN
12441

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, czworoblok z wyraźnym górnym "pustopolem"gw. Mikstein.

Fi.104
120 PLN
12442

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, rzadko spotykany arkusik z błędami na poz.4 i poz.9 "brak kropki po 24 w dacie" - sektor II/3; górny i lewy margines arkusika delikatnie ponadginane (nie połamane); gwarancja (Fi.900.-).

Fi.Ark.104 B2
700 PLN
12443

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, karta maksimum; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
150 PLN
12444

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
100 PLN
12445

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/3 w ładnym stanie.

Fi.104I
150 PLN
12446

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/2 z pustopolami na górnym marginesie, poza kilkoma lekkimi zgięciami widocznymi na skanie w ładnym stanie.

Fi.104I
250 PLN
12447

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/1 z pustopolami na górnym marginesie w ładnym stanie.

Fi.104I
220 PLN
12448

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusik z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.104I ark.
240 PLN
12449

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, czworobloki znaczków z pełną oryginalną gumą ostemplowane okolicznościowo 26.X kasownikiem okolicznościowym z okazji 4 rocznicy powstania GG; doskonały stan zachowania.

Fi.105-09
150 PLN
12450

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
20 PLN
12451

1943 widoki zabytkowych budowli, makulaturowe znaczki cięte w marginesowych parkach.

Fi.113-5nz
240 PLN
12452

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
180 PLN
12453

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami.

Fi.113-16 Pw1
60 PLN
12454

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), seria z gapami skasowana na wycinkach 21.VII.44 w Radzyniu Podlaskim.

Fi.113-16 Pw1
40 PLN
12455

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.116; 34
20 PLN
12456

1943 koperta z sygnaturą X.43.

Fi.Ck2z
108 PLN
VERKAUFT
12457

1943 kartka z Będkowa do Skierniewic.

Fi.Cp9b
10 PLN
12458

1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 13.X jako ekspresowa z Warszawy do Fribourga; na odwrocie kasownik odbiorczy 27.X i ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp9b, 73, 74, 86a
Mi.P12/02 
200 PLN
12459

1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 5.V jako ekspresowa z Warszawy do Lizbony; kasowniki odbiorcze 16.5 i 17.V, stempelki cenzur niemieckich i portugalskim; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo złożona).

Fi.Cp9b, 77, 86
Mi.P12/02  
200 PLN
12460

1943 znaczki urzędowe, godło rzeszy, 24 + 60 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list urzędowy wysłany 6.8 z sądu w Drohobyczu do Truskawca, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.U11, 21
30 PLN
12461

1943 znaczki urzędowe, godło rzeszy, 1 zł + 8 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list wysłany 9.9 z sądu w Radomiu do Kielc, pieczęć urzędowa; koperta nieco pogięta.

Fi.U13, 17
50 PLN
12462

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczki urzędowe, seria w czworoblokach z górnymi marginesami; czyste bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36
150 PLN
12463

1943 parka znaczków makulaturowych z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.U27MK
200 PLN
12464

1943 polecony list urzędowy z Krakowa do Sanoka.

Fi.U31, U34
36 PLN
VERKAUFT
12465

1943 "Generalgouvernement De Gouverneur des Distrikts Krakau" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu wysłanego 5.2 z Krakowa do Krosna, przesyłka z treścią; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.


Mi.7 
800 PLN
12466

1943 "Frei durch Ablösung Reich" koperta, a właściwie całostka urzędowa wolna od opłaty pocztowej, przesłana miejscowo w Warszawie; niespotykany walor w doskonałym stanie zachowania.


150 PLN
12467

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.


60 PLN
12468

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.


60 PLN
12469

1943 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke Textilwaren - o wartości 5 punktów, w kolorze ciemnozielonym, umożliwiający nabycie wyrobów tekstylnych, bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
12470

1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach.


200 PLN
12471

1943 zestaw 17 talonów materiałowy (Prämienmarke) na różne reglamentowane produkty.


500 PLN
12472

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 21.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.850.-); gwarancja.

Fi.2
600 PLN
12473

1944 Okupacja Niemiecka Terenów Polskich anektowanych przez ZSRR - Włodzimierz Wołyński - poczta pomocnicza, narożnikowy znaczek o nominale 12+18 Pf z błędem na poz.1 "czworokątny punkt po W w WOLYNSK" poczty pomocniczej zorganizowanej w okresie wycofywania się armii niemieckiej - opłacano nim dostarczenie przesyłki do najbliższej dalej działającej poczty, gdzie dodawano na list frankaturę z wydania przedrukowego "UKRAINE" lub znaczków Generalnego Gubernatorstwa, nadruk DEUTSCHE HILFPOST / Gebietskommisssar Wladimir-Wolynsk, papier żółtawy, tak jak wydano bez gumy, ząbkowanie 11, wysoka wycena katalogowa (Fi.1500.-), ładny stan zachowania.

Fi.7 B3
Mi.13
1 500 PLN
12474

1944 ładnie frankowany list polecony w kopercie firmowej wysłany 26.5 z Nowego Sącza do Krakowa; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.42, 48, 71
50 PLN
12475

1944 list polecony z Warszawy do Krakowa, list nadany ostemplowany kasownikiem pocztowym urzędu pocztowego przy placu im. Adolfa Hitlera, dzisiejszy plac im. marszałka Józefa Piłsudskiego nosił taka nazwę w czasie całej niemieckiej okupacji, erka z pełna nazwą urzędu, list mocno przefrankowany, na odwrocie stempel odbiorczy z Krakowa, wątpliwy obieg pocztowy ale rzadki walor, fotoatest Schweitzer.

Fi.51, 70
1 000 PLN
12476

1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia.

Fi.64, 81
50 PLN
12477

1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia.

Fi.74, 112, 113
60 PLN