Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 93. Generalgouvernement

12278

1940 całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym I z obiegu pocztowego z Warszawy do Dęblina.

Fi.Cp3II
40 PLN
12279

Fi.Cp3II
40 PLN
12280

1940 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp3II
30 PLN
12281

1940 kartka z Krasnystaw do Lublina, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym I.

Fi.Cp3II
40 PLN
12282

1940 kartka z Rabki do Krakowa, całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym I.

Fi.Cp3II
40 PLN
12283

1940 kartka z Rabki do Krakowa, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym I.

Fi.Cp3II
40 PLN
12284

1940 kartka z Krakowa do warszawy, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym J.

Fi.Cp3II
40 PLN
12285

1940 kartka z Rabki do Krakowa, całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp3II
40 PLN
12286

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe R - "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", wysłana 24.4 z Krakowa do zakładów farmaceutycznych Temmler Werke w Berlinie; stempel wpływu fabryki z datą 26.IV; firma ta produkował m.in. Pervitin (metamfetaminę), którą w III Rzeszy stosowano na wielką skalę jako środek pobudzający dla żołnierzy, od których wymagano aktywności bojowej przez długi czas (lotnicy, czołgiści); walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp4I
150 PLN
12287

1940 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym P.

Fi.Cp4I
30 PLN
12288

1940 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym O.

Fi.Cp4I
50 PLN
12289

1940 całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym O.

Fi.Cp4I
50 PLN
12290

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem; hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.XI z Nowego Targu do Krakowa (Fi.90.-).

Fi.Cp5I
Mi.P6II
70 PLN
12291

1940 całostka z hasłem propagandowym H z obiegu pocztowego z Krakowa do Trzyńca.

Fi.Cp5I
50 PLN
12292

Fi.Cp5I
70 PLN
12293

1940 całostka z hasłem propagandowym H z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp5I
50 PLN
12294

1940 całostka z hasłem propagandowym O.

Fi.Cp5I
45 PLN
12295

Fi.Cp5II
320 PLN
12296

1940 kartka z obiegu pocztowego z Bochni do Przemyśla.

Fi.Cp6A
120 PLN
12297

Fi.Cp6A
120 PLN
12298

1940 wydanie przedrukowe na polskich całostkach,, całostka z hasłem propagandowym U.

Fi.Cp6A
135 PLN
12299

Fi.Cp6A
100 PLN
12300

1940 całostka z hasłem propagandowym T.

Fi.Cp6A
90 PLN
12301

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, z nadrukiem; hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 21.X z Krakowa do Warszawy (Fi.220.-).

Fi.Cp6B
Mi.P7A
150 PLN
12302

1940 kartka z obiegu pocztowego z Liszek do Krakowa, stempel agencji pocztowej w Liszkach.

Fi.Cp6B
140 PLN
12303

Fi.Cp6B
120 PLN
12304

1940 całostka z obiegu pocztowego z Nowego Sącza do Krakowa.

Fi.Cp6B
150 PLN
12305

1940 widoki zabytkowych budowli, sygnatura IX.40.

Fi.Cp7I
20 PLN
12306

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
30 PLN
12307

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro).

Fi.Cp7II
Mi.P10
50 PLN
12308

1940 całostka z sygnaturą II.41.

Fi.Cp7II
30 PLN
12309

1940 widoki zabytkowych budowli, całostka typ I.

Fi.Cp8I
20 PLN
12310

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp8I
20 PLN
12311

Fi.Cp8I
15 PLN
12312

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze II.41, czysta; dobry stan zachowania.

Fi.Cp8II
20 PLN
12313

1940 widoki zabytkowych budowli, sygnatura II.41.

Fi.Cp9a
10 PLN
12314

Fi.Fcp2I
700 PLN
12315

1940 formularz kartkowy na całostce dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku.

Fi.Fcp2I
90 PLN
12316

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Um den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
100 PLN
12317

1940 formularz kartkowy z wydrukowanym tekstem na odwrocie.

Fi.Fcp3
50 PLN