18358 |
1919 wydanie w walucie markowej, makulaturowy znaczek drukowany niewielką ilością farby. | Fi.96A Mi.114B |
| 50 PLN | |
18359 |
1919 wydanie w walucie markowej, czworoblok ciętych znaczków za 5 mk. z błędami na poz.61 "buława nad łokciem" a na poz.71 "bomba przed koniem" (Fi.4800.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.96A B1+2 Mi.100 |
| 2 400 PLN | |
18360 |
1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z poz. 93 w arkuszu z usterką w postaci braku lewej części litery A w POLSKA. | Fi.96B Mi.114 |
| 25 PLN | |
18361 |
| 25 PLN | |
18362 |
1919 wydanie w walucie markowej, pasek znaczków z obiegu pocztowego bez perforacji poziomej na marginesie. | Fi.96B Mi.114 |
| 60 PLN | |
18363 |
1919 wydanie w walucie markowej, znaczek bez perforacji pionowej na marginesie. | Fi.96B Mi.114 |
| 60 PLN | |
18364 |
1919 Poczta Polska na Pomorzu, Grębocin - wydanie w walucie markowej, 5 mk - frankatura mieszana, list polecony wysłany 28.12.1920 z agencji pocztowej Grębocin do Wierzchosławic w powiecie Inowrocławskim, znaczki unieważnione polskim datownikiem, niemiecka nalepka polecenia; na odwrocie prowizoryczny (niemiecki) stempel odbiorczy; całości z prawidłowo użytym znaczkiem za 5 mk wydania ze stycznia 1919 należą do bardzo rzadko spotykanych; zgrabna niewielka całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.96B, 92B Mi.114x, 109x |
| 320 PLN | |
18365 |
1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z poz. 56 w arkuszu z błędem "fajka". | Fi.96B B3 Mi.114 |
| 25 PLN | |
18366 |
1919 wydanie w walucie markowej, makulaturowy znaczek z drukiem podwójnym. | Fi.96DpA Mi.100DD |
| 80 PLN | |
18367 |
1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z błędem "buława nad łokciem", pęknięcie na gumie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.96axB B2 Mi.114 |
| 100 PLN | |
18368 |
1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z błędem "bomba przed koniem", gwarancja i oznaczenie. | Fi.96xB B1 Mi.114 |
| 100 PLN | |
18369 |
1919 I Polska Wystawa Marek, seria nieząbkowana, ostemplowana okolicznościowo 21.V na kopercie listu poleconego wysłanej z terenu wystawy do Krakowa, dodatkowo doklejony kwestarski znaczek "NA BIEDNYCH" z królem Władysławem Jagiełłą; datownik odbiorczy z 22.V na odwrocie. | Fi.102-6A Mi.118-22B |
| 120 PLN | |
18370 |
1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, kompletna seria w czworoblokach ciętych i ząbkowanych. | Fi.102-6A, B Mi.118-22A, B |
| 200 PLN | |
18371 |
1919 I Wystawa Marek, prawy znaczek z błędem na znaczku podstawowym "prawe F w postaci odwróconej cyfry 4". | Fi.102AB1 Mi.118B |
| 50 PLN | |
18372 |
1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 5+5 f. z błędem na poz.1 "brak szeryfa w I", gwarancja. | Fi.102B B Mi.118A |
| 30 PLN | |
18373 |
1919 I Polska Wystawa Marek, NIESPOTYKANY RODZAJ BŁĘDU - NADRUK NA ZNACZKU OBUSTRONNIE GUMOWANYM parka znaczków za 5+5 f. z gumowaniem na rysunku znaczka i podwójnie na odwrocie oraz dodatkowo z błędem znaczka podstawowego na poz.33 "F jak y", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.102B B1 Mi.118A |
| 400 PLN | |
18374 |
1919 I Polska Wystawa Marek w warszawie, czworoblok z przesuniętym nadrukiem, charakterystyczna dla tego wydania słaba guma. | Fi.103A Mi.119B |
| 75 PLN | |
18375 |
1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 10+5f., ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na górze zamiast na dole znaczka (Fi.od 300.-), gwarancja. | Fi.103A Mi.119B |
| 300 PLN | |
18376 |
1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Petriuk. | Fi.103A Mi.119B |
| 40 PLN | |
18377 |
| 40 PLN | |
18378 |
1919 I Polska Wystawa Marek, znaczki wydania przedrukowego na prawidłowo opłaconym miejscowym liście poleconym nadanym 15.V z terenu wystawy; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 19 001). | Fi.103B, 104B, 105B Mi.119A, 120A, 121A |
| 40 PLN | |
18379 |
1919 Wystawa Marek w Warszawie, znaczek bez perforacji poziomej na marginesie, gwarancja Walisch. | Fi.103B MK Mi.119A |
| 90 PLN | |
18380 |
1919 I Polska Wystawa Marek, marginesowy znaczek za 10+5f. na papierze żeberkowanym pionowo (Fi.100.- zwykły 5.-) i bez perforacji poziomej (znaczek na zwykłym papierze Fi.350.-); dodatkowo z błędem nadruku na poz.8 "brak prawego górnego szeryfa w I", trzy w jednym. | Fi.103Bz MK Mi.119Az Uo |
| 400 PLN | |
18381 |
1919 I Polska Wystawa Marek, list polecony (przefrankowany o 5 fen) opłacony znaczkami wydania przedrukowego, wysłany 11.V z terenu wystawy, znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym; zwraca uwagę usterka znaczka podstawowego za 15 fen. "lewa cyfra 1 nominału uszkodzona u dołu". | Fi.104-105B Mi.120-121A |
| 80 PLN | |
18382 |
1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 15+5 f. z błędem na poz.58 "brak górnego prawego szeryfa w I", gwarancja. | Fi.104B B Mi.120A |
| 25 PLN | |
18383 |
1919 I Polska Wystawa Marek, czworoblok znaczków za 15+5 f., lewy górny z rzadkim skatalogowanym ostatnio błędem na poz.62 "gruba I", gwarancja. | Fi.104B B5 Mi.120A |
| 200 PLN | |
18384 |
1919 I Polska Wystawa Marek, trzy znaczki za 15+5 f., lewy w parce typu I z katalogowanym błędem na poz.11 "brak połowy I", prawy w parce rzadkiego typu III, a pojedynczy typu II z błędem na poz.6 "brak lewego szeryfa w I", gwarancja. | Fi.104B T.IB1+III, II Mi.120A |
| 250 PLN VERKAUFT | |
18385 |
1919 MIĘDZYRZEC - I Polska Wystawa Marek, znaczek za 25+5 f. unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym z Międzyrzeca, gwarancja. | Fi.105B Mi.121A |
| 80 PLN | |
18386 |
1919 I Polska Wystawa Marek, marginesowy znaczek za 50+5 f. z nadrukiem formą I poz.71, fantastyczny walor o nakładzie jedynie 100 sztuk; ponieważ wymiary formy I nie pasowały do wielkości znaczka tylko w dwóch rzędach (20 szt.) jest on na właściwej wysokości, w miarę centralnie po środku rysunku znaczka; na innych jest znacznie poprzesuwany i rzadko mieści się na pojedynczym znaczku w całości, gwarancja Schmutz. | Fi.106 IA Mi.122ByI |
| 4 000 PLN | |
18387 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria. | Fi.107-13 Mi.123-9 |
| 20 PLN | |
18388 |
1919 Sejm Ustawodawczy, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.107-13 Mi.123-29 |
| 25 PLN | |
18389 |
1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, parka znaczków za 15 fen. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.108 MK2 Mi.124 UMs |
| 400 PLN | |
18390 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka prób arkuszowych z drukiem dwustronnym. | Fi.108P5 |
| 300 PLN | |
18391 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - duży format, narożny czworoblok niekatalogowanych prób znaczków za 20 f. o potrójnym druku, dwa bicia w jednym miejscu, trzecie skośnie przesunięte, gwarancja Schmutz. | Fi.109 P4 Dpt Mi.125 |
| 800 PLN | |
18392 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński, bardzo rzadka narożna próba znaczka za 20 fen. w kolorze czarnym na barwnym kartonie, gwarancja. | Fi.109 P2 Mi.125 |
| 1 000 PLN | |
18393 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - duży format, marginesowa próba znaczka za 20 fen. rzadsza bez podwójnego druku, gwarancja Schmutz. | Fi.109 P3 Mi.125 |
| 150 PLN | |
18394 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka znaczków ciętych (duży Trąbczyński) lub prób znaczka za 20 fen. w kolorze definitywnym. | Fi.109nz/P3 Mi.125 |
| 400 PLN | |
18395 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, rzadka jako gumowana próba znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym, zachowana w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą (Fi.440.-), w zasadzie jak znaczek cięty, gwarancja. | Fi.110 P3 Mi.126 |
| 400 PLN | |
18396 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - mały format, makulatura próby znaczka za 20 fen. - niekatalogowana jako potrójny druk, w środku jest to druk lekko zdwojony, a trzeci jest mocno przesunięty na ukos, gwarancja. | Fi.110 P4 Dpt MK Mi.126 |
| 150 PLN | |
18397 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, bardzo rzadka próba w kolorze ciemnoniebieskim, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.110P6 Mi.126P |
| 1 200 PLN | |