19119 |
1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan. | Fi.312 |
| 40 PLN | |
19120 |
1939 zlecenie inkasowe ze Żnina. | Fi.313 Mi.334 |
| 50 PLN | |
19121 |
| 15 PLN | |
19122 |
| 100 PLN | |
19123 |
| 60 PLN | |
19124 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków na specjalnej dekoracyjnej kopercie ostemplowana 11.II kasownikiem okolicznościowym (lewa narta wyżej) z dodatkową nalepką zawodów; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 002). | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 70 PLN | |
19125 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta (Fi.80.-). | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 60 PLN | |
19126 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria kasowana na wycinkach. | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
19127 |
1939 seria historyczna, 15 gr (bez mieczy grunwaldzkich) - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 1.VI.1939 z urzędu Warszawa 2 - Kiosk do Częstochowy; rysunek znaczka przypominający polskie zwycięstwo pod Grunwaldem został zmieniony po protestach strony nienieckiej. | Fi.334 Mi.355 |
| 15 PLN | |
19128 |
1939 Zaolzie, kartka z Bogumina 2 25.7.39 do Cieszyna. | Fi.334 |
| 80 PLN | |
19129 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, czworoblok, podlepka na marginesie. | Fi.335 Mi.356 |
| 20 PLN | |
19130 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku. | Fi.336-8 Mi.357-9 |
| 70 PLN | |
19131 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku, ostemplowane kasownikiem okolicznościowym. | Fi.336-38 Mi.357-59 |
| 60 PLN | |
19132 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku (Fi.90.-). | Fi.336-38 Mi.357-59 |
| 60 PLN | |
19133 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, trójblok znaczków z bloku (Fi.90.-) z szerokim marginesem wokół. | Fi.336-38 Mi.357-59 |
| 70 PLN | |
19134 |
1939 całostka wysłana z Małkini w dniu wybuchu II Wojny Światowej 1.9.39 do Koloni Wileniec, stempel cenzury wojskowej BC41, gwarancja. | Fi.Cp78 |
| 220 PLN | |
19135 |
1939 HARCERSTWO - "X JUBILEUSZOWE TARGI WOŁYŃSKIE 15-25.IX.1939" Równe Wołyńskie, doskonała odbitka jednego z rzadszych przedwojennych kasowników okolicznościowych na ilustrowanej karcie pocztowej, wysłanej 16.VIII do obozu drużynowych wołyńskich w miejscowości Pieszczanka poczta Smyga; dobry stan zachowania, karta pionowo zgięta (Myślicki 39 030); gwarancja. | Fi.Cp88 |
| 300 PLN | |
19136 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok na wycinku. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 40 PLN | |
19137 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 120 PLN | |
19138 |
1939 "POLSKA NA SZLAKU J.PILSUDSKIEGO" - fałszerstwo (najprawdopodobniej niemieckie) kasownika okolicznościowego (Myślicki 39 022), różniące się zarówno kształtem i wymiarami, a przede wszystkim błędem w nazwisku Marszałka (litera "L" zamiast "Ł"), blok na kopercie ostemplowany fałszywym kasownikiem w kolorze czarnym - rzadkie! | Fi.bl.8 FK |
| 200 PLN | |
19139 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty (Fi.150.-). | Fi.bl.8 |
| 120 PLN VERKAUFT | |
19140 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, oryginalny blok z udanym niemieckim fałszerstwem kasownika okolicznościowego, zwraca uwagę błąd PILSUDSKIEGO przez L zamiat Ł. | Fi.bl.8 FK |
| 200 PLN | |
19141 |
1939 datownik Poczty Polowej nr 74 odbity grzecznościowo na liście. | |
| 20 PLN | |
19142 |
1939 datownik Poczty Polowej nr 184 odbity grzecznościowo na liście. | |
| 15 PLN | |
19143 |
1939 koperta firmy RUNO ze Lwowa z wydrukowanym prywatnym znakiem opłaty "OPŁ. UISZCZ. GOT. / ZARZ. M.P.I T. / KR.P.W. 601/47/37c" wysłana 14.VI.39 do Torunia. | |
| 80 PLN | |
19144 |
1939 kontrolne odbitki rekwizytów pocztowych z agencji pocztowo-telegraficznej z niewielkiej miejscowości Dźwiniaczka położonej w najdalszym południowo-wschodnim zakątku Polski: datownika, stempla nagłówkowego, pieczęci do laku, stempelka polecenia, kwadratowego stempelka "V3864"z liczbami rzymską i arabską, a także numeratora; odbitki sporządzone najpewniej we wrześniu 1939 roku, prawdopodobnie tuż przed wkroczeniem Sowietów na teren Polski; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
19145 |
1939 datownik Poczty Polowej nr 178 odbity grzecznościowo na liście. | |
| 20 PLN | |
19146 |
1939 przekaz paczkowy z Białej Podlaskiej do Włodawy. | |
| 45 PLN | |
19147 |
1939 pokwitowanie opłaty radiofonicznej z Gdyni. | |
| 15 PLN | |
19148 |
1939 kartka z Gdyni do Chwaszczyna opłacona frankaturą mechaniczną Państwowego Banku Rolnego. | |
| 50 PLN VERKAUFT | |
19149 |
1939 list polecony z Warszawy do Żyrardowa na kopercie pocztowej - "Sprawa służbowa / Wolna od opłaty pocztowej". | |
| 120 PLN | |
19416 |
| 1 200 PLN | |
25220 |
1924 ZSRR, list polecony frankowany parką znaczków za 20 kop. wysłany 20.V z Leningradu do Warszawy, stemple leningradzkich urzędów pośrednich, kasownik odbiorczy Warszawa 24.V; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.241III |
| 120 PLN | |