18718 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z bloku na lotniczym liście poleconym do Lwowa przewiezionym 3.V specjalną pocztą lotniczą zorganizowaną z okazji wystawy; dodatkowy stempel "Par Avion. - Samolotem. Expedition Philatelique" (Myślicki 28 203 - stopień rzadkości C); opłata za taki list wynosiła 0,25 (list) + 0,40 (polecenie + 1,25 zł. (lotniczy), ponieważ znaczkami opłacono jedynie 1,85 zł. dodatkowe 5 gr. pobrano gotówką - stempelek po lewej, na odwrocie kasownik przejściowy WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY i odbiorczy Lwów z 4.V; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (brak tylnej klapy); sygnowane Esperantista Filatelejo. | Fi.235 Pw 236 Mi.254 Zf 255 |
| 800 PLN | |
18719 |
| 450 PLN | |
18720 |
| 400 PLN | |
18721 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria czystych znaczków z bloku. | Fi.235-36 Mi.254-55 |
| 400 PLN | |
18722 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
18723 |
1928 znaczek unieważniony stemplem ambulansu pocztowego na trasie Lwów - Załucze nr 34c. | Fi.237 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
18724 |
1928 Gen. Józef Bem, próba w kolorze czerwonym - odbitka z drzeworytu z podpisem E.Gaspe (Fi.4500.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.237 P1 Mi.256 |
| 4 500 PLN | |
18725 |
1928 wydanie obiegowe z Józefem Piłsudskim, znaczek w kolorze jasno niebieskostalowym, gwarancja i opis. | Fi.238a Mi.257 |
| 65 PLN | |
18726 |
1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski znaczek za 50 gr w kolorze niebieskozielonym - frankatura mieszana, list polecony wysłany 14.V.1932 z Warszawy do Pławna; zwracają uwagę dwie różne odbitki stempelka polecenia, w tym jedna unieważniona poprzez przekreślenie; kasownik odbiorczy na odwrocie; niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.238a, 226 Mi.257, 245 |
| 200 PLN | |
18727 |
1928 prezydent Ignacy Mościcki, czworoblok. | Fi.239 Mi.258 |
| 800 PLN | |
18728 |
1928 wydanie obiegowe - prezydent Ignacy Mościcki, znaczek na papierze prążkowanym poziomo, niewielka podlepka. | Fi.239z Mi.258v |
| 90 PLN | |
18729 |
1928 Henryk Sienkiewicz, czworoblok. | Fi.240 Mi.259 |
| 50 PLN | |
18730 |
1928 Henryk Sienkiewicz, czworoblok znaczków za 15 gr. z międzypolem na dole, pochodzi z górnej części z dwusektorowego walca (układ 2), z którego drukowano znaczki o wymiarach 18-22 mm; górny sektor posiadał 80 znaczków, a dolny 70, oba sektory były rozdzielone 28,5 mm międzypolem, czworoblok znaczków rozdzielonych międzypolem (Fi.2000.-). | Fi.240 Mi.259 |
| 600 PLN | |
18731 |
1928 LWÓW 15 BOGDANÓWKA, Henryk Sienkiewicz - frankatura mieszana, list polecony wysłany 20.VI.31 z urzędów Lwów 15 do Winnipeg, zwraca uwagę niecodzienny stempelek polecenia Lwów 15 Bogdanówka odbity nieco słabiej; na odwrocie datowniki odbiorcze; dobry stan zachowania. | Fi.240a Mi.259 |
| 72 PLN VERKAUFT | |
18732 |
1928 list na kopercie żałobnej wysłany jako druk z Poznania do Lwowa. | Fi.242 |
| 15 PLN | |
18733 |
1928 wydanie obiegowe, fałszerstwo wiedeńskie znaczka za 25 gr. na szkodę poczty. | Fi.244F2 Mi.263FFä |
| 80 PLN | |
18734 |
1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Katowice - Lublin nr 251. | Fi.Cp48 |
| 50 PLN | |
18735 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z trzema podlepkami na górnym marginesie, gwarancja. | Fi.bl.1 Mi.Bl.1 |
| 600 PLN | |
18736 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok w ładnym stanie. | Fi.bl.1 Mi.Bl.1 |
| 1 200 PLN | |
18737 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z unikalnym podwójnym ząbkowaniem "suche ząbkowanie", unikalne i nie katalogowane, fotoatest. | Fi.bl.1 Mi.Bl.1 |
| 5 000 PLN | |
18738 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, miejscowy list opłacony blokiem unieważnionym 11.V kasownikiem okolicznościowym Wystawy w Warszawie, na odwrocie owalny stempelek nadawcy "Niedźwiedzki handel win i artykułów kolonialnych"; całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Plewka. | Fi.bl.1 |
| 1 200 PLN | |
18739 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok ze śladami podlepek na marginesach, liczony jako pasek znaczków, pasek w pięknym stanie i co rzadkie z bardzo dobrym ząbkowaniem, gwarancja Krawczyk. | Fi.bl.1 |
| 600 PLN | |
18740 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok czysty z pełną ładną oryginalną gumą i co rzadkie z bardzo dobrym ząbkowaniem (Fi.1800.-), poza widoczną na skanie naturalna żyłką w papierze i lekkim pionowym zgięciem w ładnym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.1 |
| 1 000 PLN | |
18741 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok kasowany okolicznościowo i co rzadkie z pełną ładną oryginalną gumą, zachowany w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.1 |
| 750 PLN | |
18742 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w warszawie, blok z silnymi podlepkami na marginesach, znaczki z bloku w dobrym stanie z minimalnymi śladami po przywarciu na dole znaczków. | Fi.bl.1 (235, 236) Mi.Bl.1 |
| 350 PLN | |
18743 |
1928 list firmowy z Warszawy opłacony frankaturą mechaniczną. | |
| 40 PLN | |
18744 |
1929 kartka z Sanoka do Lwowa, znaczek z usterką w postaci uszkodzonego prawego dolnego narożnika. | Fi.209 Mi.237 |
| 30 PLN | |
18745 |
1929 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Petrowice nr 6 1.XI.29. | Fi.210 |
| 35 PLN | |
18746 |
1929 list lotniczy wysłany z Warszawy urzędu Warszawa Port Lotniczy do Paryża, stempel w ramce "POBRANO / PEROU zł … gr.", odbiorczy wirnik TOLOUSE 25.IV 1929 oraz na odwrocie datownik PARIS GARE DU NORD 24.-4 29. | Fi.219, 220, 221, 224 Mi.227, 228, 229, 232 |
| 45 PLN | |
18747 |
1929 "Do JWPana Józefa Piłsudskiego Marszałka Rzeczypospolitej Polskiej" list polecony wysłany 19.XII z Oświęcimia do Marszałka Piłsudskiego w Warszawie; na odwrocie datowniki odbiorcze: Warszawa 1 z 19.XII i Warszawa 11 z następnego dnia; walor z oryginalnego obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.238b, 242 Mi.270, 261 |
| 400 PLN | |
18748 |
1929 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 114 z wyróżnikiem c. | Fi.240 |
| 40 PLN | |
18749 |
1929 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 101 z wyróżnikiem a. | Fi.240 |
| 40 PLN | |
18750 |
1929 list firmowy z Trzebini do Holandii. | Fi.241 Mi.26 |
| 15 PLN | |
18751 |
1929 list firmowy z Warszawy, znaczek kasowany wirnikiem okolicznościowym Powszechnej Wystawy Krajowej w Poznaniu. | Fi.241 Mi.260 |
| 80 PLN | |
18752 |
1929 "POWSZECHNA/ WYSTAWA KRAJOWA/ POZNAŃ 16.V.-30.IX.1929/ EXPOSITION GENERALE/ POLONAISE" Warszawa 2 (wyróżnik "c"), wirnik okolicznościowy na liście wysłanym 1.V do Krakowa, zwraca uwagę dekoracyjna koperta firmowa wydawnictwa "Trzaska, Evert, Michalski" (Myślicki 29 105). | Fi.241 Mi.260 |
| 50 PLN | |
18753 |
1929 "POWSZECHNA/ WYSTAWA KRAJOWA/ POZNAŃ 16.V.-30.IX.1929/ EXPOSITION GENERALE/ POLONAISE" Warszawa 2 (wyróżnik "c"), wirnik okolicznościowy na drukach wysłanych 20.IX.1929 do Wieliczki; karta firmowa "POLSKA WYTWÓRNIA RADJOTECHNICZNA RADIO-JAR", znaczek uszkodzony (Myślicki 29 105). | Fi.242 Mi.261 |
| 25 PLN | |
18754 |
1929 kartka z warszawy do Poznania z wirnikiem Powszechnej Wystawy Krajowej w Poznaniu. | Fi.242, 243 |
| 20 PLN | |
18755 |
1929 list firmowy z Czortkowa nadany w ambulansie pocztowym na trasie Husiatyń - Stanisławów nr 382. | Fi.244 Mi.263 |
| 90 PLN | |
18756 |
1929 kartka z Gdańska do Czechosłowacji, bardzo rzadki stempel "SKRZYNKA OKRĘTOWA P.P. ŻEGLUGA POLSKA S.S. "GDAŃSK"", S.S. Gdańsk – polski parowy statek pasażerski żeglugi przybrzeżnej został zbudowany przez Stocznię Cesarską w Gdańsku w roku 1926 na zamówienie polskiego armatora "Żegluga Polska", widokówka z Helu. | Fi.244 |
| 400 PLN | |
18757 |
1929 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Nowy Sącz - Kraków nr 133. | Fi.Cp48 |
| 80 PLN | |