19967 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Lösosina Gorna do Limanowej. | |
| 40 PLN | |
19968 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Dunajca. | |
| 40 PLN | |
19969 |
1943 sądowy dowód doręczenia, wysłany z agencji Tuczna do Białej Podlaskiej, stempelki: czerwony trzywierszowy w ramce stempelek "Tuczna über Biała-Podlaska", obok datownik BIALA PODLASKA (DISTR. LUBLIN); dobry stan zachowania. | |
| 35 PLN | |
19970 |
1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 1.3 z Lizbony do Józefowa; liczne stempelki cenzur, dodatkowo na froncie ślady chemicznego poszukiwania ukrytych informacji przez cenzorów; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo złamana). | |
| 100 PLN | |
19971 |
1943 znaczki opłaty stemplowej. | |
| 80 PLN | |
19972 |
1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy. | |
| 60 PLN | |
19973 |
1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt. | |
| 70 PLN | |
19974 |
| 40 PLN | |
19975 |
1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy niemieckiej organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie. | Fi.76; 36 |
| 30 PLN | |
19976 |
1944 przekaz paczkowy nadany w pośrednictwie pocztowym w Radawie przez Jarosław do Landshut koło Krakowa. | Fi.77, 86 |
| 200 PLN | |
19977 |
1944 kartka z Piotrkowa do Krakowa do Rady Głównej Opiekuńczej (stempel odbiorczy Rady), organizacji polską działająca w czasie II wojny światowej, świadczącą pomoc Polakom, współpracującą z czerwonym Krzyżem w Szwajcarii, fotoatest Drzewiecki. | Fi.78 |
| 280 PLN | |
19978 |
1944 AMBULANS relacji Rzeszów - Jasło, znaczek na wycinku skasowany 02.3.44 datownikiem ambulansu BAHNPOST REICHSHOF (DISTR.KRAKAU)-JASLO ZUG 235, dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia na znaczkach). | Fi.78 |
| 50 PLN | |
19979 |
1944 55. urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; na odwrocie arkusza 24 gr na 3 znaczkach lewej kolumny pionowy paseczek zgrubienia gumy, bardzo dobry stan zachowania (Fi.140.-). | Fi.117-19 |
| 150 PLN VERKAUFT | |
19980 |
| 40 PLN | |
19981 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria narożnikowa z gapami. | Fi.120-4 |
| 40 PLN | |
19982 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w czworoblokach. | Fi.120-4 |
| 20 PLN | |
19983 |
| 50 PLN | |
19984 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.120-24 Pw2, 122 B2 |
| 100 PLN | |
19985 |
1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 30 gr. z błędem na poz.4 lub 9 "uszkodzona ramka nad cyfrą 3", gwarancja Krawczyk. | Fi.122 B1 Mi.122I |
| 50 PLN | |
19986 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, arkusz sprzedażny znaczka za 1 + 1 zł złożony w połowie. | Fi.124 ark. |
| 170 PLN | |
19987 |
| 480 PLN | |
19988 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, dwie odmiany znaczka za 10+10 zł na kopertach ostemplowane okolicznościowo 26.10 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu. | Fi.125; 38 |
| 400 PLN | |
19989 |
1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu. | Fi.125; 38 |
| 120 PLN | |
19990 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł, arkusik - sektor 1, ogólnie dobry stan zachowania (w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie). | Fi.125a |
| 400 PLN | |
19991 |
| 250 PLN | |
19992 |
| 150 PLN | |
19993 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł nieząbkowany, arkusik - sektor 3, bardzo dobry stan zachowania (w papierze naturalne wtrącenie, prawy górny narożnik minimalnie słabszy). | Fi.125b nz |
| 500 PLN | |
19994 |
1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek cięty z szerokim prawym marginesem. | Fi.125b nz |
| 50 PLN | |
19995 |
1944 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa. | Fi.Cp9 |
| 35 PLN | |
19996 |
1944 całostka GG użyta miejscowo w Wiedniu, osobliwe. | Fi.Cp9 |
| 100 PLN | |
19997 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 wysłana z agencji pocztowej w Kompinie do Rybna, fioletowy dwuwierszowy stempelek "Kompina über Lowitsch (Distr Warschau)" odciśnięty prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano 22.9 w Łowiczu; słaby stan zachowania (karta pionowo złamana). | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 40 PLN | |
19998 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "kropka pod K i strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta. | Fi.Cp9c Mi.P12/03 |
| 100 PLN | |
19999 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), na odwrocie minimalne ślady podlepek. | Fi.Cp9c Mi.P12/03 |
| 40 PLN | |
20000 |
1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z błędem; czysta (Fi.120 euro). | Fi.Cp9c B |
| 80 PLN | |
20001 |
1944 portret Hitlera, karta ostemplowana grzecznościowo 15.8 kasownikiem WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "ay", bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 20 PLN | |
20002 |
1944 portret Hitlera, karta czysta, dobry stan zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 10 PLN | |
20003 |
| 40 PLN | |
20004 |
| 150 PLN | |
20005 |
| 40 PLN | |
20006 |
| 70 PLN | |