Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 87. Kriegsgefangenlager Woldenberg

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
3477

1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek na wycinku unieważniony 10.II datownikiem okolicznościowym; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.18
45 PLN
3478

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 24.V kasownikiem "400-LECIE KOPERNIKA" i seria kasowana; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Schmutz, Falkowski.

Fi.19-21
250 PLN
VERKAUFT
3479

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja.

Fi.19-21
140 PLN
VERKAUFT
3480

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana okolicznościowo, gwarancja.

Fi.19-21
100 PLN
VERKAUFT
3481

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków na kartach, każdy ostemplowany innym kasownikiem okolicznościowym: 5 f - 11.XI.43 "ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI", 10 f - 14.VIII,43 "WYSTAWA DOM MIESZKALNY 14-20.VIII.43", 20 f - 24.V.43 "ROKITNA"; gwarancja.

Fi.19-21
200 PLN
VERKAUFT
3482

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek za 20 fen. na i znaczek za 5 fen. z serii Pochodnia na karcie pocztowej przesłanej 13.VI (opłata niezgodna z taryfą), znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA 1915", gwarancja Krawczyk.

Fi.21, 15by
80 PLN
3483

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na karcie, ostemplowany 4.IX kasownikiem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI"; gwarancja Krawczyk.

Fi.22
40 PLN
3484

1943 karnet - zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" organizowanej przez Koło Techników Budowlanych i Drogowo-Wodnych przesłany 12.VIII, wykonane drzeworytem efektowne i rzadkie wydawnictwo w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.22
700 PLN
VERKAUFT
3485

1943 Hetmani - Jan Zamojski, unikalna próba znaczka za 5 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze granatowoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk, na odwrocie charakterystyczny stempelek "P", gwarancja Schmutz.

Fi.22 P2
1 800 PLN
3486

1943-44 Hetmani, seria kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz.

Fi.22-30
180 PLN
3487

1943 hetmani, odbitki z unieważnionej matrycy.

Fi.22-30
90 PLN
3488

1943 Hetmani, rzadko spotykana frankatura wielokrotna - znaczki z Janem Zamoyskim ostemplowane 27.XII datownikiem w wyjątkowo stosowanym kolorze czerwonym na prawidłowo opłaconej pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk.

Fi.23
160 PLN
3489

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na karcie świątecznej, wysłanej 24.XII dodatkowo stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; gwarancja Schmutz.

Fi.23
120 PLN
3490

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na karcie ostemplowany 29.VI.1944 kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA"; gwarancja.

Fi.24
60 PLN
3491

1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.11 30F4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.24 P2
2 250 PLN
3492

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie; na froncie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempelek propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 31.XII; gwarancja Schmutz.

Fi.25
150 PLN
3493

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej wielkanocną grafiką sygnowanyą Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA; karta z obiegu pocztowego wysłana 8.IV.44; gwarancja.

Fi.25
150 PLN
3494

1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze szarofioletowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.8. 18E5, jego adnotacja na odwrocie.

Fi.26 P3
2 250 PLN
3495

1943 Hetmani, znaczek z Karolem Chodkiewiczem na karcie z oryginalnego obiegu, wysłanej 31.XII z dodatkowym stemplem propagandowym "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z grafiką autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającą Ostrą Bramę w Wilnie, na froncie rzadko stosowany ozdobny napis POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk.

Fi.27
200 PLN
3496

1943 Hetmani - Stefan Czarniecki, unikalna próba znaczka za 20 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze matowoniebieskim w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 28.0.3. w kolorze mattblau 22E5, jego adnotacja na odwrocie.

Fi.28 P1
2 250 PLN
3497

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką znaczek czysty, gwarancja Krawczyk.

Fi.28ax1 Pw
400 PLN
3498

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, bardzo rzadki z przywieszką i skasowany czerwonym kasownikiem obiegowym, gwarancja Schmutz.

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
3499

1943 hetmani, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.30
30 PLN
3500

1943 gen. Władysław Sikorski, gwarancja.

Fi.31
20 PLN
VERKAUFT
3501

1943 Generał Władysław Sikorski - wydanie żałobne, znaczek kasowany; Obrona Warszawy, znaczek kasowany 25.IX w dniu wejścia do obiegu; 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek kasowany okolicznościowo 11.XI, dwukolorowa odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.31, 32, 33, 33 E
450 PLN
3502

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek na dużym wycinku skasowany okolicznościowo 11.XI w dniu Święta Niepodległości; gwarancja Krawczyk.

Fi.33
60 PLN
3503

1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu, gwarancja.

Fi.33 E
300 PLN
3504

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach ciemnozielonym i lawendowozielonym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.9. 25F3/30D3, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryzewski.

Fi.33 P9
8 000 PLN
3505

1943 Polska YMCA, karta z wydrukowanym na odwrocie tekstem, ozdobiona grafiką Koła Filatelistów, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "WILNO" z okazji rocznicy wyzwolenia Wilna w 1919; gwarancja.

Fi.34
200 PLN
3506

1943 Polska YMCA, znaczek na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie; na froncie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempelek propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 24.XII; gwarancja Schmutz.

Fi.34
200 PLN
3507

1943 Polska YMCA, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.34
30 PLN
3508

1943 CAŁOSTKA BEZ ZNAKU OPŁATY - Orzeł, faza druku całostki z wydrukowanym napisem POCZTÓWKA, ale bez znaku opłaty; znak opłaty i napis POCZTÓWKA drukowano osobno, ale bardzo starannie i bez błędów; powstanie pod ścisłą kontrolą takiej odmiany mogło być celowe - to wczesna faza druku; zachowana jako egzemplarz próbny napisu POCZTÓWKA i tak zagwarantowana; walor był własnością członka Komisji Pocztowej Obozu IIC por.Mieczysława Węgrzeckiego, idealny stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp6
600 PLN
3509

1943 Orzeł, całostka czysta z wydrukowanym na odwrocie emblematem YMCA, dobry stan zachowania (minimalne przebarwienia); gwarancja.

Fi.Cp6
200 PLN
3510

1943 Orzeł - znak opłaty z karcie pocztowej, odbitka z unieważnionej przez przecięcie matrycy o nietypowo dużych marginesach i fałszerstwo próby, zrobione z takiej odbitki poprzez retusz przecięcia i zadrukowanie marginesu, gwarancja Krawczyk i FALSUM Krawczyk.

Fi.Cp6 P FFi
200 PLN
3511

1943 wezwanie do Stacji Dentystycznej wysłane na koszt odbiorcy, dopisek "Pobrać" czerwoną kredką, doklejony znaczek dopłaty skasowany 20.X; walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia); gwarancja.

Fi.D2bx2
100 PLN
3512

1943 80 rocznica powstania styczniowego: blok ostemplowany 22.01 w dniu wejścia do obiegu datownikiem w kolorze czerwonym i bardzo rzadka odbitka na bibułce, rozmiarami zbliżona do wielkości bloku, z oryginalnej unieważnionej matrycy (większość odbitek ma znacznie mniejsze wymiary); na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Ryblewski, Krawczyk.

Fi.bl.3
750 PLN
3513

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
280 PLN
3514

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
400 PLN
3515

1943 80 rocznica powstania styczniowego: blok i znaczki z bloku ostemplowane 22.01 w dniu wejścia do obiegu datownikiem w rzadko stosowanym kolorze czerwonym; 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku znaczek czysty i odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Krawczyk,.

Fi.bl.3, 18
500 PLN
3516

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja.

Fi.bl.4
320 PLN