Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 87. Kriegsgefangenlager Woldenberg

3437

Fi.15bx-17x
50 PLN
3438

1942-43 Pochodnia, seria czysta na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz, Krawczyk.

Fi.15bx-17x
70 PLN
3439

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie z ręcznie wykonaną ilustracją wielkanocną wysłanej 24.IV.43, dodatkowy stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; doskonały stan zachowania; gwarancja.

Fi.15by
1 200 PLN
3440

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym skasowany 24.XII na niecodziennym formularzu z liniami adresowymi, napisem POCZTÓWKA i oznaczonym miejscem na znaczek, ozdobiony rysunkiem wykonanym piórkiem, przedstawiającym pływaka w momencie skoku do wody, sygnowane "JM"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15by
2 000 PLN
3441

Fi.16x
150 PLN
3442

Fi.17y
800 PLN
3443

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o ciemnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony rysunku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2IIbx
200 PLN
3444

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony rysunku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2Iax
180 PLN
3445

Fi.Cp2Iay
80 PLN
3446

Fi.Cp2Iay, 11ay
100 PLN
3447

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty - zawiadomienie z biblioteki - wysłana 22.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3
150 PLN
3448

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty, idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3b
200 PLN
3449

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnozielonym znaku opłaty, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4
200 PLN
3450

1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki, z obiegu, znak opłaty nieskasowany; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5
100 PLN
3451

1942 Lotnik, całostka, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
120 PLN
3452

1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 5.II.1943, prawdopodobnie nie dotarła do adresata, zwrócona do biblioteki, ofrankowana znaczkiem z serii Pochodnia wysłana powtórnie i doręczona 13.II; niespotykany walor o wyjątkowo ciekawym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5, 15by
400 PLN
3453

1942 cyfry, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.D1
25 PLN
3454

1942-43 Cyfry, seria dopłat na wycinkach, czerwonobrązowe z kasownikiem okolicznościowym, zielone z czerwonym obiegowym, a jasnobrązowe ze zwykłym obiegowym, gwarancja.

Fi.D1-4
480 PLN
3455

Fi.D1-4
400 PLN
3456

Fi.D1-4
600 PLN
3457

1942 znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1y, D3y
400 PLN
3458

Fi.D3
25 PLN
3459

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znak opłaty za 10 pf. z nieretuszowanej kliszy w kolorze jasnozielonym, na papierze prążkowanym pionowo od strony rysunku, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.Iax (Cp2)
36 PLN
3460

Fi.bl.1 B
3 200 PLN
3461

Fi.bl.1
2 500 PLN
3462

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, na dwóch odmianach papieru: kremowym - 0,09 mm i białym - 0,08 mm, zwraca uwagę inne przyjęcie farby co zmienia znacznie wyrazistość rysunku i intensywność barwy, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
1 000 PLN
3463

Fi.bl.2
400 PLN
3464

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.850.-), gwarancja.

Fi.bl.2
600 PLN
3465

1942 wystawa filatelistyczna, blok. gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
500 PLN
3466

Fi.bl.2 P FFi
250 PLN
3467

800 PLN
3468

1942-44 Kompletny zestaw 21 kasowników okolicznościowych z obozu Woldenberg - każdy na oddzielnej karcie lub wycinku.

1 000 PLN
3469

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowych za 2 Reichsmarki na papierze ze znakiem wodnym, słabszy stan.

180 PLN
3470

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowych za 5 Reichsmarek na papierze ze znakiem wodnym, lekko uszkodzone narożniki.

240 PLN
3471

180 PLN
3472

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowych za 1 Reichsmarkę na papierze ze znakiem wodnym, słabszy stan.

120 PLN
3473

Fi.(bl.4)
180 PLN
3474

1943 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie unieważniony kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA 1915", gwarancja.

Fi.15bx
50 PLN
3475

1943 "DRUGA WYSTAWA DRZWORYTU" stempel propagandowy z błędem DRZWORYTU zamiast DRZEWORYTU na karcie pocztowej wysłanej 23.IV, ofrankowanej znaczkiem Pochodnia za 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym; dodatkowo stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; doskonały stan zachowania; gwarancja.

Fi.16x
250 PLN
3476

Fi.18
50 PLN