23351 |
| 20 PLN | |
24117 |
| 10 PLN | |
25330 |
1871-1918 "Austriackie całostki i formularze pocztowe dla ludności polskojęzycznej w zaborze austriackim 1871 - 1918", książka autorstwa Piotra Pelczara i Wojciecha Ziółkowskiego, 120 stron, kolorowe ilustracje. | |
| 50 PLN | |
25331 |
1900 dwujęzyczna, w tym w języku polskim, całostka z opłaconą odpowiedzią z obiegu pocztowego. | Fi.Cp24 |
| 150 PLN | |
25332 |
1904 trójjęzyczna całostka, w tym w języku polskim. | Fi.Cp22 |
| 10 PLN | |
25333 |
1906 całostka trójjęzyczna, w tym w języku polskim. | Fi.Cp29 |
| 20 PLN | |
25334 |
| 80 PLN | |
25335 |
1918 NADRUK MOCNO PRZESUNIĘTY, wydanie warszawskie, karta 15 fen/7,5 z nadrukiem mocno przesuniętym w prawo; słabszy stan zachowania; gwarancja Schmutz; karta 15 fen/10; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 13; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp1I MK |
| 800 PLN | |
25336 |
1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; unikalna odmiana - belka zakrywająca nadruk "Postkarte" ciągła (nie dzielona)!!! pozostałe cechy wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - prawdopodobnie typ 5; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia na i pod górnymi ząbkami doklejonego znaczka) - karta niekatalogowana!!! | Fi.Cp1II |
| 144 PLN VERKAUFT | |
25337 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 14 w tym na doklejonym znaczku za 2,5 fen. | Fi.Cp1Is |
| 120 PLN | |
25338 |
| 40 PLN | |
25339 |
1918 NADRUK UKOŚNY, wydanie warszawskie, karta 15 fen/10 z nadrukiem ukośnym; słabszy stan zachowania; gwarancja Schmutz; karta 15 fen/10 wysłana 15.12. z Warszawy do Żyrardowa, pełny tekst na odwrocie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 6; dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp2I MK |
| 1 400 PLN | |
25340 |
1918 wydanie warszawskie, karta 15 fen/10; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania. | Fi.Cp2II |
| 50 PLN | |
25341 |
1918 wydanie warszawskie, karta 15 fen/10; karta ostemplowana grzecznościowo 24.11 w Warszawie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania. | Fi.Cp2II |
| 30 PLN | |
25342 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z opłaconą odpowiedzią grzecznościowo kasowana prowizorycznym kasownikiem Konina, nadruk typ 9 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara. | Fi.Cp3I |
| 120 PLN VERKAUFT | |
25343 |
1918 wydanie warszawskie, część z opłaconą odpowiedzią karty podwójnej 15 fen/7,5 z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 8 (proponowana przez nich wycena 550.-); słabszy stan zachowania (przebarwienia). | Fi.Cp3IA |
| 120 PLN | |
25344 |
| 150 PLN | |
25345 |
| 160 PLN | |
25346 |
| 250 PLN | |
25347 |
1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 2. | Fi.Ca3 |
| 150 PLN | |
25348 |
1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 14. | Fi.Ca3 |
| 250 PLN | |
25349 |
1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 31. | Fi.Ca3 |
| 250 PLN | |
25350 |
1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 23. | Fi.Ca3 |
| 250 PLN | |
25351 |
1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 17. | Fi.Ca3 |
| 250 PLN | |
25352 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 111. | Fi.Cp.16xII |
| 80 PLN | |
25353 |
| 2 000 PLN | |
25354 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 96, ozdobnik w kształcie listka koniczyny, kropka po h dużo wyżej niż normalnie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp12II |
| 120 PLN | |
25355 |
1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 42, plamki. | Fi.Cp14IIx |
| 30 PLN | |
25356 |
| 40 PLN | |
25357 |
| 60 PLN | |
25358 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 42, na odwrocie gwarancja Schmutz. | Fi.Cp14IIy |
| 80 PLN | |
25359 |
1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 120 - brak rombu. | Fi.Cp14IIy |
| 60 PLN | |
25360 |
| 900 PLN | |
25361 |
| 50 PLN | |
25362 |
| 80 PLN | |
25363 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 113 (duża kropka) wysłana 28.VI z Krynicy do Żywca, słaby stan zachowania (karta pionowo zgięta). | Fi.Cp16IIx |
| 30 PLN | |
25364 |
| 30 PLN | |
25365 |
| 40 PLN | |
25366 |
| 200 PLN | |
25367 |
| 60 PLN | |