25177 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, oryginalnie kasowany znaczek za 250.000 Mk (Mi.480 euro), gwarancja Krawczyk. | Fi.171 Mi.177 |
| 400 PLN | |
25178 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, seria w czworoblokach z górnymi marginesami, czworobloki przedrukowe - narożne, czyste. | Fi.171-74 Mi.177-80 |
| 80 PLN | |
25179 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, seria czysta w ładnym stanie. | Fi.171-74 Mi.177-80 |
| 20 PLN | |
25180 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z abklaczem i przesuniętą perforacją. | Fi.172 |
| 25 PLN | |
25181 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, pasek z abklaczem (ślady przywarcia na gumie). | Fi.172 |
| 80 PLN | |
25182 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, próba znaczka za 500 000 Mk. w kolorze jasnoniebieskofioletowym na papierze ze znakiem wodnym leżącym, gwarancja Krawczyk. | Fi.172 P1 Mi.178 P1 |
| 400 PLN | |
25183 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2 mln./100.000 Mk. z uszkodzonym nadrukiem "Millionen", gwarancja Krawczyk. | Fi.173 B Mi.179 |
| 40 PLN | |
25184 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2 mln./100.000 Mk. z błędem "uszkodzona 2", gwarancja Krawczyk. | Fi.173 B Mi.179 |
| 40 PLN | |
25185 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z nadrukiem 5 Millionen na znaczku podstawowym za 10.000 zamiast za 100.000 Mk. (Mi.170 euro), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.174 B1 Mi.180 F I |
| 340 PLN | |
25186 |
1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, seria na podlepkach w ładnym stanie. | Fi.175-86 Mi.181-92 |
| 400 PLN | |
25187 |
1923 znaczek dopłaty z abklaczem. | Fi.D27 |
| 15 PLN | |
25188 |
1923-27 znaczki dopłaty wydanie definitywne w nowej walucie, seria kasowana (Mi.110 euro). | Fi.D30-39 Mi.P30-39 |
| 200 PLN | |
25189 |
1923 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, znaczek za 10.000/20 Mk. z błędem na znaczku podstawowym na poz.26 "odbitka gwoździa po lewej", gwarancja Krawczyk. | Fi.P27 Mi.D27 |
| 50 PLN | |
25190 |
1923 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, parka znaczków za 10.000/20 Mk., oba z błędami na znaczku podstawowym - lewy na poz.25 "pęknięta ramka", a prawy na poz.26 "odbitka gwoździa po lewej", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.P27 Mi.D27 |
| 120 PLN | |
25191 |
1923 wydanie przedrukowe, czworoblok nadrukiem przesuniętym. | Fi.U38 |
| 30 PLN | |
25192 |
1923 znaczek urzędowy z abklaczem. | Fi.U38 |
| 15 PLN | |
25193 |
1923 korespondencja nadchodząca do Gdańska aż do 1923 roku podlegała cenzurze, dotyczyło to zwłaszcza przesyłek poleconych i wartościowych, list polecony do Gdańska wysłany 21.3 z Lübbenau, trzy różne stempelki cenzury gdańskiej odciśnięte kilkakrotnie nr: 48, 73, 83; na odwrocie zalepka cenzury niemieckiej i kasownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania z minimalnymi barwnymi zaciekami. | Mi.219, 230 |
| 150 PLN | |
25194 |
1923 korespondencja nadchodząca do Gdańska aż do 1923 roku podlegała cenzurze, dotyczyło to zwłaszcza przesyłek poleconych i wartościowych, list polecony do Gdańska wysłany 6.4 z Dortmundu, cztery różne stempelki cenzury gdańskiej odciśnięte kilkakrotnie nr: 72, 73 (w owalnej i kwadratowej ramce), 86; na odwrocie zalepka cenzury niemieckiej i kasownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania z minimalnymi barwnymi zaciekami. | Mi.232, 268 |
| 150 PLN | |
25195 |
1924 Herb Gdańska w owalu, seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.115.-). | Fi.187-95, 187-88R Mi.193-201, 193-94D |
| 90 PLN | |
25196 |
| 20 PLN | |
25197 |
| 450 PLN | |
25198 |
1924-32 widoki Gdańska i okolicy (I+II), pełna (z odmianą koloru) seria na podlepkach w ładnym stanie. | Fi.201-07 Mi.207-13 |
| 600 PLN | |
25199 |
1924 Herb Gdańska w owalu, znaczek za 15 fen z błędem na poz.11 "nosek lewej cyfry 1 przedłużony ku dołowi i pęknięta u dołu litera D w Danzig", kasowany 2.7.27 w Sopocie; gwarancja Krawczyk. | Fi.208 B1 Mi.214I |
| 250 PLN | |
25200 |
1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25 Pf, czysta (Fi.140.-). | Fi.Cp27 Mi.P26 |
| 120 PLN | |
25201 |
1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25+25 Pf karta podwójna, gruba linia adresowa pęknięta w dwóch miejscach (karta bez błędów Fi.160.-). | Fi.Cp28 |
| 160 PLN | |
25202 |
1924 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczki z automatu za 5 fen - pasek pionowy pięciu sztuk, skasowany 4.9.1938 w Sopocie, rzadko spotykany w wielokrotnościach, bardzo dobry stan zachowania (pasek zgięty między 3 i 4 znaczkiem). | Fi.187R Mi.193D |
| 200 PLN | |
25203 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania (karta bez błędów Fi.160.-). | Fi.Cp28 |
| 160 PLN | |
25204 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf (Fi.160.-). | Fi.Cp29 |
| 120 PLN | |
25205 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są prawie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (karta bez błędów Fi.230.-). | Fi.Cp30 |
| 140 PLN | |
25206 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej gruba linia adresowa pęknięta w dwóch miejscach (karta bez błędów Fi.230.-). | Fi.Cp30 |
| 200 PLN | |
25207 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Rathaus. | Fi.Cp32 |
| 160 PLN | |
25208 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Krantor; gruba linia adresowa wyszczerbiona u dołu. | Fi.Cp32 |
| 180 PLN | |
25209 |
1925 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 20+20 Pf karta podwójna; bardzo dobry stan zachowania (Fi.260.-). | Fi.Cp37 |
| 250 PLN | |
25210 |
1927, 15.VII wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, czysty komplet 22 ilustrowanych kart obu wartości; jedno z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej atrakcyjnych wydań ilustrowanych całostek obszaru Ziem Polskich, niezwykle trudne do zdobycia i nieczęsto oferowane w komplecie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp39-40A Mi.P39-40I |
| 10 000 PLN | |
25211 |
1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Danzig, Krantor; karta wysłana 5.8.1932 w obszarze Wolnego Miasta z Bonsaka (Sobieszewo) do Siedlec Danzig-Schidlitz), znak opłaty skasowany datownikiem BOHNSACK FREIE STADT DANZIG; bardzo dobry stan zachowania (Fi.150.-). | Fi.Cp45d |
| 120 PLN VERKAUFT | |
25212 |
1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Danzig Marienkirche; czysta. | Fi.Cp45d |
| 220 PLN | |
25213 |
1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Danzig Technische Hochschule; czysta. | Fi.Cp45d |
| 220 PLN | |
25214 |
1929 wydanie z dopłata na rzecz Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, seria trzech podstawowych znaczków w stanie idealnym. | Fi.211-3 |
| 90 PLN | |
25215 |
1929 wydanie z dopłata na rzecz Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, seria trzech podstawowych znaczków. | Fi.211-3 |
| 150 PLN | |
25216 |
| 200 PLN | |