Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 82. Ganzsachen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
7643

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto).

Fi.Cp31
60 PLN
7644

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym).

Fi.Cp32
50 PLN
7645

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym); papier lekko marmurkowy.

Fi.Cp32
50 PLN
7646

1920 całostka z obiegu pocztowego z Krakowa, nie dodruk górnej części napisu KARTA POCZTOWA.

Fi.Cp32
20 PLN
7647

1920 kartka do obrotu zagranicznego z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
30 PLN
7648

1920 kartka do obrotu zagranicznego z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
30 PLN
7649

1920 kartka do obrotu zagranicznego z dwujęzycznym hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
40 PLN
7650

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f.

Fi.Cp33
60 PLN
7651

1920 całostka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
30 PLN
7652

1920 kartka z hasłem propagandowym E.

Fi.Cp35II
60 PLN
7653

1920 kartka z hasłem propagandowym E.

Fi.Cp35II
60 PLN
7654

1920 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
7655

1920 kartka do korespondencji zagranicznej z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
7656

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana; znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji.

Fi.Ct8
80 PLN
7657

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", na telegram wysłany 1/4 1921 z Warszawy do Sieradza, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, znaki opłaty unieważnione fioletowym jednowierszowym stemplem "Urząd Pocztowy Warszawa", na odwrocie wyliczenia porta, słabszy stan zachowania (całostka ukośnie złamana).

Fi.Ct8
80 PLN
7658

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
25 PLN
7659

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp38
40 PLN
7660

1921 kartka z Krakowa do Wrocławia.

Fi.Cp38, 115
20 PLN
7661

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp39I
30 PLN
7662

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp39I
30 PLN
7663

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
50 PLN
7664

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, uszkodzona litera P w POCZTOWA, pęknięcia i przerwania w liniaturze kartki, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź;

karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; wysłana 11.VIII.21 z miejscowości Działoszyce do Krakowa;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp39I
200 PLN
7665

1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp40I
30 PLN
7666

1921 kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN
7667

1921 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
60 PLN
7668

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk.

Fi.Cp41
80 PLN
7669

1922 uszkodzone POC w POCZTOWA - dofrankowana karta za 4 mk przeznaczona do obrotu krajowego wysłana miejscowo jako polecona 11.II w Krakowie (ciekawa taryfa); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp39, 115II, 117I
Mi.148, 150, 151, 15
80 PLN
7670

1922 kartka do obrotu krajowego w kolorze oliwkowobrązowym.

Fi.Cp39I
40 PLN
7671

1923 dowód nadania telegramu z Warszawy do Berlina.

Fi.Ct7
40 PLN
7672

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 5.VI, obliczenia wysokości opłaty.

Fi.Ct10a
80 PLN
7673

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ct10a
100 PLN
7674

1925 całostka wydania bez sygnatury.

Fi.Cp42
40 PLN
7675

1926 kartka bez sygnatury z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp42
10 PLN
7676

1926 całostka z sygnaturą P.Z.G. No 76 - 10.000.000 - 26 z obiegu pocztowego z Wisły.

Fi.Cp43I
10 PLN
7677

1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486.

Fi.Cp44A
20 PLN
7678

1926 kartka do obrotu zagranicznego.

Fi.Cp45
40 PLN
7679

1926 całostka na przesyłki zagraniczne, niewielkie zmarszczenie w dolnym lewym rogu.

Fi.Cp45I
30 PLN
7680

1926 całostka do obrotu zagranicznego z obiegu z Czyżewa.

Fi.Cp45I
15 PLN
7681

1927 kartka z Torunia 11.8.27 do Wiednia.

Fi.Cp45I
20 PLN
7682

1927 część nadawcza całostki z sygnaturą I-927.

Fi.Cp47A
15 PLN