30494 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, parka z przesuniętym drukiem środka. | Fi.846 Mi.987 |
| 50 PLN | |
30495 |
1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne - znaczek za 45 gr. z błędem "kółeczko obok nominału", gwarancja Krawczyk. | Fi.846 B Mi.987 |
| 30 PLN | |
30496 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z usterką "kółko przed ZŁ". | Fi.848 Mi.989 |
| 10 PLN | |
30497 |
| 20 PLN | |
30498 |
1956 otwarcie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, znaczek z przesunięta perforacją, gwarancja Walocha. | Fi.850 Mi.993 |
| 80 PLN | |
30499 |
1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, blok skasowany stemplem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu. | Fi.bl.18 Mi.Bl.19 |
| 40 PLN | |
30500 |
| 65 PLN | |
30501 |
1956 Dzień Znaczka, blok. | Fi.bl.18 Mi.Bl.19 |
| 70 PLN | |
30502 |
1956 Dzień Znaczka Warszawa - Budapeszt, blok. | Fi.bl.18 Mi.Bl.19 |
| 70 PLN | |
30503 |
1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, znaczek z bloku, czysty. | Fi.bl.18 (840) Mi.981 |
| 60 PLN | |
30504 |
1957 FDC - "50-lecie narciarstwa polskiego" Warszawa 1. | Fi.851-53 Mi.995-97 |
| 10 PLN | |
30505 |
1957 rocznik znaczków czystych (Fi.193,80). | Fi.851-99 Mi.995-1044 |
| 125 PLN | |
30506 |
1957 ONZ, serie z odmianami papierów. | Fi.854-7A, B Mi.998-1000A, B |
| 25 PLN | |
30507 |
1957 ONZ, znaczek z silnie przesuniętym drukiem barwy szarej w dół z bocznym marginesem. | Fi.855Bs Mi.999 |
| 350 PLN | |
30508 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, arkusik z przywieszkami, na siódmym znaczku w arkuszu błąd "biała plama w cyfrze 1", dwa niewielkie ubytki gumy na marginesie. | Fi.858 ark. 859B1 Mi.1004 |
| 500 PLN | |
30509 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z powtarzalnym błędem na poz.4 (5 pole w arkuszu) "biała plamka nad cyfrą 2" na kopercie FDC, gwarancja. | Fi.859 B Mi.1004 |
| 50 PLN | |
30510 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" (Fi.750.-), gwarancja. | Fi.859 B1 Mi.1004 |
| 600 PLN | |
30511 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" na kopercie FDC, gwarancja. | Fi.859 B1 Mi.1004 |
| 40 PLN | |
30512 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet przywieszek poziomych, w tym dwie rzadsze ze środka arkusika w obu układach - przywieszka po lewej i po prawej stronie znaczka (Fi.520.-). | Fi.859 Pw Mi.1004 Zf |
| 480 PLN | |
30513 |
1957 FDC - "VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna", znaczki za 4+2 zł. z przywieszkami I i IV (Fi.120.-) | Fi.859 Pw Mi.1004 Zf |
| 100 PLN | |
30514 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z kompletem przywieszek stemplowany kasownikami okolicznościowymi wystawy. | Fi.859 ark. Mi.1004Zf |
| 500 PLN | |
30515 |
1957 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, w tym znaczek z błędem "plamka przy cyfrze 1", arkusik w dobrym stanie. | Fi.859 ark. B1 Mi.1004 |
| 700 PLN | |
30516 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z kompletem przywieszek, w tym znaczek z błędem "plama na cyfrze 1". | Fi.859 ark. B1 Mi.1004Zf |
| 480 PLN | |
30517 |
1957 FDC - "VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna", komplet 6 kopert, wszystkie kombinacje parek poziomych, w tym 2 znaczki z trudnymi przywieszkami "przez środek" arkusika. | Fi.859Pw Mi.1004Zf |
| 600 PLN | |
30518 |
1957 Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w szermierce, pół arkusza znaczka za 40 gr z numerem walca w lewym górnym marginesie. | Fi.860 Mi.1005 |
| 80 PLN | |
30519 |
1957 Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w szermierce, serie z odmianami papieru i kombinacjami parek. | Fi.860-2 Mi.1005-7 |
| 100 PLN | |
30520 |
1957 Mistrzostwa Świata w szermierce, trójka znaczków za 60 gr. zawierająca parkę odwrotną, na górnym marginesie rzadkie oznaczenie walca N.I.W.VI-57. | Fi.861+862+861 Mi.1006+1007+1006 |
| 120 PLN | |
30521 |
1957 Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w szermierce, znaczki w parce wydrukowane osobliwie w różnym położeniu pionowym względem siebie. | Fi.861-2 Mi.1006-7 |
| 20 PLN | |
30522 |
1957 medycyna polska, serie z odmianami papierów. | Fi.863-70 Mi.1008-14 |
| 15 PLN | |
30523 |
1957 X Wyścig Pokoju, seria z odmianami kolorów. | Fi.871-2 Mi.1015-6 |
| 15 PLN | |
30524 |
1957 X Wyścig Pokoju, komplet 4 kopert ostemplowanych na starcie etapów rozgrywanych w Polsce: Wrocław, Katowice, Łódź, Warszawa; temat - KOLARSTWO. | Fi.872 Mi. Mi.1016 |
| 30 PLN | |
30525 |
1957 kwiaty chronione, serie z odmianami papieru. | Fi.876-80 Mi.1020-4 |
| 80 PLN | |
30526 |
1957 kwiaty chronione, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów. | Fi.877MK Mi.1021 |
| 300 PLN | |
30527 |
1957 kwiaty chronione, znaczek z przesuniętym drukiem barwy ciemnozielonej. | Fi.880 Mi.1020 |
| 40 PLN | |
30528 |
1957 kwiaty chronione, znaczek bez druku barwy zielonej, gwarancja JungJohan. Mimo, że katalog wycenia błędy braków kolorów w tym wydaniu na tym samym poziomie, nie są one jednak tak samo rzadkie. | Fi.880t Mi.1020 |
| 700 PLN | |
30529 |
1957 "C.T.I.F KONGRES MIĘDZYNARODOWEJ ORGANIZACJI POŻARNICZEJ WARSZAWA" Warszawa, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 13.IX w urzędzie pocztowym w Pałacu Kultury i Nauki imienia Józefa Stalina (Myślicki 56 034). | Fi.881 Mi.1025 |
| 25 PLN | |
30530 |
1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do Walki z Ogniem, znaczek za 40 gr z błędem "konik na K w POLSKA" (39 pozycja w arkuszu) na kopercie FDC; gwarancja. | Fi.881 B1 Mi.1025 |
| 40 PLN | |
30531 |
1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do Walki z Ogniem, znaczek za 40 gr z błędem na poz.39 "konik na K w POLSKA", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.881 B1 Mi.1925 |
| 50 PLN | |
30532 |
1957 Międzynarodowy Kongres Komitetu Technicznego do walki z Ogniem, dwa znaczki z błędem "przecięte O" z różnym przesunięciem wzajemnego druku kolorów. | Fi.882s Mi.1026 |
| 20 PLN | |
30533 |
1957 Dzień Znaczka, znaczek za 2,50 zł. z niekatalogowanym błędem na poz. "kreska miedzy S i K" gwarancja i opis Schmutz. | Fi.885 B Mi.1030 |
| 80 PLN | |