Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
17403 |
1918 drugie wydanie lubelskie, seria kasowana, znaczek za 10/30 hal. z obydwoma kolorami nadruku czarnym i fioletowobrązowym (Fi.350+180.-), gwarancja. Krawczyk, Mikstein. | Fi.20-29 Mi.20-28 |
| 480 PLN | |
17404 |
1918 drugie wydanie lubelskie, seria z odmianami 20b, 22b i 23b, gwarancja Schmutz (Fi. 2.380,-). | Fi.20-29 Mi.20-28 |
| 1 900 PLN | |
17405 |
1918 drugie wydanie lubelskie w czworoblokach (20a, 21, 22a, 22b, 23a, 24, 25b, 26, 27b, 28, 29), w tym znaczki z błędami 26B15, 27bB18, 27bB19, 28B11 i 28B12, czworobloki w pięknym stanie, wartość katalogowa 21.400,- zł, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.20-29 Mi.20-28 |
| 11 000 PLN VERKAUFT | |
17406 |
1918 drugie wydanie lubelskie, seria czysta, każdy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, kilka tańszych z prawie niewidocznym cieniem śladu po podlepce, reszta w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski. | Fi.20-29 B Mi.20-28 |
| 1 500 PLN | |
17407 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Falkowski. | Fi.20a Mi.20A |
| 70 PLN | |
17408 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.20a Mi.20A |
| 90 PLN | |
17409 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11,5, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.20b Mi.20b |
| 60 PLN | |
17410 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.21 Mi.21 |
| 60 PLN | |
17411 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | Fi.21 Mi.21 |
| 25 PLN | |
17412 |
1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok, gwarancja Schmutz. | Fi.21 Mi.21 |
| 260 PLN | |
17413 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu pocztowego z Radomia, gwarancja Schmutz. | Fi.21 Mi.21 |
| 60 PLN | |
17414 |
1918 drugie wydanie lubelskie, stemplowany czworoblok. | Fi.21 Mi.21 |
| 60 PLN | |
17415 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.21 Mi.21 |
| 20 PLN | |
17416 |
1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 3/15 hal., lewy z brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Ways. | Fi.21 |
| 50 PLN | |
17417 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z błędem na poz.22 "litera A w POLSKA krótsza", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.21 B2 |
| 30 PLN | |
17418 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczki na wycinkach stemplowane kasownikiem Lublina. | Fi.21, 23a, 24, 25a, 26 Mi.21, 23A, 24, 25I, 25II |
| 90 PLN | |
17419 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek na wycinku z rzadkim kasownikiem z Włoszczowej. | Fi.22a Mi.22a |
| 100 PLN | |
17420 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | Fi.22a Mi.22a |
| 25 PLN | |
17421 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z silnym abklaczem, gwarancja Schmutz. | Fi.22a Mi.22a |
| 500 PLN | |
17422 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu pocztowego z Puław. | Fi.22a Mi.22a |
| 16 PLN VERKAUFT | |
17423 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.22a Mi.22a |
| 20 PLN | |
17424 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. ze słabo odobitym nadrukiem, sygnowany Esperantisto Filatelejo, gwarancja. | Fi.22a |
| 30 PLN | |
17425 |
1918 drugie wydanie lubelskie, mieszana frankatura ze znaczkiem okupacji austro-węgierskiej, list polecony wysłany 31.I. ze Sławkowa do Będzina, na terenie dyrekcji lubelskiej pod koniec stycznia zaczęło brakować znaczków (za prof. J.Auleytnerem) - stąd list obok polskich znaczków przedrukowych drugiego wydania lubelskiego za 10/30 i 25/40 hal. opłacono znaczkiem OA za 15 hal.; na odwrocie kasownik odbiorczy z Będzina - w zaborze austriackim nie było to obowiązkowe, piękny stan, gwarancja i opis Walisch. | Fi.22a, 23a, OA60 |
| 4 200 PLN | |
17426 |
1918 drugie wydanie lubelskie, kartka polecona z Olkusza 22.2.19 do Warszawy, do opłaty zaliczono mające moc obiegową całostkę i znaczki austriackie, kartka z unikalną mieszaną frankaturą czterech różnych wydań; całostka okupacji austriackiej, znaczki austriackiej poczty polowej, znaczki wydania lubelskiego i znaczki polskiego wydania obiegowego, opłata 2 hal. ponad taryfę z braku znaczków o odpowiednim nominale, dwa różne kasowniki Olkusza z wyróżnikiem a i b, gwarancja Schmutz. | Fi.22a, OACp3, )A55, OA56, 73B |
| 8 000 PLN | |
17427 |
1918 drugie wydanie lubelskie - FIOLETOWY i CZARNY NADRUK Z BŁĘDEM "HA zamiast HAL"; list zagraniczny opłacony znaczkami za 10/30 hal. z nadrukiem fioletowym i czarnym oraz parką znaczków za 3/15 hal. wysłany 31.I.1919 z Lublina do Wiednia, opłata 1 hal. ponad obowiązującą taryfę 25 hal., co wynikło z braku znaczków o nominale 1 lub 5 hal., znaczki unieważnione unarodowionym kasownikiem austro-węgierskiej poczty polowej z wyciętym napisem K.u.k. ETAPENPOSTAMT; oba znaczki za 10/30 hal. z błędem na 41 poz. "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki, HA bez kropki zamiast HAL."; dla lepszej ekspozycji koperta rozcięta z trzech stron i nieco zmniejszona; znaczek z fioletowym nadrukiem jest rzadki i dotąd nie wyceniany na korespondencji, z błędem to już walor unikalny, gwarancja Jungjohann. | Fi.22a-b B4, 21, |
| 16 000 PLN | |
17428 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 11 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.22aNo Mi.22aK |
| 300 PLN | |
17429 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze fioletowym z poz. 31 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.22b Mi.22b |
| 240 PLN | |
17430 |
1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, bardzo ładny stan, sygnatura WITKOWSKI POZNAŃ, gwarancja Gryżewski. | Fi.22b |
| 180 PLN VERKAUFT | |
17431 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z brzegowym uszkodzonym po lewej stronie nadrukiem w kolorze fioletowym, bardzo ładny stan, sygnowany, gwarancja Mikstein. | Fi.22b B |
| 240 PLN | |
17432 |
1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 10/30 hal. z odwróconym nadrukiem brzegowym w kolorze fioletowym: lewy górny ze zniekształconą gwiazdką, lewy dolny z występującym tylko na tej wartości błędem z poz.41 "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL.", prawe bez błędów (Fi.12600.-) bardzo ładny stan; sygnowany, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz. | Fi.22b B4 No + 22b No |
| 7 500 PLN | |
17433 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 31 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.22bNo Mi.22bK |
| 1 200 PLN | |
17434 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z odwróconym nadrukiem w kolorze fioletowym (Fi.1800.-), piękny stan, gwarancja Kwaśniewski, Ryblewski. | Fi.22b No |
| 1 500 PLN | |
17435 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, nadruk z poz. 41 dodatkowo z brzegowym uszkodzeniem nadruku, stan idealny, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.23No Mi.23K |
| 350 PLN | |
17436 |
1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz. | Fi.23No Mi.23K |
| 550 PLN | |
17437 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann. | Fi.23No Mi.23K |
| 180 PLN | |
17438 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann. | Fi.23No Mi.23K |
| 220 PLN | |
17439 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem ZL 12 3/4, gwarancja i oznaczenie. | Fi.23a Mi.23A |
| 60 PLN | |
17440 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu pocztowego z Piotrkowa. | Fi.23a Mi.23a |
| 80 PLN | |
17441 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu pocztowego z Radomia. | Fi.23a Mi.23a |
| 80 PLN | |
17442 |
1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Radomia 23.1.19 do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy, bardzo dobry stan zachowania i prezencja, gwarancja. | Fi.23a Mi.23a |
| 5 000 PLN | |