Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 79. Überdruckausgaben 1918-1919

17243

1918 seria pomnikowa, lewy górny znaczek z błędem "I zamiast prawej 1", biała plama pod prawym łokciem syrenki na dolnym lewym znaczku to przypadkowo nie pokryty farbą fragment obrazka, gwarancja i oznaczenie.

Fi.3B7
Mi.3
80 PLN
17244

1918 seria pomnikowa, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Petriuk.

Fi.3No
Mi.3K
40 PLN
17245

Fi.3No
Mi.3K
280 PLN
17246

Fi.3No
Mi.3K
200 PLN
17247

Fi.3No
Mi.3K
160 PLN
17248

Fi.3No B2
Mi.3K
240 PLN
17249

1918 seria pomnikowa, stemplowany arkusz znaczka za 25 fen., błędy i usterki: poz, 7 "kropkja między c i z", poz. 12 B1 "Poezta", poz. 17 B2 "wyszczerbione N", poz. 20 B3 "kropka w k", poz. 22 B3 "ścięte u dołu z w Poczta i kropka w k w Polska", poz. 24 B10 "kropka w lewej cyfrze 5", poz. 26 B4 "wyszczerbione P w Poczta", poz. 29 "lewe 5 przerwane u dołu", poz. 30 "lewe 2 przerwane u góry", poz. 33 B9 "uszkodzone ols", poz. 37 "brak F w FEN", poz. 45 "podłużna kropka po FEN", poz. 54 "lewa 5 przerwane u dołu", bardzo dobry stan zachowania, znakomite jako materiał badawczy i porównawczy.

Mi.4
800 PLN
17250

Fi.4B17
Mi.4
140 PLN
17251

1918 seria pomnikowa, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Mi.4
120 PLN
17252

Fi.4 B
80 PLN
17253

Fi.4 P1
15 000 PLN
17254

Fi.4B
Mi.4
50 PLN
17255

Fi.4B
Mi.4
120 PLN
17256

Fi.4B1
Mi.4
100 PLN
17257

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja.

Fi.4B1
Mi.4
70 PLN
17258

Fi.4No
Mi.4K
380 PLN
17259

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.4No
Mi.4K
150 PLN
17260

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem niewłaściwą formą z nominałem 25 fen. zamiast 5 fen., oznaczony błędnie w katalogu jako próba, bardzo rzadkie, gwarancja Schmutz.

Fi.4P1
5 000 PLN
17261

1918 seria pomnikowa, znaczek w kolorze brązowawoczerwonym i szarawożółtym, gwarancja i opis kolorów Schmutz.

Fi.4c
Mi.4
80 PLN
17262

1918 seria pomnikowa, znaczek w kolorze brązowawoczerwonym i szarawożółtym z błędem "Poezta", dodatkowo połączone litery k i a, gwarancja i opis kolorów i błędu Schmutz.

Fi.4cB1
Mi.4
120 PLN
17263

1918 seria pomnikowa, znaczek z przesuniętym nadrukiem, duże podlepki.

Mi.5
40 PLN
17264

1918 seria pomnikowa, stemplowany arkusz znaczka za 50 fen., błędy i usterki: poz. 6 i 12 B1 "Poezta", poz. 17 B2 "wyszczerbione N", poz. 20 B3 "kropka w k", poz. 22 B3 "ścięte u dołu z w Poczta i kropka w k w Polska", poz. 24 B10 "kropka w lewej cyfrze 5", poz. 26 B4 "wyszczerbione P w Poczta", poz. 33 B9 "uszkodzone ols", poz. 45 "podłużna kropka po FEN", poz. 47 "lewa 5 przerwana u dołu", poz. 54 "lewa 5 przerwane u dołu", dobry stan zachowania z ubytkami marginesów, znakomite jako materiał badawczy i porównawczy.

Mi.5
900 PLN
17265

1918 seria pomnikowa, znaczek w kolorze jasno niebieskawozielonym i szarawożółtym, gwarancja i opis Schmutz.

Mi.5
45 PLN
17266

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "kropka wewnątrz lewej cyfry 5", gwarancja i oznaczenie.

Fi.5B10
Mi.5
90 PLN
17267

1918 seria pomnikowa, lewy dolny znaczek z błędem z poz. 23 "otwarta prawa cyfra 0 w nominale" (błędnie opisane w katalogu Fischer jako otwarte o").

Fi.5B15
Mi.5
120 PLN
17268

Fi.5MK
Mi.5
600 PLN
17269

1918 wydanie PP/GGW, pasek znaczków z nadrukiem drugiej formy, gwarancja Berbeka.

Mi.6
280 PLN
17270

1918 wydanie PP/GGW, podstawowa stemplowana seria, znaczek za 3 i 5/3 fen. gwarancja i oznaczenie (6a i 9Ib).

Fi.6-16
Mi.6-16
75 PLN
17271

1918 - 1919 wydanie PP/GGW, rozbudowana seria kasowanych znaczków przedrukowanych oboma formami, I formą wszystkie wartości plus odmiana koloru znaczka za 20 fen., II formą dziewięć wartości ( na jedenaście), najdroższy znaczek za 3 fen. gwarancja Ways.

Fi.6-16 I+II
150 PLN
17272

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą z rzadkim błędem na poz.49 "odwrócone k" (Fi.500.-), gwarancja i opis Gryżewski.

Fi.6IIa B7
450 PLN
17273

1918 wydanie PP/GGW, kasowany z pełną oryginalną gumą narożny czworoblok znaczków za 3 fen.; lewy górny z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę unikalnym błędem na poz.1 "ostroga przy literze z w Poczta", lewy dolny z błędem na poz.11 "podniesione s" (Fi.1440.-), gwarancja Perzyński, z opisem Schmutz.

Fi.6IIb B+B6
880 PLN
17274

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą na silnie błyszczącym nadruku GGW, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz

Fi.6IIc
180 PLN
17275

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 3 fen. z nadrukiem drugą formą na anilinowym nadruku GGW, lewy znaczek z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.33 "duża przerwa w czwartej kresce", a prawy z błędem na poz.34 "ścieniona trzecia kreska" (inne błędy bez dopłaty za parki Fi.1600.-), piękny stan z pełną oryginalną gumą, gwarancja i opis "anilina" Schmutz.

Fi.6IId B+B
1 000 PLN
17276

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 3 fen. z nadrukiem drugą formą na anilinowym nadruku GGW, prawy z błędem na poz.86 "Poczto", bardzo ładny stan (Fi.4125.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6IId B8
2 500 PLN
17277

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Ways.

Fi.6b
Mi.6
70 PLN
17278

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem GGW matowym, gwarancja i oznaczenie Ways.

Fi.6b
Mi.6
90 PLN
17279

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja.

Fi.6d
Mi.6
300 PLN
17280

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z rzadkim nadrukiem GGW silnie błyszczącym, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.6c
Mi.6
250 PLN
17281

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem GGW farb anilinow, gwarancja i opis.

Fi.6d
Mi.6
130 PLN
17282

1918 wydanie PP/GGW, narożna parka z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "Pocata", gwarancja Danowski.

Fi.7I B1
Mi.7I
200 PLN