19487 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte. | Fi.113-5nz |
| 250 PLN VERKAUFT | |
19488 |
| 120 PLN | |
19489 |
| 180 PLN | |
19490 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami. | Fi.113-16 Pw1 |
| 40 PLN | |
19491 |
| 40 PLN | |
19492 |
| 20 PLN | |
19493 |
| 40 PLN | |
19494 |
1943 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, czerwony trzywierszowy w ramce stempelek "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)" odciśnięto prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano 26.6 w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 50 PLN | |
19495 |
| 150 PLN | |
19496 |
1943 miejscowa kartka urzędowa z Tarnowa, gwarancja Walocha. | Fi.U25 |
| 30 PLN | |
19497 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
19498 |
1943 znaczek makulaturowy z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja. | Fi.U27MK |
| 90 PLN | |
19499 |
| 150 PLN | |
19500 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 16 gr z błędem na poz.94 "daszek litery T w DEUTSCHES uszkodzony z prawej strony", czyste; gwarancja. | Fi.U29 s6 |
| 50 PLN | |
19501 |
1943 (?) "Nächtraglich entwertet" rzadki stempel pocztowy na miejscowym liście urzędowym przesłanym w Warszawie, w urzędzie nadawczym znaczek nie został skasowany, a w urzędzie odbiorczym - aby uniemożliwić jego powtórne użycie - unieważniono go stempelkiem "Nächtraglich entwertet"; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.U31 |
| 250 PLN | |
19502 |
| 120 PLN | |
19503 |
1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony wysłany 26.8 z Berlina do Starachowic, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.856, 857, 858 |
| 30 PLN | |
19504 |
1943 kompletny arkusz złożony w połowie 100 sztuk talonów materiałowych (Prämienmarke) o wartości 1 punkt. | |
| 200 PLN | |
19505 |
1943 LWÓW - kamuflażowe ostemplowanie prowizoryczne, beznapisowy kasownik przerobiony z polskiego przedwojennego datownika stosowany we Lwowie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 12.XI ze Lwowa do miejscowości Babice, listowa pieczęć formacyjna z gapą "Krankensammelstelle Lemberg"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
19506 |
| 600 PLN | |
19507 |
1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list lotniczy wysłany 21.9 z Lizbony do Warszawy, liczne stempelki cenzur portugalskich i niemieckich, ślady przeprowadzania cenzury chemicznej w poszukiwaniu ukrytych informacji; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta). | |
| 150 PLN | |
19508 |
| 200 PLN | |
19509 |
| 40 PLN | |
19510 |
1944 list z poczty Wojciechów koło Radomska do Wiednia ofrankowane jako Poste Restante. | Fi.75 |
| 30 PLN | |
19511 |
1944 kartka z zakopanego do Buska Zdroju, rzadki kasownik propagandowy Zakopanego na niefilatelistycznej korespondencji, widokówka Tatry, gwarancja Berbeka, Fi XV - 450 zł. | Fi.75 ; XV |
| 380 PLN | |
19512 |
1944 AMBULANS relacji Rzeszów - Jasło, znaczek na wycinku skasowany 02.3.44 datownikiem ambulansu BAHNPOST REICHSHOF (DISTR.KRAKAU)-JASLO ZUG 235, dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia na znaczkach). | Fi.78 |
| 80 PLN | |
19513 |
1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na widokówce (400 rocznica śmierci Kopernika) ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie. | Fi.112; 36 |
| 50 PLN | |
19514 |
| 20 PLN | |
19515 |
1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; na odwrocie arkusza 24 gr na 3 znaczkach lewej kolumny pionowy paseczek zgrubienia gumy, bardzo dobry stan zachowania (Fi.140.-). | Fi.117-19 |
| 180 PLN | |
19516 |
1944 urodziny Hitlera, narożnikowa czysta seria z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.117-19 Pw3 |
| 20 PLN | |
19517 |
1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków skasowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie na widokówce wydanej z okazji 400 rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika. | Fi.117-119, 37 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
19518 |
1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowy "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie. | Fi.117-119; 37 |
| 40 PLN | |
19519 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, arkusz sprzedażny znaczka za 12 + 18 gr. złożony w połowie. | Fi.120 ark. |
| 100 PLN | |
19520 |
| 50 PLN | |
19521 |
| 100 PLN | |
19522 |
1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 30 gr. z błędem na poz.4 lub 9 "uszkodzona ramka nad cyfrą 3", gwarancja Krawczyk. | Fi.122 B1 Mi.122I |
| 50 PLN | |
19523 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, arkusz sprzedażny znaczka za 1 + 1 zł złożony w połowie. | Fi.124 ark. |
| 180 PLN | |
19524 |
1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 26.10 pierwszego dnia obiegu w Krakowie. | Fi.125 |
| 100 PLN | |
19525 |
1944 kartka z pierwszego dnia obiegu znaczka z okazji 5-lecia GG. | Fi.125 |
| 60 PLN | |
19526 |
| 500 PLN | |