19327 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna, paczkowy adres pomocniczy wysłany 18.8.1943 z Wierzbnika do Ojcowa. | Fi.48 |
| 150 PLN | |
19328 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50gr + 60gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 31.3 z Krakowa do Pfäffikon - obozu polskich żołnierzy internowanych w Szwajcarii, zalepka cenzury niemieckiej, liczne stempelki cenzury, w tym cenzora szwajcarskiego 380, kompletna (zazwyczaj zdarta) kartka kierunkowa !!! stempelek "Zuzustellen Feldpostdirektion"; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.48, 49 |
| 300 PLN | |
19329 |
| 50 PLN | |
19330 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi. | Fi.52-55 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
19331 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikiem okolicznościowym. | Fi.52-55 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
19332 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.70.-). | Fi.52-55 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
19333 |
1940 1 rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi. | Fi.56-58 |
| 40 PLN | |
19334 |
1940 1 rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikiem okolicznościowym. | Fi.56-58 |
| 30 PLN | |
19335 |
1940 1 rocznica utworzenia GG, seria czysta (Fi.45.-). | Fi.56-58 |
| 40 PLN | |
19336 |
1940 1 rocznica utworzenia GG, seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV.1941 w Krakowie. | Fi.56-58; 6a |
| 50 PLN | |
19337 |
1940 1 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria czterech specjalnych pamiątkowych kart, ostemplowanych okolicznościowo 26.X w głównych miastach dystryktów: Krakowie, Warszawie, Lublinie, Radomiu. | Fi.58, 6a-d |
| 80 PLN | |
19338 |
1940 1 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, pamiątkowa karta ostemplowana okolicznościowo 26.X w Warszawie. | Fi.58; 6b |
| 20 PLN | |
19339 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi. | Fi.59-62 |
| 60 PLN | |
19340 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta. | Fi.59-62 |
| 50 PLN | |
19341 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria na kopercie skasowana 06.12. w Krakowie stemplem okolicznościowym "KRAKAUER MUSTERMESSE 1940" (Krakowskie Targi Wzorów). | Fi.59-62; 7 |
| 50 PLN | |
19342 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, pionowo zgięta (Fi.50.-). | Fi.Ck1 |
| 30 PLN | |
19343 |
1940 list z Rawy Mazowieckiej 17.12.40 do Zadzimia. | Fi.Ck1 |
| 35 PLN | |
19344 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, czysta z oryginalnym papierem listowym wewnątrz (Fi.80.-); bardzo dobry stan zachowania (na brzegach minimalnie ściemniała od światła). | Fi.Ck1 |
| 60 PLN | |
19345 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem z nadrukiem, wysłana 2.11 z Terespola nad Bugiem do Lublina, zwraca uwagę datownik TERESPOL (BUG); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ck1 |
| 80 PLN | |
19346 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe J - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", przesłana 30.IX ambulansem relacji KRAKAU-DEUTSCH PRZEMYSL (Kraków-Przemyśl) z Rzeszowa do Warszawy; całostka bardzo rzadka (Mi.450 euro, Fi.1500.-) - przesłana ambulansem - unikalna; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp3II1 |
| 2 500 PLN | |
19347 |
1940 polska całostka z nadrukiem GG z obiegu pocztowego z Nowego Sącza, rzadka o długości napisu KARTKA POCZTOWA 55,5 mm, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.Cp3I |
| 450 PLN | |
19348 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; z prawej strony niewielkie przebarwienie. | Fi.Cp3II |
| 30 PLN | |
19349 |
1940 kartka z Czeladzi do Zadzimia. | Fi.Cp3II |
| 30 PLN | |
19350 |
1940 kartka z Nowego Targu do Krakowa, kartka zagięta w połowie. | Fi.Cp3II |
| 90 PLN | |
19351 |
1940 kartka z warszawy do Czeladzi, stempel agencji pocztowej w Tomaszowie. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
19352 |
1940 kartka nadana w agencji pocztowej w Stąporkowie przez Końskie do Iwanisk. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
19353 |
1940 "wyszczerbiony lewy dolny narożnik ramki hasła propagandowego" i "lewa cyfra 2 nominału wyszczerbiona z prawej strony" uszkodzenie nadruku na polskiej karcie pocztowej, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", całostka wysłana 12.12 z Zakopanego do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Żółkiewski. | Fi.Cp4I Mi.P4 |
| 300 PLN | |
19354 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe S - "POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH", czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp4I |
| 100 PLN | |
19355 |
1940 kartka z Mińska do Niemiec, gwarancja Walocha. | Fi.Cp4I |
| 60 PLN | |
19356 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 5.11 z Krakowa do Warszawy. | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 80 PLN | |
19357 |
1940 kartka z Piotrkowa 29.10.40 do Krakowa. | Fi.Cp5I |
| 60 PLN VERKAUFT | |
19358 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp5I |
| 80 PLN | |
19359 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", czysta; niewielkie przebarwienia po obu stronach karty (Fi.130.-). | Fi.Cp6A Mi.P7F |
| 100 PLN | |
19360 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40 wysłana 31.XII z Warszawy do Lublina; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7I |
| 30 PLN | |
19361 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 30 PLN | |
19362 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro). | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 50 PLN | |
19363 |
1940 "wyszczerbiona górna pozioma kreska litery E w POSTKARTE" widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 4.8.1941 z Lublina do Otwocka. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 100 PLN | |
19364 |
1940 seria znaczków doręczeniowy w parkach, skasowana grzecznościowo owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe ZAHAJKI", znaczki z pełną oryginalną gumą. | Fi.D1-4 Mi.Z1-4 |
| 60 PLN | |
19365 |
1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana 26.10.41 w Lublinie. | Fi.D1-4 |
| 30 PLN | |
19366 |
| 120 PLN VERKAUFT | |