Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 76. Polen zwischen den Weltkriegen

33931

1935 kartka firmowa z Katowic do Tarnowskich Gór.

Fi.274
Mi.295
20 PLN
33932

1935 kartka z Sosnowca 1.9.35 do Czechosłowacji.

Fi.275
Mi.296
10 PLN
33933

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, czworoblok rozdzielony pustopolem.

Fi.275I
Mi.296
250 PLN
33934

1935 wydanie żałobne, 1 zł - wysoka frankatura wielokrotna - 8 zł polecony list lotniczy nadany 13.IX w urzędzie Warszawa 1 do Rio de Janeiro, poprzez Port Lotniczy w Warszawie (14.IX), lotnisko Le Bourget w Paryżu (14.IX) i Buenos Aires (18.IX) przesyłka dotarła do miejsca przeznaczenia (25.IX); dekoracyjny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.277, 254
Mi.298II, 275
500 PLN
33935

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka przedstawiająca model kopca wysłana 29.VI z Krakowa do Wronek, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.278
Mi.299
50 PLN
33936

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka przedstawiająca model kopca wysłana 8.XII z Krakowa do Wronek, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.278
Mi.299
60 PLN
33937

1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie, seria w czworoblokach.

Fi.278-9
Mi.299-300
100 PLN
33938

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria czysta.

Fi.278-79
Mi.299-300
40 PLN
33939

1935-37 wydanie obiegowe - różne widoki i Prezydent I.Mościcki, seria czysta z oboma typami wielkości rysunku i uzupełnieniem o dodatkowe widoki.

Fi.280-90 I II, 294-97
Mi.301-11, 315-18
250 PLN
33940

1935 seria "widokowa", frankatura dwukolorowa, list wysłany 15.VIII.1938 z Warszawy do Nowego Jorku, koperta firmowa: "AMERICAN RAW FURS EXPORT CORP. TŁOMACKIE 6-8, WARSZAWA".

Fi.284, 294
Mi.305, 315
30 PLN
33941

1935 seria "widokowa", 25 gr + 30 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 8.I.1938 ze Lwowa do Nicei gdzie dotarł 13.I, ponieważ adresat wyjechał do Włoch przesyłkę dosłano do San Remo, gdzie również nie została podjęta i po opatrzeniu stosownymi adnotacjami, a także nalepką informacyjną zwrócono ją do nadawcy; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania.

Fi.284II, 285
Mi.305II, 306
150 PLN
33942

1935 seria "widokowa", 30 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 14.II.1938 z Warszawy do Berna.

Fi.285
Mi.306
10 PLN
33943

1935 seria "widokowa", 10 gr + 45 gr - frankatura dwukolorowa, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze P.P.T.T.Nr.53/Poczt. (III.-937) wysłany 3.X.1938 z Dziedzic do urzędu pocztowego w Katowicach, nieoderwana pocztowa naklejka z nazwiskiem i adresem dłużnika, a także kwotą zlecenia; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.286, 295
Mi.307, 316
120 PLN
33944

1935 DOM TOWAROWY "B-CIA JABŁKOWSCY" ODDZIAŁ POCZT. - TELEGR. Warszawa 1, list polecony wysłany 20.IX.1938 z tego, właściwie pośrednictwa pocztowego do Białej Podlaskiej, ładna całość (Myślicki 35 004).

Fi.299
Mi.320
100 PLN
33945

1935 kartka nadana w konwoju pocztowym na trasie Zagórzany - Gorlice do Tuchowa nr 1453, charakterystyczny kasownik konwoju z trąbką pocztową, z okresu przedwojennego znane cztery konwoje na dwóch trasach, rzadkie.

Fi.Cp63
200 PLN
33946

1935 Poczta Peronowa Dziedzice, całostka wysłana 17.XI za pośrednictwem poczty peronowej w Dziedzicach do Krakowa, czytelnie odciśnięty stempelek tego specyficznego urzędu pocztowego; znak opłaty unieważniony datownikiem Dziedzice z wyróżnikiem "b"; przesyłki wysyłane z poczt peronowych należą do wyjątkowo rzadkich i poszukiwanych walorów; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp64
1 200 PLN
33947

1935 kartka z Gdyni do Krakowa, charakterystyczny kasownik GDYNIA - PORT POLSKI.

Fi.Cp64
30 PLN
33948

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Dęblin nr 258.

Fi.Cp70
80 PLN
33949

1935 "Polskie znaki pocztowe" pod redakcją Antoniego Łaszkiewicza, kompendium wiedzy na temat polskiej filatelistyki z wyceną, 419 stron w płóciennej oprawie.

300 PLN
33950

Fi.238, 273, 275
Mi.257, 294, 296
60 PLN
33951

Fi.238, 280
Mi.257, 301
120 PLN
33952

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Nakło - Gniezno nr 196, bardzo krótkie kursowanie ambulansu na tej trasie.

Fi.253
Mi.274
160 PLN
33953

1936 ekspres z Warszawy 12.V.36 do Ameryki.

Fi.257, 273, 277
Mi.278, 294, 298&nbs;
50 PLN
33954

1936 list ze stemplem Poczty Ruchowej Dni Krakowa.

Fi.273
100 PLN
33955

1936 ekspres polecony z Jaremcze 15.V.36 do Warszawy, obcięta lewa strona koperty.

Fi.277, 280
Mi.298, 301
30 PLN
33956

1936 mieszana frankatura na liście poleconym z Warszawy 19.XI.36 do Austrii, stempel kontroli dewizowej.

Fi.278, 279, 281, 29
Mi.287, 288, 313, 30
50 PLN
33957

1936 wirnik reklamujący usługi pocztowe, widokówka wysłana 10.IV w urzędzie Łódź 1 (wyróżnik b) do Białej Podlaskiej (Myślicki 36 105).

Fi.280
Mi.301
30 PLN
33958

1936 kartka nadana 11.V.36 w ambulansie na trasie Lida - Warszawa nr 115 z wyróżnikiem c.

Fi.280
Mi.301
40 PLN
33959

Fi.280
20 PLN
33960

1936 kartka wydania pocztowego z serii prac Z. Stryjeńskiej "Polskie typy ludowe" z dochodem przeznaczonym na walkę z bezrobociem z obiegu pocztowego, kasownik okolicznościowy "witaj gwiazdko złota".

Fi.280
60 PLN
33961

1936 pocztowy dowód przyjęcia z Zaniemyśla, znaczek opłaty użyty jako znaczek dopłaty.

Fi.280
30 PLN
33962

1936 list z Warszawy do Anglii z wirnikiem propagandowym "POLSKI CZERWONY KRZYŻ CHRONI - RATUJE CZY JESTEŚ JUŻ CZŁONKIEM P.C.K.".

Fi.280, 284
Mi.301, 305
15 PLN
33963

1936 list polecony z Gromnik 23.X.36 do Tuchowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.280, 284I
Mi.301, 305I
15 PLN
33964

1936 POŚR.POCZT.I TELEGR.No9 ST.KUŹNICE KOLEJ LINOWA ZAKOPANE-KASPROWY - pośrednictwo pocztowe, wycinek z widokówki wysłanej 3.III z pośrednictwa pocztowego na stacji kolejki linowej Kuźnice, niebieski stempel pośrednictwa, znaczek unieważniony datownikiem okolicznościowym "KUŹNICE-MYŚLENICKIE TURNIE KOLEJ LINOWA" Zakopane 1; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C, w jego katalogu nawet nie reprodukowany!!! rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 36 001).

Fi.282
Mi.303
400 PLN
33965

1936 list z 3. kompanii CKM 48. pułku strzelców kresowych ze Stanisławowa do Rzeszowa, na odwrocie stempel formacyjny "48 PUŁK PIECHOTY S.K." i stempel opłaty ulgowej 'Opłata ulgowa / (rozp. M. P. i T. / Nr PW. 501/70 z r. 1933)".

Fi.282
Mi.303
50 PLN
33966

1936 ŻARKI-KOLONJA (ŻARKI) - pośrednictwo pocztowe, widokówka wysłana 26.VI z Ustronia adresowana do uczestnika obozu harcerskiego w Żarkach, bardzo ładnie odciśnięty datownik odbiorczy pośrednictwa pocztowego Zarki-Kolonja z dnia 28.VI; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.282
Mi.303
800 PLN
33967

1936 "KASPROWY WIERCH 1988m." Zakopane 1, wyjątkowo ładnie odciśnięty kasownik okolicznościowy pośrednictwa pocztowego na widokówce wysłanej 21.VII do Zawiercia (Myślicki 36 004).

Fi.282
Mi.303
120 PLN
33968

1936 list polecony z Słomnik do Miechowa.

Fi.288
Mi.309
45 PLN
33969

1936 Prezydent I.Mościcki, trzy czyste znaczki za 1 zł., każdy z innym położeniem napisu względem rysunku, wszystkie w bardzo ładnym stanie.

Fi.291
Mi.312
150 PLN
33970

1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, frankatura pojedyncza, list ekspresowy przesłany 16.VIII pocztą balonową do Poznania, kasownik odbiorczy.

Fi.291
Mi.312
150 PLN