Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 76. Polen zwischen den Weltkriegen

33891

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta.

Fi.266-67
Mi.287-88
80 PLN
33892

1934 20-lecie wymarszu Legionów, 30 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 20.IV.1935 z Warszawy do Recklinghausen; temat - PIŁSUDSKI.

Fi.267
Mi.288
30 PLN
33893

1934 20-lecie wymarszu Legionów, 30 gr - frankatura mieszana, list wysłany 22.IX.1936 z miejscowości Pakość do Łeby, na odwrocie pasek zalepek niemieckiej kontroli dewizowej w Słupsku (Stolp) z odciśniętymi stemplami okolicznościowymi.

Fi.267, 284
Mi.288, 305
120 PLN
33894

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczek za 20 gr z nadrukiem na prawidłowo opłaconym (45 gr) liście lotniczym wysłanym 16.IX z Warszawy do Łodzi, znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE" w urzędzie Warszawa 1, na odwrocie nalepka Aeroklubu RP i drugi kasownik okolicznościowy z tego samego dnia "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE" urzędu Warszawa 19 Port Lotniczy; słabszy stan zachowania (Myślicki 34 009 + 34 014).

Fi.268, 267
Mi.289, 288
80 PLN
33895

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, gwarancja.

Fi.268-9
Mi.289-90
80 PLN
33896

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.150.-), gwarancja Schmutz.

Fi.268-69
Mi.289-90
110 PLN
33897

1934 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków z nadrukiem offsetowym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270I
Mi.291IA
1 000 PLN
33898

1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z nadrukiem w odmianie III - obniżone gr., znaczek bez gumy (without gum).

Fi.270III
Mi.291II
130 PLN
33899

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Fi.1400.-), pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, ale z mocnymi śladami siatki po suszeniu gumy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270III
Mi.291II
1 200 PLN
33900

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odmiany III z literami gr w jednej linii z nowym nominałem, czysty rzadki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270III
Mi.291II
900 PLN
33901

Fi.270III
Mi.291II
72 PLN
33902

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z odwróconym nadrukiem typograficznym w rzadszym kolorze niebieskoszarym, piękny stan, sygnowany Kronenberg, gwarancja i opis typu i koloru nadruku Schmutz.

Fi.270IIa No
Mi.291IB
1 500 PLN
33903

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.270IIa No
Mi.291K
850 PLN
33904

1934 wydanie przedrukowe, seria czterech znaczków, w tym dwa typy znaczków za 1 zł/1,20 zł, czyste (Fi.430.-).

Fi.270IIb, 271, 272I-II
Mi.291IB, 292, 293I-II
380 PLN
33905

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. o skośnie przesuniętym rysunku z typograficznym nadrukiem niebieskawoczarnym typu II, to najrzadszy kolor nadruku typograficznego o trudnej do ustalenia cenie dla znaczków czystych (Fi.-.-), do tej pory spotykano znaczki kasowane, pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, piękny stan zachowania, gwarancja i opis.

Fi.270IIc
Mi.291IB
800 PLN
33906

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym szaroniebieskim, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270Ib
Mi.291IA
200 PLN
33907

1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 25/80 gr. z offsetowym nadrukiem w kolorze szaroniebieskim typu I (Mi.30 euro), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.270Ib
Mi.291IA
54 PLN
33908

1934 list z Katowic do czeskiego Cieszyna, list opłacony znaczkiem wydania przedrukowego rzadkim na korespondencji z nadrukiem offsetowym, gwarancja Weźranowski.

Fi.270Ib
Mi.291IA
500 PLN
33909

1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki po gr".

Fi.271B1
Mi.292II
30 PLN
33910

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 1/1,20 zł - frankatura mieszana, ekspresowy list polecony wysłany 11.VI.1937 z Lublina do Lwowa, fioletowy stempelek polecenia, na odwrocie kasowniki odbiorcze z 12.VI w tym niecodzienny "TELF.-TELEG. LWOW" z wyróżnikiem "j"; walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.272II
Mi.293II
80 PLN
33911

1934 kartka reklamowa z Warszawy do Lwowa ze stemplem okolicznościowym Wystawy Przemysły Metalowego i Elektrycznego.

Fi.292
Mi.314
80 PLN
33912

1934 "Szkoła Podchor. Rez. Artylerii/ Opłata ulgowa (rozp. M.P.i T./ Nr.P.W. 501/70 z r. 1933" - stempel uprawniający niezawodowych podoficerów i żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję, karta wydania przedrukowego wysłana 12.XI z Włodzimierza Wołyńskiego do Warszawy; karta podstawowa z usterką: "brak kropki po P w sygnaturze"; karta pionowo zgięta.

Fi.Cp58
108 PLN
33913

1934 Telegram wspaniale ozdobiony patriotycznymi motywami, wewnątrz na tle sztandarów portrety marszałków Józefa Poniatowskiego i Józefa Piłsudskiego, na tylnej okładce ukazane przełomowe wydarzenia z dziejów oręża polskiego; piękne pamiątkowe wydawnictwo w minimalnie słabszym stanie zachowania (niewielkie rozdarcia na dolnej krawędzi i kilka zagnieceń) ilustracje nieuszkodzone.

200 PLN
33914

1934 zwrotne poświadczenie odbioru do listu wysłanego 3.III z Lublina do Krasnegostawu.

30 PLN
33915

1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1, karta opłacona według taryfy lotniczej z 1.10.1934 wysłana z Grudziądza do Myślenic, znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym 4.X na specjalnej okolicznościowej widokówce; datownik odbiorczy z 6.X; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 020).

Fi.219, 282
Mi.227, 303
70 PLN
33916

Fi.224
Mi.232
40 PLN
33917

1935 list polecony z Janowca 2.12.35 opłacony znaczkiem na przesyłki lotnicze.

Fi.224, 252
Mi.232, 273
50 PLN
33918

1935 firmowy list z Warszawy do Anglii, wirnik propagandowy "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P.", znaczek za 50 gr w kolorze ciemnozielonym.

Fi.238d, 251
Mi.257, 272
20 PLN
33919

1935 list z Gdyni do Stanów Zjednoczonych.

Fi.251
Mi.272
35 PLN
33920

1935 firmowy list polecony z Przeworska do Tarnowa.

Fi.251, 255
15 PLN
33921

1935 "POLSKI CZERWONY KRZYŻ/ CHRONI - RATUJE/ CZY JESTEŚ JUŻ CZŁONKIEM/ P.C.K." Warszawa 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 15.V do Otwocka (Myślicki 35 104).

Fi.251a, 252
Mi.272, 273
40 PLN
33922

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zebrzydowice nr 2.

Fi.252
Mi.273
40 PLN
33923

Fi.252, 275
Mi.273, 296
1 000 PLN
33924

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Skarszewy - Smętowo nr 439.

Fi.253
Mi.274
100 PLN
33925

1935 kartka z Warszawy do Budapesztu, kasownik okolicznościowy "MIĘDZYNARODOWY ZJAZD METEOROLOGICZNY / wrzesień 1935 / WARSZAWA".

Fi.267
150 PLN
33926

1935 "JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO 11-25.VII.1935/ SPAŁA" wyróżnik "c" - dekoracyjnie frankowana karta pocztowa z dodatkowymi nalepkami ostemplowana kasownikiem okolicznościowym i wysłana 23.VII przez uczestnika zlotu do Sosnowca, efektowna całość w dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 011).

Fi.273
Mi.294
600 PLN
33927

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, 5 gr - znaczek na drukach wysłanych 23.IX z Radomia do Jasła.

Fi.273
Mi.294
25 PLN
33928

1935 list z Komitetu Budowy Kopca marszałka Józefa Piłsudskiego na Węgry.

Fi.273, 278, 279
Mi.294, 299, 300&nbs;
25 PLN
33929

1935 wydanie żałobne, komplet trzech parek poziomych z międzypolem.

Fi.273-75
Mi.294-96I
180 PLN
33930

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, czworoblok rozdzielony pustopolem.

Fi.274
Mi.294
150 PLN