19922 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem i błędem nadruku na poz. 70 "niższa litera i". | Fi.356 B9 Mi.390IV |
| 80 PLN | |
19923 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 22 "l wcięte z lewej strony", podlepka. | Fi.356B10 Mi.390IV |
| 35 PLN VERKAUFT | |
19924 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 34 z przesuniętym nadrukiem i nominałem na dole znaczka, gwarancja Petriuk. | Fi.356t Mi.390IV |
| 120 PLN | |
19925 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 49 z nominałem na dole znaczka pochodzącym z przesuniętego nadruku z poz. 59 i częściowym odbiciem własnego nominału na górze, rzadka kombinacja. | Fi.356t Mi.390IV |
| 240 PLN | |
19926 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 52 z przesuniętym nadrukiem i nominałem na dole znaczka, gwarancja Petriuk. | Fi.356t Mi.390IV |
| 120 PLN | |
19927 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem błędem z poz. 53 z nominałem na dole znaczka. | Fi.356t Mi.390IV |
| 120 PLN | |
19928 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek silnie przesuniętym w góre nadrukiem z poz. 41 bez nominału. | Fi.356t Mi.390IV |
| 120 PLN | |
19929 |
1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z mocnym przesunięciem nadruku - nominał 3 zł. na dole znaczka, na odwrocie lekki ślad niebieskiej sygnatury, gwarancja Krawczyk. | Fi.356B MK2 Mi.390IV |
| 150 PLN | |
19930 |
1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na dole znaczka, lewy z błędem na poz.24 "1 bez haczyka", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.356 MK2 B3 Mi.390IV |
| 450 PLN | |
19931 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 46 z błędem "uszkodzone 9", gwarancja i opis Walocha. | Fi.357 Mi.390X |
| 35 PLN VERKAUFT | |
19932 |
1945 wyzwolenie miast, parka odbitek maszynowych na papierze drzewnym żółtawym, gwarancja Jendroszek. | Fi.357 Mi.390X |
| 750 PLN | |
19933 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym obniżonym nadrukiem. | Fi.357 Mi.390X |
| 35 PLN VERKAUFT | |
19934 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnym abklaczem. | Fi.357 Mi.390X |
| 30 PLN VERKAUFT | |
19935 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem, zmarszczenia w narożniku. | Fi.357 Mi.390X |
| 25 PLN VERKAUFT | |
19936 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 36, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.357 Mi.390X |
| 10 PLN VERKAUFT | |
19937 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 49-50, podlepka, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.357 Mi.390X |
| 25 PLN VERKAUFT | |
19938 |
1945 wyzwolenie miast - Zakopane, list polecony z Lublina 12.2.45 do cukrowni w Grabowie, poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury nr 307, gwarancja Schmutz. | Fi.357 Mi.390X |
| 900 PLN | |
19939 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem. | Fi.357 Mi.390X |
| 50 PLN | |
19940 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek III walca z poz. 30 z błędem na znaczku podstawowym "uszkodzone prawe 2", gwarancja i opis Walocha. | Fi.357 (342B) Mi.390X |
| 35 PLN | |
19941 |
1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem z niekatalogowanym błędem na poz.36/86 "przerwa w drugim a", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.357 B Mi.390X |
| 50 PLN | |
19942 |
1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa próbna odbitka nadruku z błędami na poz.7 "litera z węższa i pierwsze a ścięte z prawej" - to dowód, że oba występowały w formie przedrukowej od początku, gwarancja i opis Jendroszek BPP,. | Fi.357 B1+B9 Mi.390X |
| 800 PLN | |
19943 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 28 z błędem "uszkodzone 4", podlepka, gwarancja i opis Walocha. | Fi.357 B4 Mi.390X |
| 25 PLN | |
19944 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 9 z błędem "uszkodzone a", podlepka, gwarancja i opis Walocha. | Fi.357 B11 Mi.390X |
| 25 PLN | |
19945 |
1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł/25 gr z błędem na poz.9 "cała góra litery a uszkodzona" i z dodatkowo przesuniętym w górę nadrukiem z górnym marginesem na liście poleconym II klasy wysłanym 1.III z urzędu Warszawa 23 do Łodzi, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym (W34 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 229 z dopisaną literą "d"; całość w dobrym stanie zachowania, gwarancja Krawczyk. | Fi.357 B11, 343 Mi.390X, 384 |
| 2 200 PLN | |
19946 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak haczyka w 1" i "uszkodzone o", ślady przywarcia, gwarancja i opis Walocha. | Fi.357B3 Mi.390X |
| 25 PLN | |
19947 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 28 "uszkodzona cyfra 4", abklacz. | Fi.357 B4 Mi.390X |
| 70 PLN | |
19948 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 9 "drugie a uszkodzone", abklacz, gwarancja Petriuk. | Fi.357 B11 Mi.390X |
| 80 PLN | |
19949 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 59-60, lewy znaczek z błędem "uszkodzone a", gwarancja i opis Walocha. | Fi.357B11 Mi.390X |
| 60 PLN | |
19950 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 59 z błędem "uszkodzone drugie a", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.357 B11 Mi.390X |
| 50 PLN | |
19951 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 90 z nadrukiem nominału na dole znaczka i abklaczem, gwarancja Wiatrowski. | Fi.357t Mi.390X |
| 200 PLN | |
19952 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 53 z nadrukiem nominału na dole znaczka. | Fi.357t Mi.390X |
| 150 PLN | |
19953 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 9 z nadrukiem nominału na dole i na marginesie, na marginesie podlepka. | Fi.357t B11 Mi.390X |
| 150 PLN | |
19954 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 1 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.357t Mi.390X |
| 150 PLN | |
19955 |
1945 wydanie łódzkie, parka z przesuniętą perforacją. | Fi.358 Mi.391 |
| 65 PLN | |
19956 |
1945 list polecony z Żor 14.5.45 do Katowic, prowizoryczny kasownik i erka z Żor, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 913. | Fi.358 Mi.391 |
| 220 PLN VERKAUFT | |
19957 |
1945 wydanie łódzkie, odmiany kolorów i papieru. | Fi.358 Mi.391 |
| 15 PLN | |
19958 |
1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków z przesuniętą perforacją z obiegu pocztowego. | Fi.358 Mi.391 |
| 70 PLN | |
19959 |
1945 list firmowy z Biłgoraja 1.5.45 do Białegostoku, prowizoryczny datownik i stempel cenzury wojskowej nr 226 na odwrocie, koperta przycięta z lewej strony. | Fi.358 Mi.391 |
| 80 PLN | |
19960 |
1945 wydanie łódzkie, parka znaczków o różnej wielkości, szerszy po prawej, możliwe przy ząbkowaniu liniowym. | Fi.358 Mi.391 |
| 20 PLN | |
19961 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek z przesuniętą perforacją. | Fi.358 Mi.391 |
| 45 PLN | |