20122 |
1945 kartka z Kobiałki 2.10.45 do Kobyłki, stempel cenzury wojskowej nr 507, widokówka Rychwałd koło Żywca. | Fi.376b Mi.409b |
| 100 PLN | |
20123 |
1945 wydanie przedrukowe, piękny narożny czworoblok znaczków za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym (Mi.4 x 800 euro) - z nadrukiem II formy poz.81/92; wszystkie w rzadszym typie 1; odmiana najlepszego znaczka podstawowego Polski Ludowej, powojenna gwarancja Mikstein. | Fi.376b FII T1 Mi.409a |
| 7 500 PLN | |
20124 |
1945 wydanie przedrukowe, piękny czworoblok znaczków za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym (Mi.4 x 800 euro) - z nadrukiem II formy poz.37/48; po lewej typu 1, a po prawej typu 2, najlepszy znaczek podstawowy Polski Ludowej, powojenna gwarancja Mikstein. | Fi.376b FII T1+2 Mi.409a |
| 8 800 PLN | |
20125 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym, przedrukowany II formą poz.5 (typ 2); na liście wysłanym 14.11 z Gdyni do Warszawy, kasownik nadawczy GDYNIA 1 / *a*; ta rzadka odmiana była dostępna na poczcie w Gdańsku i najprawdopodobniej tam nabyty znaczek użyto w Gdyni; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem i podpisem Danowski. | Fi.376b FII T2 Mi.409a |
| 3 200 PLN | |
20126 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy I z poz. 12 z nadrukiem typu 1 z obiegu pocztowego z Sosnowca, gwarancja Ryblewski. | Fi.376b FI T1 Mi.409a |
| 500 PLN VERKAUFT | |
20127 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy I z poz. 92 z obiegu pocztowego z Sosnowca, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.376bI Mi.409a |
| 500 PLN VERKAUFT | |
20128 |
1945 kartka z Katowic 30.10.45 na formularzu karty pocztowej wydanej przez D.O.O.i T. w Krakowie w nakładzie 100.000 sztuk, prowizoryczny stempel odbiorczy Krzyżatki. | Fi.377 Mi.410 |
| 100 PLN | |
20129 |
1945 Zabytki Gdańska, parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.3.W.I. | Fi.377 Mi.410 |
| 30 PLN | |
20130 |
1945 Zabytki Gdańska, narożny czworoblok znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.5.W.I. | Fi.377 Mi.410 |
| 30 PLN | |
20131 |
1945 zabytki Gdańska, seria z odmianami papieru i ząbkowań. | Fi.377-9 Mi.410-2 |
| 220 PLN | |
20132 |
1945 Zabytki Gdańska, szeroko cięta seria, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.377-79 nz Mi.410-12A U |
| 300 PLN | |
20133 |
1945 zabytki Gdańska, blok legitymacyjny. | Fi.378 Mi.411 |
| 30 PLN | |
20134 |
1945 Zabytki Gdańska, parka znaczków za 2 zł., blok legitymacyjny N.2.W.I. | Fi.378 Mi.411 |
| 30 PLN | |
20135 |
1945 list polecony z Lidzbarka 6.11.45 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, ciekawa przenicowana koperta użyta powtórnie, pierwsza erka odbita na kopercie nieczytelna i doklejona odbitka erki na wycinku papieru, stempel cenzury wojskowej nr 1005,ciekawy i dekoracyjny walor. | Fi.378, 379 Mi.411, 412 |
| 211 PLN VERKAUFT | |
20136 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek makulaturowy z rozmytym drukiem i przesuniętą perforacją. | Fi.378MK Mi.411 |
| 50 PLN | |
20137 |
1945 Zabytki Gdańska, narożny znaczek za 3 zł., blok legitymacyjny N.2.W.5. | Fi.379A Mi.412B |
| 30 PLN | |
20138 |
1945 Zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.8.1947 z miejscowości Przesieka (Hain) do Wrocławia, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym - datownikiem niemym (P222 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki); walor bardzo dobrym stanie zachowania; u dołu pocztówki nadawca użył nazwy miejscowości - Matejkowice, wiązało się to z tym, że po wojnie odnaleziono tam zrabowane z warszawskiej "Zachęty" obrazy Jana Matejki, a także inne dzieła sztuki z Krakowa, Warszawy i Wrocławia, kilka miesięcy po tym wydarzeniu miejscowość Hain przemianowano na Matejkowice; a w marcu 1946 na Przesiekę. | Fi.379B Mi.412A |
| 120 PLN | |
20139 |
1945 Zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 4.XII z urzędu Warszawa 26 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczne kasowniki i erka, kasownik odbiorczy 21.XII na odwrocie; stempelek cenzora nr.1263; wczesna przesyłka lotnicza w ogólnie dobrym stanie zachowania. | Fi.379B Mi.412A |
| 150 PLN | |
20140 |
1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny. | Fi.380 Mi.414 |
| 25 PLN | |
20141 |
| 25 PLN | |
20142 |
1945 list firmowy z Poraja do Katowic, stempel prowizoryczny Poraja. | Fi.380 Mi.414 |
| 200 PLN | |
20143 |
1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł + 3 zł + 6 zł - frankatura trójkolorowa wielokrotna, polecony list ekspresowy wysłany 19.3.46 z urzędu Zakopane 1 do Wierzbnika; doskonale odciśnięty kasownik odbiorczy "STARACHOWICE-WIERZBNIK 1" z 22.3 w bardzo rzadko stosowanym czerwonym kolorze; dobry stan zachowania. | Fi.380, 381, 383 Mi.414, 415, 417 |
| 50 PLN | |
20144 |
1945 Warszawa oskarża, list z Środy do Zalesia opłacony znaczkiem z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.381 Mi.415 |
| 60 PLN | |
20145 |
1945 Warszawa oskarża - katedra Św.Jana, narożna parka znaczków za 3 zł., lewy z błędem na poz.41 "belka w oknie", blok legitymacyjny W.XXV., gwarancja. | Fi.381 B1 Mi.415 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
20146 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie". | Fi.381B1 Mi.415 |
| 25 PLN | |
20147 |
| 20 PLN | |
20148 |
1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny. | Fi.383 Mi.417 |
| 25 PLN VERKAUFT | |
20149 |
1945 list z Miłosnej do Niemiec, stempel prowizoryczny Miłosnej i zalepki cenzury amerykańskiej, stempel cenzury nr 3024, gwarancja. | Fi.383 |
| 100 PLN | |
20150 |
1945 Warszawa oskarża - kościół Św.Krzyża, narożny znaczek za 3 zł., blok legitymacyjny N.1.W.V. | Fi.385 Mi.419 |
| 30 PLN | |
20151 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów. | Fi.386 Mi.413 |
| 100 PLN | |
20152 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych, okolicznościowy karnet. | Fi.386 Mi.413 |
| 25 PLN | |
20153 |
1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH". | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
20154 |
1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych". | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
20155 |
| 60 PLN | |
20156 |
| 80 PLN | |
20157 |
1945 Powstanie Listopadowe, kasowany znaczek za 10 zł. | Fi.387 Mi.420 |
| 30 PLN | |
20158 |
1945 Powstanie Listopadowe, parka znaczków ciętych za 10 zł. (Fi.20000.-); znane są dwie parki poziome z dolnego narożnika - marginesowa i narożna, oraz kilka znaczków pojedynczych i parek pionowych ze środka arkusza, te też są rzadkie, gwarancja Krawczyk, fotoatest. | Fi.387 nz Mi.420 U |
| 12 000 PLN | |
20159 |
1945 lotniczy list polecony z Krakowa 12.9.45 do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury nr 3195 i stempel kontroli dewizowej. | Fi.395, 398 Mi.428, 431 |
| 100 PLN | |
20161 |
1945 kartka z Wrocławia 26.11.45 do Katowic, prowizoryczny kasownik urzędu pocztowego Wrocław 7, opłata gotówkowa, uszkodzenia po archiwizacji. | Fi.Cp92 |
| 200 PLN VERKAUFT | |
20162 |
1945 kartka z Kielc 4.7.45 do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 1790, hasło propagandowe nr 6. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |