10175 |
1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Mi.40 euro), gwarancja. | Fi.270III Mi.291II |
| 80 PLN | |
10176 |
1934 kartka reklamowa z Warszawy do Lwowa ze stemplem okolicznościowym Wystawy Przemysły Metalowego i Elektrycznego. | Fi.292 Mi.314 |
| 80 PLN | |
10177 |
1934 WILEŃSZCZYZNA - ŚWIĘCIANY WILEŃSKIE - całostka wydania przedrukowego wysłana 6.XI z miejscowości Święciany Wileńskie do Warszawy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; minimalnie słabszy stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.Cp63 |
| 50 PLN | |
10178 |
1934 kartka ze stemplem kąpieliska solankowego w Truskawcu. | |
| 15 PLN | |
10179 |
1934 polecony list firmowy z Skawiny 24.VII.34 do Wieliczki, idealnie odbita wielokrotna frankatura mechaniczna. | |
| 85 PLN | |
10180 |
1934 "Spółka Akcyjna Wielkich Pieców i Zakładów Ostrowieckich" - 5 gr frankatura mechaniczna A21 Warszawa, karta firmowa przesłana miejscowo 4.X; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | |
| 60 PLN | |
10181 |
1934 "Bank Udziałowy Sp. z.o.o." - 80 gr (75gr + 5gr) frankatura mechaniczna C47 Białystok, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 15.X do urzędu pocztowego w miejscowości Kleszczele; stempelek polecenia urzędu Warszawa 1 z wyróżnikiem "b", na odwrocie datownik odbiorczy; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | |
| 150 PLN | |
10182 |
1934 "Tomaszowska Fabryka Sztucznego Jedwabiu Sp.Akc." - 55 gr - idealnie odciśnięta frankatura mechaniczna FA004 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy o sygnaturze R.T. VI-34 wysłana 16.10 do urzędu pocztowego w miejscowości Kleszczele; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1c" urzędu Warszawa 1, na odwrocie datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji). | |
| 150 PLN | |
10183 |
1935 "SZYBOWCEM Z USTJANOWEJ KRAJOWE ZAWODY SZYBOWCOWE 1935r." pośrednictwo pocztowe Ustjanowa (Ustrzyki Dolne) - dobrej jakości odbitka rzadkiego stempla okolicznościowego (wg Myślickiego stopień rzadkości C) na kopercie do Warszawy przesłanej pocztą szybowcową z okazji III Krajowych Zawodów Szybowcowych; niebieska nalepka "PAR AVION LOTNICZA", fioletowy stempelek "Nadeszło pocztą lotniczą"; na odwrocie kasownik przejściowy Lwów z 29.IX i odbiorczy Warszawa z tego samego dnia; lotem tym przesłano zaledwie 75 sztuk poczty!!! bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania (Myślicki 35 019). | Fi.220 Mi.228 |
| 600 PLN | |
10184 |
1935 list polecony z Poznania do Berlina. | Fi.238 Mi.257 |
| 30 PLN | |
10185 |
1935 miejscowy list polecony z Żyrardowa 19.8.35. | Fi.238, 252 Mi.257, 273 |
| 15 PLN | |
10186 |
1935 list z Gdyni do Stanów Zjednoczonych. | Fi.251 Mi.272 |
| 35 PLN | |
10187 |
1935 firmowy list polecony z Przeworska do Tarnowa. | Fi.251, 255 |
| 15 PLN | |
10188 |
1935 list z Mościc do Anglii. | Fi.251, 267, 268 Mi.272, 288, 289 |
| 70 PLN | |
10189 |
1935 firmowy ekspres polecony z Krakowa do Szwecji, na odwrocie nalepki propagandowe XV Targów Wschodnich we Lwowie. | Fi.252, 275 Mi.273, 296 |
| 1 000 PLN | |
10190 |
1935 "POLSKI CZERWONY KRZYŻ/ CHRONI - RATUJE/ CZY JESTEŚ JUŻ CZŁONKIEM/ P.C.K." Warszawa 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 14.X do Lublina (Myślicki 35 104). | Fi.253 Mi.274 |
| 40 PLN | |
10191 |
1935 lotniczy list polecz Warszawy do Amsterdamu, na odwrocie stempel Warszawa 19 Port Lotniczy. | Fi.255, 272 Mi.276, 293 |
| 70 PLN | |
10192 |
1935 list polecony na kopercie firmowej Komunalnej Kasy Oszczędności miasta Warszawy. | Fi.256 Mi.277 |
| 20 PLN | |
10193 |
1935 list "papiery handlowe" na kopercie firmowej Zakładów Elektrotechnicznych Braci Borkowskich z Warszawy. | Fi.256 Mi.277 |
| 20 PLN | |
10194 |
1935 kartka z Warszawy do Budapesztu, kasownik okolicznościowy "MIĘDZYNARODOWY ZJAZD METEOROLOGICZNY / wrzesień 1935 / WARSZAWA". | Fi.267 |
| 160 PLN | |
10195 |
1935 WYSTAWA DROGOWA - wydanie przedrukowe, znaczek za 1/1,20 zł. kasowany okolicznościowym stemplem wystawy na wycinku | Fi.272 I Mi.293 I |
| 30 PLN | |
10196 |
1935 dekoracyjnie ofrankowana karta pocztowa, w zamyśle nadawcy (prawdopodobnie) opłacona jako ekspresowa polecona 1,70 zł, faktycznie opłacona za mało (według taryfy 1,75 zł), wysłana 30.X z Katowic do Drezna, pomimo to dotarła do odbiorcy w iście ekspresowym tempie - datowniki odbiorcze 31.10 i 1.11; efektowny walor w dobrym stanie zachowania (karta u dołu naddarta). | Fi.272I, 276, 278, Cp58II Mi.293I, 295II, 299 |
| 150 PLN | |
10197 |
1935 "JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO 11-25.VII.1935/ SPAŁA" wyróżnik "c" - bardzo poszukiwany stempel odbity na karcie wysłanej 21.VII do Łodzi, z dodatkową nalepką okolicznościową (Myślicki 35 011). | Fi.273 Mi.294I |
| 400 PLN | |
10198 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, komplet parek rozdzielonych pustopolem w układzie pionowym. | Fi.273-5I Mi.294-6 |
| 126 PLN VERKAUFT | |
10199 |
1935 wydanie żałobne, komplet trzech parek poziomych z międzypolem. | Fi.273-75I Mi.294-96I |
| 161 PLN VERKAUFT | |
10200 |
1935 wydanie żałobne, seria sześciu znaczków, w tym dwie odmiany znaczka za 25 gr, czyste (Fi.108.-). | Fi.273-77 Mi.294I-296II |
| 115 PLN VERKAUFT | |
10201 |
1935 wydanie żałobne, 15 gr - frankatura pojedyncza, upomnienie z Ubezpieczalni Społecznej wysłane 28.X z Żyrardowa do Milanówka. | Fi.274 Mi.295I |
| 20 PLN | |
10202 |
1935 kartka ze Spały 21.VII.35 do Lwowa ze stemplem okolicznościowym Jubileuszowego Zlotu Harcerstwa Polskiego, okolicznościowa plakietka zjazdu i widokówka o tematyce harcerskiej, dekoracyjna i rzadka całość z oryginalnego obiegu. | Fi.274 |
| 700 PLN | |
10203 |
1935 koperta wysłana z pierwszego rejsu ms Piłsudski z agencji pocztowej na statku do Nowego Jorku. | Fi.275, 282 Mi. 296, 303 |
| 180 PLN VERKAUFT | |
10204 |
1935 wydanie żałobne, 25 gr (druk typograficzny) - frankatura pojedyncza, list wysłany 18.V z Krakowa w dniu pogrzebu Marszałka, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." (Myślicki 30 117). | Fi.275I Mi.296I |
| 40 PLN VERKAUFT | |
10205 |
1935 wydanie żałobne, 25 gr (druk typograficzny) - znaczek z błędem "uszkodzony prawy górny narożnik tła i ramki", skasowany na kopercie 17.V w Warszawie w dniu wyruszenia Marszałka w swą ostatnią podróż na Wawel. | Fi.275I Mi.296I |
| 60 PLN | |
10206 |
1935 wydanie żałobne, 25 gr (druk typograficzny) - znaczek na kopercie żałobnej wysłanej 18.V z Krakowa do Łodzi w dniu wyruszenia Marszałka w swą ostatnią podróż na Wawel; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.275I Mi.296I |
| 80 PLN VERKAUFT | |
10207 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka J.Piłsudskiego, dziesięcioblok z dolnego prawego narożnika arkusza drukarskiego. | Fi.277 Mi.298 |
| 320 PLN | |
10208 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 7.VI z Krakowa do Sanoka, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006). | Fi.278 Mi.299 |
| 30 PLN | |
10209 |
1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego, kartka z wizerunkiem Marszałka. | Fi.278-9 Mi.299-300 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
10210 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria czysta. | Fi.278-79 Mi.299-300 |
| 40 PLN | |
10211 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria na widokówce skasowana okolicznościowo 16.VI, na odwrocie stempel Komitetu Budowy Kopca; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 006). | Fi.278-79 Mi.299-300 |
| 50 PLN | |
10212 |
1935 seria "widokowa", frankatura dwukolorowa - list polecony wysłany 23.VI.1936 z Będzina do Warszawy, kasownik odbiorczy. | Fi.280, 284 Mi.301, 305 |
| 10 PLN | |
10213 |
1935 seria "widokowa", frankatura dwukolorowa - list polecony wysłany 21.IV.1937 z miejscowości Dąbrowica do Warszawy, kasowniki odbiorcze na odwrocie. | Fi.280, 287I Mi.301, 308I |
| 15 PLN | |
10214 |
1935 wydanie obiegowe, podstawowa seria z jedną odmianą. | Fi.280-90 Mi.301-11 |
| 95 PLN VERKAUFT | |