10135 |
1933 Krzyż Niepodległości, frankatura mieszana, ekspresowy list polecony, wysłany 28.II.1934 z Sosnowca do miejscowości Skała pod Ojcowem; kasownik odbiorczy. | Fi.263, 243 Mi.284, 262 |
| 50 PLN | |
10136 |
| 30 PLN | |
10137 |
1933 Krzyż Niepodległości, znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, piękny kasownik LWÓW 2 - ZNIESIENIE, gwarancja Krawczyk. | Fi.263D Mi.284 |
| 40 PLN | |
10138 |
1933 "1933-ŚWIĘTO MORZA-1933/ MORZE i KOLONJE/ TO POTĘGA POLSKI" Warszawa 2 wyróżnik "c", kasownik propagandowy na karcie pocztowej wysłanej 4.VII do Krakowa, dosłanej do Jaworzna do kopalni "Piłsudski"; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 33 109). | Fi.Cp51 |
| 150 PLN | |
10139 |
1933 kartka ze Stryja do Borysławia. | |
| 10 PLN | |
10140 |
| 30 PLN | |
10141 |
1933 list firmowy z Krakowa z nadrukiem "DRUK / Opłacono gotówką 65%". | |
| 60 PLN | |
10142 |
1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 15.VII do Kielc; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
10143 |
1934 kartka z Warszawy do Holandii, widokówka "muzeum antyreligijne Isakijewskij sobor". | Fi.251 Mi.272 |
| 20 PLN | |
10144 |
1934 "SCHRONISKO oddz. P.T.T. 2.II.1934 Beskid na Stożku" - czerwony stempelek z datownikiem na widokówce wysłanej 3.II z Wisły do Krakowa; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.254 Mi.275 |
| 108 PLN VERKAUFT | |
10145 |
1934 list z Poznania do Berlina z ładnie i wyraźnie odbitym wirnikiem propagandowym Paczki Żywnościowej. | Fi.254 Mi.275 |
| 60 PLN | |
10146 |
1934 list polecony z Dąbrowy Górniczej do Warszawy. | Fi.254 Mi.275 |
| 25 PLN | |
10147 |
| 60 PLN | |
10148 |
1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, znaczki na wycinkach z datownikiem okolicznościowym Wystawy. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 85 PLN | |
10149 |
1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, znaczki stemplowane kasownikiem okolicznościowym wystawy, gwarancja. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 200 PLN | |
10150 |
| 120 PLN | |
10151 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta, znaczek za 30 gr. z oboma położeniami W.II.P i W.II.L znaku wodnego (Fi.1100.-), gwarancja jeden Mikstein, wszystkie z opisem Schmutz. | Fi.264-65P+L Mi.285-86 |
| 900 PLN VERKAUFT | |
10152 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, zestaw 6 ilustrowanych, dekoracyjnych kopert wystawowych w różnych kolorach, ofrankowanych obydwoma znaczkami wydania przedrukowego, skasowanych okolicznościowo datownikiem wystawowym. | Fi.264-265 Mi.285-286 |
| 800 PLN | |
10153 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, opłacona zgodnie z taryfą, polecona karta pocztowa wysłana 12.V pocztą lotniczą z terenu wystawy adresowana do Warszawy, kasownik odbiorczy; okolicznościowa karta wykazuje na odwrocie szczątkowy druk podwójny; efektowna całość. | Fi.264-265, 220 Mi.285-286, 228 |
| 200 PLN | |
10154 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, luzak. | Fi.266 Mi.287 |
| 15 PLN | |
10155 |
| 80 PLN | |
10156 |
1934 AMBULANS NR.3 relacji WARSZAWA - ZBĄSZYŃ, list zagraniczny do Harrow w Anglii przesłany 11.IX ambulansem, znaczki unieważnione kasownikiem z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania (w naturalny sposób klej miejscami przesiąkł wzdłuż perforacji znaczków). | Fi.267 Mi.288 |
| 160 PLN | |
10157 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, 30 gr - frankatura mieszana, list polecony za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 14.II.1935 z miejscowości Serock Pomorski do Torunia; kasownik przejściowy Toruń na odwrocie. | Fi.267, 254, 271 Mi.288, 275, 292 |
| 40 PLN | |
10158 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 20 gr parka pionowa na kopercie miejscowego listu poleconego wysłanego 29.XI w Warszawie, kasownik odbiorczy, gwarancja Krawczyk. | Fi.268, 251, 253 Mi.289, 272, 274 |
| 40 PLN | |
10159 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, gwarancja. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 90 PLN | |
10160 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.150.-), gwarancja Schmutz. | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 110 PLN | |
10161 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczek za 30 gr. z bardzo rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego (Fi.600.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.269P Mi.290Y |
| 500 PLN | |
10162 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Fi.1400.-), pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, ale z mocnymi śladami siatki po suszeniu gumy, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270III Mi.291II |
| 1 200 PLN | |
10163 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odmiany III z literami gr w jednej linii z nowym nominałem, dodatkowo przesunięty nadruk przechodzący na sąsiedni znaczek, gwarancja i oznaczenie. | Fi.270III Mi.291II |
| 35 PLN | |
10164 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odmiany III z literami gr w jednej linii z nowym nominałem, czysty rzadki, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270III Mi.291II |
| 900 PLN | |
10165 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z odwróconym nadrukiem typograficznym w rzadszym kolorze niebieskoszarym, piękny stan, sygnowany Kronenberg, gwarancja i opis typu i koloru nadruku Schmutz. | Fi.270IIa No Mi.291IB |
| 1 500 PLN | |
10166 |
1934 wydanie przedrukowe, seria czterech znaczków, w tym dwa typy znaczków za 1 zł/1,20 zł, czyste (Fi.430.-). | Fi.270IIb, 271, 272I-II Mi.291IB, 292, 293I-II |
| 380 PLN | |
10167 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem typograficznym w kolorze niebieskoczarnym z błędem na poz.25 "złamana górna część lewej cyfry 2" (Fi.450.-), piękny stan, gwarancja i opis typu nadruku oraz błędu. | Fi.270IIb B2 Mi.270IB |
| 500 PLN | |
10168 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem niebieskawoczarnym typu II, to najrzadszy kolor nadruku typograficznego o trudnej do ustalenia cenie dla znaczków czystych (Fi.-.-), do tej pory spotykano znaczki kasowane, pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, piękny stan zachowania, gwarancja i opis. | Fi.270IIc Mi.279Ib |
| 800 PLN VERKAUFT | |
10169 |
1934 NADRUK OFFSETOWY - frankatura wielokrotna, narożnikowy czworoblok znaczków za 25/80 gr. z nadrukiem offsetowym w rzadkim kolorze jasnoszaroniebieskim na prawidłowo opłaconym liście ekspresowym wysłanym w piątek 12.X z urzędu WARSZAWA 2 - KIOSK do Łodzi, kasownik odbiorczy URZĄD TELEF.-TELEGR. ŁÓDŹ z 13.X, ponieważ w soboty urzędowały wyłącznie urzędy telefoniczno-telegraficzne, na odwrocie doskonale zachowane zabezpieczające pieczęcie lakowe; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (w naturalny sposób klej miejscami przesiąkł wzdłuż perforacji znaczków), koperta nieco zmniejszona, na dole pokazany szczegół z charakterystycznymi krawędziami nadruku offsetowego; gwarancja i opis typu nadruku Schmutz. | Fi.270Ia Mi.291IA |
| 1 200 PLN | |
10170 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z offsetowym nadrukiem w kolorze szaroniebieskim typu I, lekki ślad podlepki, gwarancja i opis. | Fi.270Ib Mi.270IA |
| 100 PLN VERKAUFT | |
10171 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym szaroniebieskim, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270Ib Mi.291IA |
| 200 PLN | |
10172 |
1934 list z Katowic do czeskiego Cieszyna, list opłacony znaczkiem wydania przedrukowego rzadkim na korespondencji z nadrukiem offsetowym, gwarancja Weźranowski. | Fi.270Ib Mi.291IA |
| 500 PLN | |
10173 |
1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 25/80 gr. z offsetowym nadrukiem w kolorze szaroniebieskim typu I (Mi.30 euro), z błędem "zalane g po prawej", gwarancja i opis. | Fi.270Ib B Mi.291IA |
| 120 PLN | |
10174 |
1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki po gr". | Fi.271B1 Mi.292II |
| 30 PLN | |