11318 |
1944 zestaw 4 pocztówek wielkanocnych ozdobionych drzeworytami sygnowanymi Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 360 PLN | |
11319 |
| 250 PLN | |
11320 |
1944 dyplom Wojskowego Klubu Sportowego SKRA dla ppor.Jakubowskiego za zajęcie II miejsca w biegu na 100 m w meczu lekkoatletycznym klubów WKS "Skra" - WKS "Lwów" w dniu 16.VI z podpisami Zarządu klubu Skra, ozdobiony piękną grafiką sporządzona przez Stefana Michalskiego; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania; temat - SPORT. | |
| 2 000 PLN | |
11321 |
1944 "Zaświadczenie tymczasowe" o przyznaniu por. Tadeuszowi Jakubowskiemu prawa do noszenia sportowej odznaki YMCA, podpisane przez najstarszego obozu IIC - pułkownika Wacława Młodzianowskiego; dobry stan zachowania (delikatne ślady po taśmie samoprzylepnej). | |
| 200 PLN | |
11322 |
1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, bardzo czytelnie ostemplowany 24.1.45 - w pierwszym dniu obiegu (Fi.800.-), następnego dnia - 25.1.45 poczta obozowa zakończyła działalność, gwarancja Krawczyk. | Fi.51 |
| 700 PLN | |
11323 |
1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, gwarancja Krawczyk. | Fi.51 |
| 120 PLN | |
11324 |
1945 katalog znaczków pocztu obozowej Woldenberg wydawnictwa Pionier z Krakowa, 36 stron. | |
| 100 PLN VERKAUFT | |
11325 |
1957 VII ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok na ilustrowanej kopercie, ozdobionej drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichela - twórcy wielu grafik obozu IIC, skasowany okolicznościowo 18.V w Warszawie. | Fi.bl.20 |
| 40 PLN | |