11158 |
1942 Madonna, Matka Boska Obozowa, znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym, na karcie pocztowej wysłanej 24.XII, ozdobionej grafiką, której autorem jest Marian Stępień, na froncie napis POCZTÓWKA; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.12y |
| 300 PLN | |
11159 |
1942 OPASKA GAZETOWA Matka Boska Obozowa, znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na prawidłowo opłaconej (jako druk) opasce gazetowej wysłanej 7.XII; do tej pory podobny walor nie był znany!!! idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.12y |
| 4 000 PLN | |
11160 |
1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na bibułkowym papierze, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - po prawej nad okładką, zrealizowano jako znaczki, jeden - po lewej w środkowym rzędzie, jako kartę pocztową; gwarancja Schmutz. | Fi.15-17, Cp6 |
| 2 800 PLN | |
11161 |
1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk. | Fi.15ab-17y |
| 90 PLN | |
11162 |
1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., dodatkowo na jednym datownik obiegowy w kolorze czerwonym gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.15ab-17y |
| 70 PLN VERKAUFT | |
11163 |
1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen ostemplowany 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.15ay |
| 80 PLN | |
11164 |
1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na ilustrowanej karcie pocztowej wysłanej 23.XII, ozdobionej grafiką, której autorem jest najprawdopodobniej Marian Stępień, na odwrocie wydrukowane życzenia świąteczne; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.15ay |
| 300 PLN | |
11165 |
1942-43 Pochodnia, seria kasowana na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Krawczyk. | Fi.15b-17x |
| 40 PLN | |
11166 |
1942-43 Pochodnia, seria czysta na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz. | Fi.15b-17x |
| 54 PLN VERKAUFT | |
11167 |
1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym wysłanym 20.IX.43, dodatkowo stempel propagandowy "WYSTAWA LEŚNA"; gwarancja Schmutz. | Fi.15bx |
| 200 PLN | |
11168 |
1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie z pełną treścią, znaczek unieważniony 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja. | Fi.15by |
| 150 PLN | |
11169 |
1942 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej z życzeniami świątecznymi, wysłanej 24.IV.1943 przez zarząd Koła Filatelistów, dodatkowo stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU" zamiast "DRZEWORYTU" i stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; gwarancja Schmutz. | Fi.16x |
| 200 PLN | |
11170 |
1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu kasowany okolicznościowo z powtarzalnym błędem "kropka w cyfrze 1 daty 1792"; gwarancja Schmutz. | Fi.bl.1 |
| 1 200 PLN | |
11171 |
| 500 PLN | |
11172 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.800.-), gwarancja. | Fi.bl.2 |
| 650 PLN | |
11173 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp2IIax |
| 200 PLN | |
11174 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, ostemplowana okolicznościowo 10.VIII kasownikiem "TYDZIEŃ ŚWIĘTA W.F. I SPORTU"; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2IIay |
| 120 PLN | |
11175 |
1942 Matka Boska Obozowa dwie karty: całostka - druk biblioteczny o ciemnym znaku opłaty, przesłana i przez przeoczenie nieskasowana, tekst pisany ołówkiem częściowo wytarty; całostka o jasnym znaku opłaty wysłana 31.XII; obie karty gwarancja. | Fi.Cp3a, Cp3b |
| 350 PLN | |
11176 |
1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemniejszym znaku opłaty, przesłana 24.XII; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp4y |
| 120 PLN | |
11177 |
1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 9.IV.1943; minimalne punktowe przebarwienia; gwarancja. | Fi.Cp5 |
| 120 PLN | |
11178 |
1942 Lotnik, całostka wysłana 22.XII, dobry stan zachowania (karta z prawej strony pionowo zgięta); gwarancja. | Fi.Cp5 |
| 80 PLN | |
11179 |
1942 Lotnik - znak opłaty z karcie pocztowej, odbitka z unieważnionej przez przecięcie matrycy i fałszerstwo próby, zrobione z takiej odbitki poprzez retusz przecięcia i zadrukowanie marginesu, gwarancja FALSUM Krawczyk. | Fi.Cp5 P+F |
| 150 PLN | |
11180 |
1942 Lotnik, czysta całostka z uszkodzoną literą C w POCZTÓWKA, | Fi.Cp5, Cp6 |
| 500 PLN | |
11181 |
1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany, gwarancja. | Fi.D1-4 |
| 400 PLN | |
11182 |
1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - wiele odmian papierów i kolorów, gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.D1-4 |
| 600 PLN | |
11183 |
1942-43 Cyfry, fałszerstwo prób obu nominałów znaczków dopłaty, oryginalne próby tego wydania są bardzo rzadkie i znane tylko w pojedyńczych egzemplarzach. | Fi.D1-4 P FFi |
| 240 PLN | |
11184 |
1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 400 PLN VERKAUFT | |
11185 |
1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowy za 10 Reichspfennig, poza jednym przebarwieniem na odwrocie w ładnym stanie. | |
| 80 PLN | |
11186 |
1942 Św.Jerzy - patron harcerzy w walce ze smokiem, karnet z odbitką kontrolną z drzeworytu (sygn. D.Z.) wewnątrz, zdobił on karty świąteczne ze stemplem "Czuwaj 24-XII-42", używane podczas Bożego Narodzenia w grudniu 1942 roku. | |
| 1 000 PLN VERKAUFT | |
11187 |
1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowy za 1 Reichspfennig na papierze ze znakiem wodnym, rzadko spotykany w tak ładnym stanie. | |
| 72 PLN VERKAUFT | |
11188 |
1942 grafika obozowa. | |
| 80 PLN | |
11189 |
1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok złozony na pół, liczony jako znaczki z bloku, gwarancja na blok i na poszczególne znaczki. | Fi.(bl.3) |
| 200 PLN | |
11190 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, znaczki z bloku kasowane okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu (forma zmniejszonego bloku), gwarancja. | Fi.(bl.4) |
| 200 PLN | |
11191 |
1943 stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU zamiast "DRZEWORYTU", karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną wysłana 23.IV; gwarancja. | Fi.16x |
| 200 PLN | |
11192 |
1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja. | Fi.18 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
11193 |
1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach", gwarancja Schmutz. | Fi.18s |
| 100 PLN | |
11194 |
1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek z błędem "brak plamki na falach" (po lewej) i znaczek bez błędu ostemplowane okolicznościowo 10.II na karcie; gwarancja. | Fi.18s, 18 |
| 150 PLN | |
11195 |
| 130 PLN | |
11196 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana okolicznościowo, gwarancja. | Fi.19-21 |
| 120 PLN | |
11197 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria z dodatkowym znaczkiem za 20 f., na dużych wycinkach ostemplowana 13.VI kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA", gwarancja. | Fi.19-21, 21 |
| 150 PLN | |