4460 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.422B Mi.457B |
| 30 PLN | |
4461 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.423A Mi.458B |
| 20 PLN | |
4462 |
| 100 PLN | |
4463 |
1947 Kultura Polska, znaczek z szeroka perforacją poziomą. | Fi.423B Mi.458A |
| 15 PLN | |
4464 |
1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bienieckiego z USA wysłana jako list polecony do USA, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.423B |
| 30 PLN | |
4465 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.425B Mi.460A |
| 25 PLN | |
4466 |
| 60 PLN | |
4467 |
1947 Kultura polska (I), Maria Skłodowska 10 zł - frankatura mieszana, list pobraniowy wysłany 2.XI z Krakowa do Starachowic, stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; temat - SKŁODOWSKA-CURIE, NOBEL, CHEMIA. | Fi.425B, 395 Mi.460A, 428 |
| 60 PLN | |
4468 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.426B Mi.461A |
| 20 PLN | |
4469 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.427B Mi.462A |
| 20 PLN | |
4470 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, oryginalnie kasowany znaczek za 5+5 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.428 Mi.471 |
| 60 PLN | |
4471 |
1947 wydanie z dopłatą na PCK, prawy górny znaczek z błędem "przedłużona poprzeczka w A". | Fi.428s Mi.471 |
| 80 PLN | |
4472 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429A Mi.463B |
| 30 PLN | |
4473 |
| 30 PLN | |
4474 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.429A Mi.463B |
| 20 PLN | |
4475 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429B Mi.463A |
| 25 PLN | |
4476 |
| 180 PLN | |
4477 |
| 240 PLN | |
4478 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.429B Mi.463A |
| 20 PLN | |
4479 |
1947 Kultura Polska, znaczek z błędem "biała plama na twarzy Matejki". | Fi.429B B1 Mi.463A |
| 10 PLN | |
4480 |
1947 Kultura Polska, parka makulaturowa z smugami na obrazku znaczka. | Fi.429B MK Mi.463A |
| 100 PLN | |
4481 |
1947 Kultura Polska, znaczek z podwójną perforacją poziomą. | Fi.429s Mi.463A |
| 40 PLN VERKAUFT | |
4482 |
| 50 PLN | |
4483 |
1947 kultura polska - Fryderyk Chopin, blok legitymacyjny. | Fi.431A Mi.465B |
| 20 PLN | |
4484 |
1947 Kultura Polska, czworoblok makulaturowy z silną smugą przechodzącą przez dwa znaczki. | Fi.432A MK Mi.465B |
| 100 PLN | |
4485 |
| 45 PLN | |
4486 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.434A Mi.468B |
| 20 PLN | |
4487 |
1947 Kultura Polska, znaczek z górnego prawego narożnika z ząbkowaniem poziomym przesuniętym u góry już na liczby rozrachunkowe. | Fi.434B Mi.468A |
| 40 PLN | |
4488 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.434B Mi.468A |
| 20 PLN | |
4489 |
1947 kultura polska, bardzo rzadki podwójny druk znaczka za 15 zł, gwarancja Schmutz. | Fi.435ADp Mi.469BDD |
| 3 000 PLN | |
4490 |
1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, parka bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w kolorze czarnym na żółtawym średnim drzewnym papierze, drukowana z walca N.2.W.I. - oznaczenie znajduje się przed 91 znaczkiem; jest najbardziej poszukiwana bo różni się kolorem od znaczka podstawowego; próby z innych walców (od I do VII) mają kolory fioletowopurpurowy poprzez szarofioletowy do ciemnofioletowego i niektóre są już skatalogowane, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.427 P1 Mi.470 |
| 7 000 PLN | |
4491 |
1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, parka bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w kolorze szarofioletowym o charakterystycznym dla walca N.2.W.V nieostrym rysunku - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próby z innych walców (od I do VII) mają kolory fioletowopurpurowy poprzez szarofioletowy do ciemnofioletowego i niektóre są już skatalogowane, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.436 P2 Mi.470 |
| 6 000 PLN | |
4492 |
1947 Kultura Polska, znaczek drukowany na zmarszczonym papierze, gwarancja. | Fi.436A MK Mi.470B |
| 50 PLN | |
4493 |
1947 znaczek z silnie przesuniętą perforacją na liście obiegowym do Warszawy, niespotykana i nienotowana makulatura tego wydania. | Fi.437 Mi.472 |
| 170 PLN | |
4494 |
1947 świat pracy, parka znaczków z podpisem ich projektanta Stefana Żechowskiego. | Fi.437 Mi.472 |
| 60 PLN | |
4495 |
1947 firmowy list z Poznania. | Fi.438 Mi.473 |
| 30 PLN | |
4496 |
1947 Świat pracy, dziesięcioblok znaczków za 10 zł. z pustopolami na górnym marginesie i datą nakładu na dolnym, siedem znaczków z częściowym lub całopowierzchniowym jaśniejszym drukiem, unikalny błąd wynikający z braku farby lub złego zmieszania jej z rozpuszczalnikiem. | Fi.438 Pw Mi.473 |
| 900 PLN | |
4497 |
1947 Świat Pracy, znaczek z niedodrukiem barwy obrazka w dolnej części. | Fi.438 Mi.473 |
| 50 PLN | |
4498 |
1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek z smugami w górnej części znaczka, gwarancja Walocha. | Fi.438MK Mi.473 |
| 50 PLN | |
4499 |
1947 Świat Pracy, makulaturowy znaczek z obiegu pocztowego bez fragmentu rysunku, gwarancja Walocha. | Fi.438MK Mi.473 |
| 200 PLN | |