Die Auktion endet am 08.07.2024

Auctionen 72. Volksrepublik Polen 1944-1952

4220

1945 zwrotne poświadczenie odbioru z sądu rejonowego w Łańcucie do Rakszawy, prowizoryczny kasownik z Łańcuta.

70 PLN
4221

1945 HITLER - usuwanie niemieckich motywów; PRZESYŁKA PRZEZ LINIĘ FRONTU tzw. "ÜBERROLLER", karta pocztowa wysłana 11.1 z obozu pracy przymusowej Teplitz-Schönau II w miejscowości Schlossberg w Rzeszy do wsi Staromieście - na obszar Polski zajęty już przez Armię Sowiecką; rzadki przypadek, kiedy to front minął przesyłkę a nie odwrotnie; wizerunek Hitlera na znaku opłaty został celowo uszkodzony przez cenzora - po tej stronie frontu było on już niedopuszczalny, w praktyce ruchu pocztowego przepis ten stosowano rygorystycznie, wcześniejsze przesyłki niszczono, ale tej karty nie zatrzymano i najpewniej została doręczona adresatowi; stempelek cenzury wojskowej z wpisanym ręcznie numerem 351a; wyjątkowy walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja.

600 PLN
4222

1945 list ze Zgorzelic 21.8.45 do Katowic, niemiecki kasownik Gotesberg, opłata gotówkowa wpisana po niemiecku "Geb. bez.".

120 PLN
4223

1945 list polecony z Kolna 26.2.45 do Łomży, opłata gotówkowa i prowizoryczna erka, na odwrocie prowizoryczny stempel odbiorczy Łomży, gwarancja Piekut.

160 PLN
4224

1945 zwrotne poświadczenie odbioru z sądu grodzkiego w Łańcucie do Rogoźna, stempel prowizoryczny z ręcznie wpisana datą.

140 PLN
4225

1945 list z Leska 15.1.45 do Rzeszowa, prowizoryczny kasownik Leska z ręcznie wpisaną datą, opłata gotówkowa, stempel cenzury wojskowej nr 177 na odwrocie.

140 PLN
4226

1946 kartka z Fyrlad 11.1.46 do Katowic, znaczki kasowane stemplem prowizorycznym Fyrlad.

Fi.343
Mi.384
200 PLN
4227

1946 list z Szunowa 15.7.46 do Niemiec, stempel cenzury nr 3002.

Fi.362
Mi.393
90 PLN
4228

1946 miejscowa kartka z Tczewa na pocztówce wydania Ligi Morskiej.

Fi.362, 377
Mi.393, 410
10 PLN
4229

1946 kartka z Wrocławia 30.10.46 do Niemiec, stempel cenzury 3019 (słabo odbity), kartka na kartonie ciemnoszarym z.

Fi.362, 377, 381, Cp
40 PLN
4230

1946 list lotniczy z Gołańczy 10.9.46 do Anglii, stempel cenzury nr 3006.

Fi.362, 380, 381, 40
Mi.393, 414, 415, 44
40 PLN
4231

1946 polecony list lotniczy z Warszawy 3.4.46 do Londynu, stempel cenzury wojskowej nr 592.

Fi.362, 381
Mi.393, 415
55 PLN
4232

1946 list polecony z Słupska 29.10.46 do Genewy, stempel cenzury wojskowej nr 3022.

Fi.362, 381, 384
Mi.393, 415, 418&nbs;
50 PLN
4233

1946 dofrankowana karta pocztowa wysłana jako polecona z miejscowości Lipiny Śląskie do Warszawy, znaczki unieważniono datownikiem prowizorycznym "LIPINY SL." z wyróżnikiem "a", zwraca uwagę bardzo ładnie odciśnięty prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie mały datownik odbiorczy Warszawa 51; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.362I, 377, Cp94A
Mi.393, 410
160 PLN
4234

1946 list z Gostynina do Śremu, cięty znaczek serii zabytków Gdańska.

Fi.363, 377nz, 380
Mi.394, 410U, 414
30 PLN
4235

1946 list z Łodzi 19.2.46 do poczty polowej w Modlinie, stempel cenzury nr 3138.

Fi.376a
Mi.409b
50 PLN
4236

1946 list z Międzychodu 2.8.46 do Niemiec, stempel cezury nr 3025 z ciekawie odbitym brzegiem stempla.

Fi.377
Mi.410
80 PLN
4237

1946 list lotniczy z Nowego Miasta Lubawskiego 20.5.46 do Niemiec, stempel cenzury nr 3032.

Fi.377,, 385
Mi.410, 419
50 PLN
4238

1946 miejscowy list polecony z Łomży 21.3.46.

Fi.377, 383
Mi.410, 417
30 PLN
4239

1946 lotniczy list polecony z Krakowa 19.VI.46 do Chicago, stempel cenzury wojskowej nr 3168.

Fi.377, 385
Mi.410, 419
70 PLN
4240

1946 cenzura dla przesyłek zagranicznych nr.3114, list lotniczy wysłany 19.4 z Warszawy do Szwedzkiego Czerwonego Krzyża w Sztokholmie, na odwrocie adnotacja o przeprowadzonej kontroli dewizowej i datownik Warszawa 11 z 19.IV; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.377, 385
Mi.410, 419
150 PLN
4241

1946 list ze stemplem prowizorycznym z Małych Cieśli do Bydgoszczy.

Fi.378, 380
Mi.410, 414
70 PLN
4242

1946 list z Wrześni do Bydgoszczy.

Fi.378, 380
Mi.411, 414
40 PLN
4243

1946 list polecony z Czemiernik do Lublina.

Fi.378, 381
Mi.411, 415
25 PLN
4244

Fi.378, 381
Mi.411, 415
60 PLN
4245

1946 lotniczy list polecony z Krakowa do Szwecji, stempel urzędu cenzury nr 3194 i stempel kontroli dewizowej na odwrocie.

Fi.378, 396
Mi.411, 429
90 PLN
4246

1946 lotniczy list polecony z Warszawy 19.VI.46 do Szwecji, stempel cenzury wojskowej nr 3290 i stempel kontroli dewizowej na odwrocie.

Fi.378, 396
Mi.411, 429
70 PLN
4247

1946 kartka z Fryborka (obecnie Świebodzice) 30.7.46 do Moskwy, stempel urzędu cenzury nr 3034 i wojennej cenzury radzieckiej.

Fi.378, Cp95B
90 PLN
4248

1946 list z Chełmna 30.1.46 z Polskiego Czerwonego Krzyża Oddział w Chełmie do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury nr 3120.

Fi.379B
Mi.412A
80 PLN
4249

1946 list z Głogowa do Przemyśla stemplowany prowizorycznym kasownikiem i datownikiem Głogowa.

Fi.380
Mi.414
135 PLN
4250

1946 kartka z Warty 14.3.46 do Warszawy, prowizoryczny kasownik Warty.

Fi.380
Mi.414
100 PLN
4251

1946 list z Łyski 17.2.46 do Katowic, niemy kasownik prowizoryczny i stempel agencji pocztowej w Łyskach.

Fi.380
Mi.414
200 PLN
4252

1946 list z Miechowic 19.4.46 do Chorzowa, stempel prowizoryczny Miechowic z ręcznie wpisana datą.

Fi.380
Mi.414
140 PLN
4253

1946 kartka (całostka GG) z Łodzi do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej nr 1120.

Fi.380
Mi.414
40 PLN
4254

1946 "KRAJOWY ZLOT MŁODZIEŻY ZWM 21-22 LIPIEC 1946" Warszawa 1, znaczek na pamiątkowej karcie ostemplowany okolicznościowo; idealny stan zachowania (Myślicki 46 046).

Fi.380
Mi.414
40 PLN
4255

1946 kartka z Warszawy do Łodzi, z ciekawą ilustracją Wielkanocną.

Fi.380
Mi.414
40 PLN
4256

1946 list z Gliwic do Niemiec, stempel Urzędu Cenzury nr 3233.

Fi.380, 382
Mi.414, 416
30 PLN
4257

1946 list z Nowej Wsi Opolskiej 26.9.46 do Niemiec, stempel cenzury nr 3034 i stempel z zalepką cenzury amerykańskiej.

Fi.380, 382
Mi.414, 416
60 PLN
4258

1946 kartka z Pyzdr do Wrześni.

Fi.380, Cp95
30 PLN
4259

1946 kartka z Borzykowa do Bydgoszczy, stempel prowizorium.

Fi.380, Cp95
40 PLN