4220 |
1945 zwrotne poświadczenie odbioru z sądu rejonowego w Łańcucie do Rakszawy, prowizoryczny kasownik z Łańcuta. | |
| 70 PLN | |
4221 |
1945 HITLER - usuwanie niemieckich motywów; PRZESYŁKA PRZEZ LINIĘ FRONTU tzw. "ÜBERROLLER", karta pocztowa wysłana 11.1 z obozu pracy przymusowej Teplitz-Schönau II w miejscowości Schlossberg w Rzeszy do wsi Staromieście - na obszar Polski zajęty już przez Armię Sowiecką; rzadki przypadek, kiedy to front minął przesyłkę a nie odwrotnie; wizerunek Hitlera na znaku opłaty został celowo uszkodzony przez cenzora - po tej stronie frontu było on już niedopuszczalny, w praktyce ruchu pocztowego przepis ten stosowano rygorystycznie, wcześniejsze przesyłki niszczono, ale tej karty nie zatrzymano i najpewniej została doręczona adresatowi; stempelek cenzury wojskowej z wpisanym ręcznie numerem 351a; wyjątkowy walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja. | |
| 600 PLN | |
4222 |
1945 list ze Zgorzelic 21.8.45 do Katowic, niemiecki kasownik Gotesberg, opłata gotówkowa wpisana po niemiecku "Geb. bez.". | |
| 120 PLN | |
4223 |
1945 list polecony z Kolna 26.2.45 do Łomży, opłata gotówkowa i prowizoryczna erka, na odwrocie prowizoryczny stempel odbiorczy Łomży, gwarancja Piekut. | |
| 160 PLN | |
4224 |
1945 zwrotne poświadczenie odbioru z sądu grodzkiego w Łańcucie do Rogoźna, stempel prowizoryczny z ręcznie wpisana datą. | |
| 140 PLN | |
4225 |
1945 list z Leska 15.1.45 do Rzeszowa, prowizoryczny kasownik Leska z ręcznie wpisaną datą, opłata gotówkowa, stempel cenzury wojskowej nr 177 na odwrocie. | |
| 140 PLN VERKAUFT | |
4226 |
1946 kartka z Fyrlad 11.1.46 do Katowic, znaczki kasowane stemplem prowizorycznym Fyrlad. | Fi.343 Mi.384 |
| 200 PLN VERKAUFT | |
4227 |
1946 list z Szunowa 15.7.46 do Niemiec, stempel cenzury nr 3002. | Fi.362 Mi.393 |
| 90 PLN | |
4228 |
1946 miejscowa kartka z Tczewa na pocztówce wydania Ligi Morskiej. | Fi.362, 377 Mi.393, 410 |
| 10 PLN | |
4229 |
1946 kartka z Wrocławia 30.10.46 do Niemiec, stempel cenzury 3019 (słabo odbity), kartka na kartonie ciemnoszarym z. | Fi.362, 377, 381, Cp |
| 40 PLN | |
4230 |
1946 list lotniczy z Gołańczy 10.9.46 do Anglii, stempel cenzury nr 3006. | Fi.362, 380, 381, 40 Mi.393, 414, 415, 44 |
| 40 PLN | |
4231 |
1946 polecony list lotniczy z Warszawy 3.4.46 do Londynu, stempel cenzury wojskowej nr 592. | Fi.362, 381 Mi.393, 415 |
| 55 PLN | |
4232 |
1946 list polecony z Słupska 29.10.46 do Genewy, stempel cenzury wojskowej nr 3022. | Fi.362, 381, 384 Mi.393, 415, 418 |
| 50 PLN | |
4233 |
1946 dofrankowana karta pocztowa wysłana jako polecona z miejscowości Lipiny Śląskie do Warszawy, znaczki unieważniono datownikiem prowizorycznym "LIPINY SL." z wyróżnikiem "a", zwraca uwagę bardzo ładnie odciśnięty prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie mały datownik odbiorczy Warszawa 51; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.362I, 377, Cp94A Mi.393, 410 |
| 160 PLN | |
4234 |
1946 list z Gostynina do Śremu, cięty znaczek serii zabytków Gdańska. | Fi.363, 377nz, 380 Mi.394, 410U, 414 |
| 30 PLN | |
4235 |
1946 list z Łodzi 19.2.46 do poczty polowej w Modlinie, stempel cenzury nr 3138. | Fi.376a Mi.409b |
| 50 PLN | |
4236 |
1946 list z Międzychodu 2.8.46 do Niemiec, stempel cezury nr 3025 z ciekawie odbitym brzegiem stempla. | Fi.377 Mi.410 |
| 80 PLN | |
4237 |
1946 list lotniczy z Nowego Miasta Lubawskiego 20.5.46 do Niemiec, stempel cenzury nr 3032. | Fi.377,, 385 Mi.410, 419 |
| 50 PLN | |
4238 |
1946 miejscowy list polecony z Łomży 21.3.46. | Fi.377, 383 Mi.410, 417 |
| 30 PLN | |
4239 |
1946 lotniczy list polecony z Krakowa 19.VI.46 do Chicago, stempel cenzury wojskowej nr 3168. | Fi.377, 385 Mi.410, 419 |
| 70 PLN | |
4240 |
1946 cenzura dla przesyłek zagranicznych nr.3114, list lotniczy wysłany 19.4 z Warszawy do Szwedzkiego Czerwonego Krzyża w Sztokholmie, na odwrocie adnotacja o przeprowadzonej kontroli dewizowej i datownik Warszawa 11 z 19.IV; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.377, 385 Mi.410, 419 |
| 150 PLN | |
4241 |
1946 list ze stemplem prowizorycznym z Małych Cieśli do Bydgoszczy. | Fi.378, 380 Mi.410, 414 |
| 70 PLN | |
4242 |
1946 list z Wrześni do Bydgoszczy. | Fi.378, 380 Mi.411, 414 |
| 40 PLN | |
4243 |
1946 list polecony z Czemiernik do Lublina. | Fi.378, 381 Mi.411, 415 |
| 25 PLN | |
4244 |
1946 list ze stemplem prowizorycznym z Małych Cieśli do Bydgoszczy. | Fi.378, 381 Mi.411, 415 |
| 60 PLN | |
4245 |
1946 lotniczy list polecony z Krakowa do Szwecji, stempel urzędu cenzury nr 3194 i stempel kontroli dewizowej na odwrocie. | Fi.378, 396 Mi.411, 429 |
| 90 PLN | |
4246 |
1946 lotniczy list polecony z Warszawy 19.VI.46 do Szwecji, stempel cenzury wojskowej nr 3290 i stempel kontroli dewizowej na odwrocie. | Fi.378, 396 Mi.411, 429 |
| 70 PLN | |
4247 |
1946 kartka z Fryborka (obecnie Świebodzice) 30.7.46 do Moskwy, stempel urzędu cenzury nr 3034 i wojennej cenzury radzieckiej. | Fi.378, Cp95B |
| 90 PLN | |
4248 |
1946 list z Chełmna 30.1.46 z Polskiego Czerwonego Krzyża Oddział w Chełmie do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury nr 3120. | Fi.379B Mi.412A |
| 80 PLN | |
4249 |
1946 list z Głogowa do Przemyśla stemplowany prowizorycznym kasownikiem i datownikiem Głogowa. | Fi.380 Mi.414 |
| 135 PLN VERKAUFT | |
4250 |
1946 kartka z Warty 14.3.46 do Warszawy, prowizoryczny kasownik Warty. | Fi.380 Mi.414 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
4251 |
1946 list z Łyski 17.2.46 do Katowic, niemy kasownik prowizoryczny i stempel agencji pocztowej w Łyskach. | Fi.380 Mi.414 |
| 200 PLN VERKAUFT | |
4252 |
1946 list z Miechowic 19.4.46 do Chorzowa, stempel prowizoryczny Miechowic z ręcznie wpisana datą. | Fi.380 Mi.414 |
| 140 PLN VERKAUFT | |
4253 |
1946 kartka (całostka GG) z Łodzi do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej nr 1120. | Fi.380 Mi.414 |
| 40 PLN | |
4254 |
1946 "KRAJOWY ZLOT MŁODZIEŻY ZWM 21-22 LIPIEC 1946" Warszawa 1, znaczek na pamiątkowej karcie ostemplowany okolicznościowo; idealny stan zachowania (Myślicki 46 046). | Fi.380 Mi.414 |
| 40 PLN | |
4255 |
1946 kartka z Warszawy do Łodzi, z ciekawą ilustracją Wielkanocną. | Fi.380 Mi.414 |
| 40 PLN | |
4256 |
1946 list z Gliwic do Niemiec, stempel Urzędu Cenzury nr 3233. | Fi.380, 382 Mi.414, 416 |
| 30 PLN | |
4257 |
1946 list z Nowej Wsi Opolskiej 26.9.46 do Niemiec, stempel cenzury nr 3034 i stempel z zalepką cenzury amerykańskiej. | Fi.380, 382 Mi.414, 416 |
| 60 PLN | |
4258 |
1946 kartka z Pyzdr do Wrześni. | Fi.380, Cp95 |
| 30 PLN | |
4259 |
1946 kartka z Borzykowa do Bydgoszczy, stempel prowizorium. | Fi.380, Cp95 |
| 40 PLN | |