60741 |
1915 Warszawa, Syrena - herb miasta, nadużycie formy - cięty znaczek za 5 gr. w fantazyjnych barwach. | Fi.1 FFi |
| 40 PLN | |
60742 |
| 40 PLN | |
60743 |
| 40 PLN | |
60744 |
1915 Warszawa, Orzeł, znaczek za 10 gr. z ciekawym zielonkawym kolorem tła. | Fi.2 |
| 40 PLN | |
60745 |
1915 Warszawa, znaczki wydania definitywnego w odmianach. | Fi.2 |
| 120 PLN | |
60746 |
1915 Warszawa, Orzeł, nadużycie formy - cięty znaczek za 10 gr. w fantazyjnej srebrnej barwie, sygnowany. | Fi.2 FFi |
| 40 PLN | |
60747 |
1915 Warszawa, Orzeł, parka znaczków za 10 gr., górny bez perforacji u dołu - niekatalogowany, dolny całkowicie bez perforacji poziomej (Fi.400.-), w Michlu odwrotnie: górny katalogowany, dolny niekatalogowany. | Fi.2 MK1 Mi.2 Uo, 2 Uw |
| 1 200 PLN | |
60748 |
1915 Warszawa, miejscowy list wysłany 16.11, doręczenie opłacone jak za przesyłkę ekspresową - dwoma znaczkami po 10 gr, unieważnionymi kasownikiem z wyróżnikiem "b", dodatkowo stempelek Poczty Miejskiej WRĘCZENIE OPŁACONE (98x17 mm) w kolorze czerwonolila (Fi.180,-); minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.2, 27IIa |
| 100 PLN VERKAUFT | |
60749 |
1915 Warszawa, znaczek pierwszego wydania poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie. | Fi.2f |
| 10 PLN VERKAUFT | |
60750 |
1915 Warszawa, połówka znaczka na wycinku z błędem "uszkodzone y" w czarnym nadruku groszy (zwykły znaczek - Mi.350 euro, z błędem 25% dopłaty), gwarancja Rembieliński. | Fi.3IIt Mi.3ca |
| 700 PLN | |
60751 |
1915 Warszawa, znaczek z czytelnie odbitym ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr., w kolorze lilaczerwonym, gwarancja Krawczyk. | Fi.4Iba Mi.4aa |
| 70 PLN | |
60752 |
1915 Warszawa, odwrócony nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, gwarancja w położeniu nadruku Schmutz. | Fi.4Iba No Mi.4aa |
| 240 PLN | |
60753 |
1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 6/5 gr. na podstawowym z żółtawozielonym tłem, pięknie kasowana na wycinku, gwarancja Falkowski. | Fi.5aId Mi.6Iaa |
| 40 PLN | |
60754 |
1915 Warszawa, gwarancja i oznaczenie. | Fi.5bIIe |
| 180 PLN | |
60755 |
1915 Warszawa, makulatura, parki ciętych znaczków bez nadruku - nakład wykorzystywany pod przedruki trzech ostatnich wydań poczty miejskiej. | Fi.6-7 Mk |
| 40 PLN | |
60756 |
1915 Warszawa, nadruk nowej wartości 6/5 gr. na makulaturze - Syrena druk normalny i odwrócony Orzeł. | Fi.7 Mk Mi.8 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
60757 |
1915 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego poczty miejskiej. | Fi.7b |
| 10 PLN | |
60758 |
1915 Warszawa, znaczki wydania przedrukowego poczty miejskiej. | Fi.9a, b |
| 10 PLN | |
60759 |
1915 Warszawa, znaczki wydania przedrukowego poczty miejskiej. | Fi.10b, c |
| 15 PLN | |
60760 |
1915 Warszawa, znaczki nie wprowadzone do obiegu, poprawiana guma, gwarancja Krawczyk,. | Fi.I, II |
| 230 PLN | |
60761 |
1915 Warszawa, próby w kolorach za 5 gr. w ciemnoszarozielonym i za 10 gr. w czarnym bez tła, piękny stan (Fi.2000.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.I-II P1 |
| 1 200 PLN | |
60762 |
1915 Warszawa, seria nie wprowadzona do obiegu, oba znaczki z tłem jasnobrązowawożółtym i pełną oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.I-IIb |
| 800 PLN | |
60763 |
1915 Warszawa, znaczek wydania poczty miejskiej nie wprowadzonego do obiegu, duża podlepka, gwarancja i oznaczenie. | Fi.IIb |
| 250 PLN | |
60764 |
1915 Warszawa, znaczek wydania poczty miejskiej nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.Ic |
| 400 PLN | |
60765 |
1915 Warszawa, znaczki wydań spekulacyjnych i fałszerstw. | |
| 60 PLN | |
60766 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro), sygnowany T, gwarancja. | Fi.1-2 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
60767 |
1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro), piękny stan, sygnowany splecione WR - Rachmanow i inne, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2 |
| 220 PLN VERKAUFT | |
60768 |
1916 Sosnowiec, seria czysta ze śladami po podlepce (Mi.50 euro), gwarancja Mikstein. | Fi.1-2 |
| 90 PLN | |
60769 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w rzadkim kolorze intensywnie fioletowym (bez szarego odcienia - dunkelblau nie schwarzviolett - oba odcienie Mi.300 euro), przerwy w literach J i R, sygnowany ak. | Fi.1-2IIb Mi.1-2II |
| 800 PLN | |
60770 |
1916 Zawiercie, znaczek za 10 f. bez nadruku kontrolnego, gwarancja. | Fi.1III |
| 64 PLN VERKAUFT | |
60771 |
1916 Sosnowiec, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.2 |
| 80 PLN | |
60772 |
1916 Warszawa, znaczki poczty miejskiej na kopercie listu miejscowego, ostemplowane grzecznościowo 22.5 datownikiem z wyróżnikiem "b". | Fi.2, 9, 10 |
| 30 PLN | |
60773 |
1916 Częstochowa, list ekspresowy wysłany 9.6 z Warszawy, dwa stemple częstochowskiej poczty miejskiej: czerwonoliliowy datownik z datą 11 VI na mostku i nieopisany w literaturze taryfowy prostokątny w ramce stempelek "Porto Pf." z dopisaną liczbą "24"; fioletowy prostokątny stempel cenzury warszawskiej; niezwykle rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.2a |
| 2 400 PLN VERKAUFT | |
60774 |
1916 Łódź, karta pocztowa "Postgebiet Ob. Ost" (część na odpowiedź) wysłana 6.3 z Lipawy (Libau) do Łodzi, 9.III doręczona przez Łódzką Ochotniczą Straż Ogniową, rzadki stempelek poczty doręczeniowej w kolorze lila, stempelek cenzury niemieckiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.2b |
| 800 PLN | |
60775 |
1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, karta pocztowa wysłana 16.11 z Częstochowy, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2a |
| 80 PLN | |
60776 |
1916 Sosnowiec, gwarancja. | Fi.3 |
| 55 PLN | |
60777 |
1916 Sosnowiec, przedrukowa seria czysta w czworoblokach (Fi.1600.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 1 500 PLN | |
60778 |
1916 Sosnowiec, seria czysta z paskiem (Mi.220 euro), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 380 PLN | |
60779 |
1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.130 euro), wyższy nominał 10 f. bez śladu podlepki, a jedynie z minimalnym ubytkiem gumy po pęcherzyku powietrza - liczony jak podlepkowy, bardzo ładny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.3-4 |
| 120 PLN VERKAUFT | |
60780 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana z pełną gumą (Mi.500 euro), piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 400 PLN | |